X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 3.5
Область
Тернопільська
Тип громади
Міська
Населення громади
27326
Кількість населених пунктів
30
Площа громади
351.7
км2

Заліщицька громада розташована на півдні Тернопільської області і межує на півдні з Чернівецькою та на заході з Івано-Франківською областями. До складу громади входить 29 сіл з адміністративним центром в м. Заліщики. Зовнішні і внутрішні зв'язки здійснюються залізничним та автомобільним транспортом. Віддаль до обласного центру - 122 км. Громада знаходиться на відстані до країн Євросоюзу: 200 км, до Румунії, 325 км  до Польщі, 300 км до Угорщини.

Економіка громади аграрного спрямування, але має вагомий ресурс для розвитку туристичної галузі. Адже місцевість належить до вологої помірно-теплої агрокліматичної зони, а м Заліщики – єдине місце в західних областях України з кліматом, близьким до середноземноморського. Він формується внаслідок особливостей рельєфу. Сприятливі умови для всіх сільськогосподарських культур, садівництва (абрикоси, айва, персики ), виноградарства, городництва (ранні сорти помідорів, баклажанів, кавунів), відтак й умови для тривалого та короткочасного відпочинку.

З використанням сучасних інструментів туристичної індустрії є можливість повернення автентичності колись курортного міста. Курорт у Заліщиках ще можна відновити, адже клімат і місце не змінилися, залишилося тільки вкласти кошти у відновлення інфраструктури та популяризацію. Це дасть можливість раціонально використовувати природо-ресурсний потенціал, а мешканцям – активний відпочинок.

Створення рекреаційної зони з реновацією набережної "Сонячний пляж" та туристичного маршруту "Стежка здоров’я"

Туризм
Коротко про проєкт:
Проєкт передбачає реновацію набережної "Сонячний пляж" в м. Заліщики, повернення курорту автентичності. Благоустрій та створення відповідної туристичної інфраструктури створить умови для розвитку туризму. Будівництво туристичного маршруту "Стежка здоров’я" сприятиме популяризації активного відпочинку (велотуризму). Мета проєкту - формування позитивного іміджу у сфері туризму та розвиток туристичної інфраструктури на території громади.
Детальний опис ідеї проєкту:
Діяльність за проєктом.
Розробка проєктно-кошторисної та технічної документації з урахуванням усіх нюансів проєкту.
Створення туристичного маршруту (велодоріжка Печорна-Заліщики-Добрівляни). Розроблення проєкту розбудови велосипедних та піших туристичних шляхів;
На цьому етапі будуть проведені планувальні роботи облаштування веломаршруту, визнчення місць встановлення вказівних знаків та інформаційних щитів, розробка відповідних промороликів .
Будівництво велосипедного туристичного маршруту "Стежка здоров’я"; 8 км з облаштуванням стартової і фінішної локацій.
Будівництво велосипедного маршруту передбачає розчищення стежки від піску, коренів та кущів, встановлення бортових каменів, влаштування покриття велодоріжки.
Встановлення інформаційних щитів та знаків.
Розроблення маркування, та встановлення інформаційних щитів та вказівників.
Благоустрій та будівельно-монтажні роботи на території набережної.
Зонування території:
- створення громадського простору;
- відведення місця для дитячого майданчика та волейбольного майданчиків та зони барбекю;
- відведення місць для літніх кафе з надбудовою приміщення з терасою для громадського простору;
- відведення та впорядкування місця для купання.
Обстеження дна та встановлення рятувального посту. Розміщення пам’яток щодо правил безпечної поведінки на воді.
Визначення місць для встановлення альтанок та лавок для відпочинку, придбання та встановлення.
Виготовлення інформаційно-презентаційного матеріалу.
Етапи реалізації:

 

Етап 1       

  • Розробка  проєктно-кошторисної документації, створення туристичного маршруту.

Етап 2

  • Облаштування велосипедного туристичного маршруту "Стежка здоров’я" стартовими та фінішними локаціями; 
  • Придбання спортивних тренажерів, майданчиків,а також обладнання для освітлення маршруту;
  • Придбання інформаційних щитів та знаків;
  • Облаштування набережної: придбання альтанок, лавок, дитячих майданчиків, обладнання для спортивних майданчиків та освітлення набережної.

Етап 3

  • Виготовлення інформаційно-презентаційного матеріалу;
  • Здійснення моніторингу та оцінки реалізації проєкту.

Орієнтовний час реалізації 5-6 місяців.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
700 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
71.5% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
190 000
грн
27.1% від загальної вартості
Внесок партнерів
10 000
грн
1.4% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Оскільки наша громада є новоутвореною, то першочерговим завданням було визначено написання стратегічного документа для подальшої діяльності. На ьому етапі, з експертною підтримкою Програми U-LEAD з Європою, в громаді розробляється Стратегія розвитку Заліщицької громади до 2027 року. Проте, розвиток туристичної галузі визначено пріоритетним, а цей проєкт внесено у Програму соціально-економічного та культурного розвитку на 2021 рік.

Очікувані результати проєкту

Можливість створити новий сучасний туристичний об’єкт та дієво управляти рекреаційними територіями, забезпечити ефективне функціонування набережної. Покращення іміджу міста-курорту, зміцнення довіри населення до місцевої влади. Створені комфортні умови для оздоровлення та відпочинку біля річки та професійно організоване дозвілля сприятимуть збільшенню потоку туристів та часу їх перебування на території набережної. А це збільшення надходжень за рахунок провадження туристичної діяльності .

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Жителями громади проводиться благоустрій території набережної "Сонячний пляж". Толоки дозволили розчистити і підготувати місцевість для подальшої роботи. Звільнили від чагарників та прибрали набережну та пішохідні доріжки, які ведуть вниз крутими схилами до пляжу. Від набережної до річки зроблено пологі сходи, відновлено усі старовинні фотозони та проведено фотоконкурс у форматі «ретро-сьогодення - 100 років різниці». Нині в нас створено ГО "Сонячний пляж Заліщики".

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Створення зручної та облаштованої рекреаційної зони на березі річки Дністер дасть можливість гостям та мешканцям громади проводити там свій вільний час – організовувати дозвілля та відпочинок біля води для дітей, молоді та людей похилого віку, а також створити внутрішній психологічний комфорт та гармонію людини і навколишнього середовища.

Яку територію громади охопить проєкт?

Результатом успішно реалізованого проєкту можуть скористатись всі жителі громади (29 тис. осіб), сусідні громади, потенційні туристи.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"