X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 29.2
Область
Вінницька
Тип громади
Міська
Населення громади
37 816
Кількість населених пунктів
38
Площа громади
787
км2

Наша громада утворилась у жовтні 2020 року в результаті реформи децентралізації в Україні. Споконвіку Ямпільщина славиться каменотесним мистецтвом, обробкою землі та є краєм козацької слави (свідченням того є легендарна Буша), що спонукало до розвитку сільського зеленого туризму та залучення жителів до самозайнятості. Ямпільська міська рада активно працює над впровадженням його елементів в населених пунктах громади, кожний з яких матиме своє обличчя та напрямки розвитку. Село Клембівка – то відома всьому світу вишивка, в селах Михайлівка, Цекинівка, Пороги мешканці століттями займаються вирощуванням винограду та виробництвом крафтового вина, Довжок – це село героїв та захисників УНР, Оксанівка – знамениті печери та пам’ятка культури – "Оборонний монастир", Петрашівка та Миронівка приваблюють спуском на човниках по річці Мурафа, Гальжбіївка зустрічає гостей в інтерактивному музеї народних ремесел, Велика Кісниця – визнана велосипедна столиця України, де встановлюється пам’ятник велосипеду та музей його історії, Безводне – край лісів та грибів.

Ямпільщина стоїть на перетині шляхів – це ворота в Україну. Зручне географічне розташування та сусідство з Республікою Молдова відкривають ще більші перспективи для розвитку туризму у нашій громаді. Через Ямпільщину проходить міжнародний велосипедний маршрут "Смарагдовий шлях". Унікальним багатством краю є єдині в Україні поклади жовтого пісковику, з якого наші майстри виготовляють від вивіски на будівлю до сучасних предметів інтер’єру.

Ямпіль - місто на камені

Туризм
Коротко про проєкт:
Ямпільщина – край з унікальним багатством природи – покладами пісковику, якому до 500 мільйонів років. Сама природа малює на камені дивовижні картини, які є неймовірним явищем, проте ці картини мало відомі широкому загалу. З метою популяризації місцевого каменю, буде створено Алею кам’яних картин під відкритим небом, облаштовано пісковиком стелу при в’їзді в Ямпіль та фасад музей археології, започатковано фестиваль каменю, створено реєстр місцевих каменотесів та виготовлено буклети з їхніми роботами.
Детальний опис ідеї проєкту:
В ідеї проєкту лежить бажання відкрити нове сприйняття піщаника не тільки як будівельного матеріалу, а як витвору мистецтва, який створила сама природа. Привернути увагу як місцевого населення, так і всієї України до наших скарбів – каменю та мистецтва роботи з ним. Створити локації з каменем, показати процес створення виробів з нього від А до Я.

Проєктом передбачається відкриття першої в Україні унікальної Алеї з кам’яними картинами просто неба, які будуть розташовані в парку над Дністром. Саме через цей парк проходить міжнародний веломаршрут "Смарагдовий шлях", тут збираються місцеві та приїжджі велосипедисти та туристичні групи. В парку проводяться різноманітні квести, організовуються концертні програми та фестивалі. Це оглядовий майданчик берегів швидкоплинного Дністра та краєвидів сусідньої Молдови. Місце, де вже понад 30 років величіють перші скульптури з пленеру каменотесів "Подільський оберіг" (на сьогодні щорічно проводиться в Буші), які потребують встановлення інформаційних табличок з QR – кодами з інформацією про автора та історію створення виробу.

Популяризація нашого каменю через облаштування стели при в’їзді в Ямпіль та фасаду музею археології місцевим пісковиком ознайомить з його природною красою та глибше розкриє його образ міста на камені. А пленер каменотесів та фестиваль каменю, створення реєстру каменотесів і буклетів з їхніми роботами, збільшать приток туристів та нададуть галузі необхідного поштовху для подальшого розвитку.
Етапи реалізації:

 

1. Створення робочої групи по проєкту до складу якої увійдуть представники: Ямпільської міської ради, громадських організацій, ЗМІ, підприємців, майстрів – каменотесів, художників, активістів.

2. Інформування жителів громади через місцеві та регіональні ЗМІ про участь у проєкті "Ямпіль - місто на камені".

3. Обговорення Алеї кам’яних скульптур та її експонатів з громадськістю.

4. Підбір місцевими майстрами – каменотесами, художниками по каменю матеріалів для створення Алеї кам’яних картин та її експонатів.

5. Створення опису наявних скульптур парку, збір матеріалів про їх авторів з подальшим створенням QR – кодів, встановлення інформаційних табличок.

6. Будівництво Алеї з встановленням інформаційних стендів, вуличного освітлення, тротуарних доріжок, лавочок, ящиків для збору сміття, велосипедної стоянки, системи відеоспостереження та wi-fi зони.

7. Проведення необхідних робіт по облаштуванню стели при в’їзді в Ямпіль та фасаду музею археології.

8. Проведення пленеру каменотесів та фестивалю каменю, виготовлення буклетів.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
725 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
69% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
125 000
грн
17.2% від загальної вартості
Внесок партнерів
100 000
грн
13.8% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Проєкт відповідає «Стратегії розвитку Ямпільської міської територіальної громади до 2030 року»

Стратегічна ціль 4.Моя громада – регіон сталого гуманітарного розвитку
Операційна ціль 4.1.Дозвілля, відпочинок і спорт для кожного.
Завдання: 4.1.3.; 4.1.6.; 4.1.7.; 4.1.9.; 4.1.10.

Посилання на стратегію.

Очікувані результати проєкту

Реалізація проєкту – це шана нашій історії, впізнаваність пісковику та обізнаність людей про нього, те, що в наших силах зробити аби віддати честь каменю. Впровадження проєкту підтвердить статус Ямполя як центру каменотесних промислів на Поділлі, що приверне увагу до нашої громади краєзнавців, істориків, поціновувачів надбань українського народу, туристів, мандрівників; збільшить кількість робочих місць у сфері туризму та обслуговування, підвищить освітній рівень громади.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Жителі громади будуть залучені до всіх етапів впровадження, в тому числі до публічного обговорення проєкту, до благоустрою території методом толоки під час його реалізації тощо.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Результатами реалізації проєкту користуватимуться жителі громади, майстри-каменотеси, місцеві підприємці, учні та інші. Гості та туристи Ямпільщини, не лише з України, а й з-за кордону, отримають цікаві локації для відвідування в нашій місцевості та матимуть змогу познайомитись з історією створення каменю та мистецтвом виробів з нього.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт впроваджуватиметься на території міста Ямпіль та охопить інтереси всієї громади.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"