X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 37.7
Область
Хмельницька
Тип громади
Селищна
Населення громади
19 341
Кількість населених пунктів
34
Площа громади
550
км2

Ярмолинецька селищна територіальна громада створена у жовтні 2020 року. До її складу увійшли жителі селища Ярмолинці та 33 сіл. Розвинутий аграрний сектор, достатній ресурсно-сировинний потенціал, налагоджена транспортна та інженерна інфраструктура, значна кількість суб’єктів господарювання, які швидко адаптуються в нових економічних умовах, наявність трудових ресурсів на ринку праці – все це та інше створюють необхідні умови для вкладення інвестицій в економіку громади. Історико-культурна спадщина, географічні та кліматичні умови забезпечують чудові умови для розвитку туризму. Але найбільшим і найціннішим багатством громади є її люди – працьовиті, щирі, які роблять все для того, щоб примножити силу та красу рідного краю. Молода громада готова до співпраці з усіма, кого цікавлять нові амбітні проєкти. Ми відкриті до предметного діалогу із громадським сектором, суб’єктами господарювання, окремими громадянами, які поділяють нашу головну мету – створити сучасну, розвинену, інвестиційно та туристично привабливу громаду.

Розвиток молоді – майбутнє громади (Створення літнього молодіжного табору «Козацька Січ Ярмолинеччини», с. Сутківці)

Залучення молоді
Коротко про проєкт:
Метою проєкту "Розвиток молоді – майбутнє громади" (Створення літнього молодіжного табору "Козацька Січ Ярмолинеччини", с.Сутківці) є підсилення національно-патріотичного та екологічного виховання молоді на основі традицій українського козацтва. Проєкт сприятиме розвитку громадського активізму та волонтерства серед молоді, формуванню екологічної свідомості, підвищенню соціальної згуртованості, налагодженню її комунікації, самоствердженню та пропаганді здорового способу життя.
Детальний опис ідеї проєкту:
Більше 4 років на теренах Ярмолинеччини працює військово-патріотичний клуб "Молодіжна козацька Січ Ярмолинеччини", членами якого є близько трьох сотень дітей. Метою діяльності клубу є здійснення національно-патріотичного виховання молоді, відновлення історичних традицій козацтва, проведення занять з фізичної та допризовної підготовки учнів. Очолює клуб Федір ПРОНАК. Партнерами клубу є Ярмолинецька селищна рада, РСТК ТСОУ, суб’єкти господарювання.
Літній молодіжний табір "Козацька Січ Ярмолинеччини" є продовженням напрацювань клубу та має стати простором молодіжних ініціатив у громаді.
В результаті реалізації проєкту буде облаштовано літній молодіжний табір у с.Сутківці поряд із видатними пам’ятками оборонної архітектури – Покровською церквою- фортецею XIV – XVIII-XIX ст. та руїнами замку ХV століття.
Проєкт складатиметься із двох частин:
- суспільної (вивчення історії рідного краю, популяризація здорового способу життя, формування екологічної свідомості, допомога сім’ям воїнів АТО/ООС);
- навчально-виховної (проведення військово-спортивних вишколів, вивчення козацьких єдиноборств, командотворчих ігор, орієнтування на місцевості, навчальних тренінгів та майстер-класів, практичних тестів з надання домедичної допомоги, проведення екскурсій тощо).
З метою всебічного розвитку молоді у таборі передбачається проведення також онлайн-заходів із залученням менторів, в яких візьмуть участь представники молоді з усіх населених пунктів громади, зокрема запуск у громаді "КОЗАК–челенджу".
Етапи реалізації:

 

1. Підготовчий етап:

- визначення локацій табору, підготовка проекту із 3D-візуалізацією (січень-березень 2022 року);

- відкриття сайту та офіційних сторінок табору у соціальних мережах з метою промоції табору та інформування мешканців громади (березень 2022 року);

- залучення мешканців громади до облаштування табору – розчистки територій біля річки та руїн замку (березень-квітень 2022 року);

- оформлення договірних відносин з підрядниками (березень 2022 року);

- закупівля матеріалів, інвентарю (квітень-травень 2022 року);

- організація робіт та контроль за їх виконанням: встановлення дерев’яної огорожі, вартової башти, 8 куренів, 2 альтанок, місця для вогнища з лавами, яке передбачає використання елементів козацького побуту.

Проєкт передбачає облаштування санітарної та господарської зон з врахуванням вимог збереження довкілля. Духовний зміст проєкту буде підкреслено спорудженням каплички (квітень-травень 2022 року).

2. Реалізація проєкту:

- набір молоді на 3 зміни (травень-серпень 2022 року);

- відкриття табору (червень 2022 року);

- проведення заходів із залученням молоді громади (червень-серпень 2022 року);

- супровід туристів до пам’яток національного значення (травень-вересень 2022 року);

- закриття табору (вересень 2022 року).

3. Звітність:

- проведення анкетування серед мешканців громади щодо задоволеності результатами реалізації проєкту (вересень 2022 року);

- підготовка фінансового та змістового звіту, їх оприлюднення (жовтень 2022 року).

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
800 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
62.5% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
100 000
грн
12.5% від загальної вартості
Внесок партнерів
200 000
грн
25% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Проєкт відповідає пріоритету «Розвиток соціальної інфраструктури» Програми соціально-економічного розвитку Ярмолинецької селищної територіальної громади на 2021 рік, затвердженої рішенням Ярмолинецької селищної ради 29 грудня 2020 року. Стратегія соціально-економічного розвитку Ярмолинецької селищної територіальної громади розробляється. Також організація дозвілля дітей та молоді визначена одним із пріоритетних напрямів за підсумками опитування мешканців громади у лютому 2021 року.

Очікувані результати проєкту

Кількісні: облаштування табору з використанням елементів козацького побуту та з врахуванням вимог збереження довкілля, проведення 18 військово-спортивних заходів, 12 тренінгів та майстер-класів, 6 практичних тестів з надання домедичної допомоги, проведення 10 онлайн-заходів, зростання кількості туристів на 20%.

Якісні: зростання громадянської свідомості молоді, підвищення згуртованості, покращення комунікації, здійснення промоції громади.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Підготовчі роботи з облаштування території здійснюватимуться учасниками військово-патріотичного клубу "Молодіжна козацька Січ Ярмолинеччини" за участі громадських організацій, активних мешканців громади на волонтерських засадах. Жителі громади залучатимуться до промоції громади через поширення дописів з офіційних сторінок у соціальних мережах та сайту молодіжного табору. Передбачається участь у реалізації проєкту засновника – Ярмолинецького РСТК ТСОУ, селищної ради, суб’єктів господарювання.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Цільова аудиторія проєкту:

- молодь (хлопці та дівчата) громади від 10 до 16 років, які стануть учасниками молодіжного табору офлайн (біля 75 осіб) та братимуть участь у онлайн заходах (біля 800 осіб);

- їхні батьки та члени родин, які відчують позитивний ефект внаслідок покращення психоемоційного клімату в родинах (біля 1500 осіб);

- приблизно 400 осіб – туристи, які відвідають пам’ятки національного значення у с.Сутківці, яких супроводжуватимуть учасники табору в екскурсіях.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт охопить усю територію громади площею 550 кв. км. Участь у заходах літнього молодіжного табору зможуть взяти представники молоді із 34 населених пунктів громади у офлайн та онлайн-форматах. У подальшому планується розширення цільової аудиторії проєкту на сусідні громади.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"