10/06/2021
gromada
Поділитись новиною

Завершився другий етап конкурсу «Наша громада», під час якого серед 283 громад обрали топ-26 учасників. 

На першому етапі представники територіальних громад подавали анкети на сайт otg.fakty.com.ua, де описували проєкти, які прагнуть реалізувати, та презентували свої ідеї змін журі та авдиторії.

Із 00:01 10 травня до 23:59 31 травня проходив другий етап - голосування за проєкти громад у конкурсі «Наша громада».

У фінал пройшли 13 громад, проєкти яких отримали найбільшу підтримку за результатами інтернет-голосування на сайті https://otg.fakty.com.ua. Ще 13 фіналістів обрало експертне журі.

Щоб підтримати проєкт громади, необхідно було зареєструватись на сайті otg.fakty.com.ua через електронну пошту або сторінку у Facebook. 

Організатори конкурсу провели процедуру «зачистки» голосів. Під час перевірки голосування виявлено понад 100 тис. неіснуючих акаунтів та цілеспрямованих бот-голосів за ряд громад.

Настав час представити вам, хто пройшов у фінал конкурсу «Наша громада». 


13 фіналістів, які отримали найбільший рівень підтримки за результатами інтернет-голосування:

 1. Полянська громада Закарпатської області, «Інформаційно-туристична платформа «Поляна Онлайн», напрямок - туризм.
 2. Веселівська громада Запорізької області, «Нові соціальні послуги – Нове Життя літніх людей Веселівської громади», напрямок - ініціатива для людей поважного віку.
 3. Добровеличківська громада Кіровоградської області, «Віра в краще майбутнє», напрямок - інклюзія.
 4. Борсуківська громада Тернопільської області, «Крок у чисте майбутнє», напрямок - екологія.
 5. Веснянська громада Миколаївської області, «Відпочинковий кемпінговий табір «Степові соколи», напрямок - залучення молоді.
 6. Ніжинська громада Чернігівської області, «Створення туристичного маршруту «Ніжин - забута історія», напрямок - туризм.
 7. Ворохтянська громада Івано-Франківської області, «Цифровий туристичний інформаційний центр», напрямок - туризм.
 8. Ярмолинецька громада Хмельницької області, «Розвиток молоді – майбутнє громади (Створення літнього молодіжного табору «Козацька Січ Ярмолинеччини», с. Сутківці)», напрямок - залучення молоді.
 9. Куяльницька громада Одеської області, «Євген Чикаленко: повернення із забуття», напрямок - туризм.
 10. Радсадівська громада Миколаївської області, «Рекреаційно-туристичний маршрут «Радсад-Велоскіф», напрямок - туризм.
 11. Верхньорогачицька громада Херсонської області, «Комфортні дороги громади - крок у майбутнє», напрямок - комунальна сфера.
 12. Іванівська громада Тернопільської області, «Подих вічності», напрямок - туризм.
 13. Мішково-Погорілівська громада Миколаївської області, «Від чистої громади до чистої країни», напрямок - екологія.

Усього на сайті було зареєстровано 466 311 голосів. Жінки були більш активні, ніж чоловіки. Половину усіх голосів ми отримали від виборців віком від 25 до 44 років. Найактивніше голосували виборці з Києва - 195 668 голосів.


У розрізі областей статистика голосів розподілилася так:
🔹 Львівська область - 25 372
🔹Харківська  область - 23 536
🔹Тернопільська  область - 21 350
🔹Дніпропетровська область - 20 492
🔹 Одеська область - 19 733
🔹Полтавська область - 16 728
🔹Херсонська область - 16 038
🔹Запорізька область - 16 002
🔹Миколаївська область - 15 862
 
13 Фіналістів, які проходять до наступного етапу конкурсу за рішенням журі:
 

 1. Сосницька громада Чернігівської області, «Розвиток сільськогосподарської кооперації – шлях до успіху Сосницької громади», напрямок - розвиток підприємництва.
 2. Пологівська громада Запорізької області, «В чистій краплині – здоров’я дитини!», напрямок - комунальна сфера.
 3. Вільховецька громада Закарпатської області, «Аквапарк в середсіллі», напрямок - туризм.
 4. Опішнянська громада Полтавської області, «Створення Центру розвитку ремесел в Опішнянській ТГ», напрямок - культура.
 5. Широківська громада Запорізької області, «Університет щасливого довголіття», напрямок - ініціатива для людей поважного віку.
 6. Тростянецька громада Сумської області, «Обираю життя!», напрямок - медицина.
 7. Вознесенська громада Миколаївської області, «Компостуй – громаду гуртуй», напрямок - екологія.
 8. Новоукраїнська громада Кіровоградської області, «Новоукраїнці! Натиснемо на сміття!», напрямок - екологія.
 9. Синевирська громада Закарпатської області, «Нетиповий Синевир: «Синевир. Гори», «Синевир. Горяни», напрямок - туризм.
 10. Іллінецька громада Вінницької області, «Іллінецька астроблема», напрямок - туризм.
 11. Надвірнянська громада Івано-Франківської області, «Театр замку Краснодвір: інтерпретація спадщини міста Надвірна», напрямок - туризм. 
 12. Асканія-Нова громада Херсонської області, «Асканія Фест - 100% життя та драйву», напрямок - туризм.
 13. Курахівська громада Донецької області, «Телемедицина – крок до сучасної медицини у Курахівський громаді», напрямок - медицина.

Усі члени експертного журі зазначають, що заявки проєктів, поданих громадами були цікавими та доволі широкими за спектром реалізації, спрямованими на вирішення місцевих проблем.


- Фіналістами стали ті, хто переконав більшість членів журі в актуальності ідеї, серйозності підходу до її реалізації, кропіткої роботи, вкладеної у підготовку пропозиції, оскільки це основне джерело інформації для членів журі в оцінці проєкту. Дати людям можливість визначати пріоритети громади, знаходити шляхи її розвитку і бути активними учасниками процесів перетворення у своїх громадах, на мій погляд, і є основною метою і бажаним результатом реформи з децентралізації, - зазначив Марат Кюрчевський, керівник проєктів і програм з розвитку місцевого самоврядування та децентралізації Агентства США з міжнародного розвитку в Україні.


- Найбільше балів отримали громади, проєкти яких дозволяють вирішити проблему у громаді, які були оригінальними та самобутніми. Проєкти, що вийшли в фінал, є ефективними інструментами для врегулювання викликів, які зараз стоять перед громадою. Велика кількість ідей відзначаються практичністю, і якщо їх реалізують - вони посилять потенціал для розвитку, змінять життя громад на краще. Мене, як представника DOBRE, дуже втішило те, що ряд громад продовжують роботу, яку розпочали разом з Програмою. Громади розробили стратегії розвитку, створили плани покращення послуг і їх проєкти є логічним продовженням попередньої діяльності, - додає Ольга Шубіна, експертка з місцевих бюджетів та фінансового управління.


Із 21 червня до 13 серпня проходитиме третій етап конкурсу - подача форм «Детальний опис проєкту». Всі 26 учасників для проходження у третій етап мають заповнити форму та надати необхідні додаткові документи. У випадку відмови учасника надати додаткову інформацію та, відповідно, продовжувати участь у конкурсі, його місце займає наступний за рейтингом учасник. Остаточний список буде оголошений 20 червня 2021 року. 


Фінальне оцінювання експертним журі форм та проєктів 26 фіналістів відбуватиметься з 14 серпня до 27 вересня. Результати оцінювання та оголошення переможця конкурсу будуть відомі 30 вересня.


Також упродовж червня-вересня телеканали ICTV та СТБ знайомитимуть українців із проєктами всіх 26 фіналістів конкурсу. Сюжети можна буде подивитися в програмах «Факти» та «Вікна».