X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 3.2
Область
Миколаївська
Тип громади
Міська
Населення громади
35900
Кількість населених пунктів
3
Площа громади
89
км2

Десять цікавих фактів про Вознесенську громаду

 1. Центр громади - місто Вознесенськ, яке засновано в 1795 році та названо на честь церковного свята Вознесіння Господнього, тому святкування Дня міста відбувається щороку по-різному, в день свята.
 2. Вознесенська громада є центром Вознесенського району, одного із чотирьох у Миколаївській області.
 3. Вознесенська громада знаходиться на перетині трьох шляхів: р. Південний Буг та її притоки р. Мертовод, автомобільних доріг Київ–Херсон та Одеса-Дніпро і залізниці Одеса–Київ.
 4. На Вознесенщині діє єдиний в Україні музей графіки видатного художника Є. А. Кібріка, в якому представлено оригінали ілюстрацій до відомих творів "Тарас Бульба", "Борис Годунов", "Кола Брюньйон"…Таких унікальних музейних споруд лише дві у світі: в нашій громаді та в місті Бьйо, Франція.
 5. Вознесенськ одне із чотирьох міст України, яке має мотобольну команду "Восход", та приймало Чемпіонат Європи з мотоболу.
 6. Навкколо громади налічується 16 кар’єрів (піщаних та гранітних), в частині яких утворились штучні озера, що приваблюють туристів.
 7. Тільки в нашій громаді є можливість спробувати справжнє крафтове пиво "Соколівське", придбати сучасний діловий жіночий одяг  "ТМ «Вікторія" та якісне шкіряне взуття від виробника Romani.
 8. Наша громада є одним із найбільших постачальників свіжого редису в Україні.
 9. В селі Ракове Вознесенської громади можна придбати смачні та найсвіжіші раки.
 10. Наші побратими: Хессекуа (ПАР), Радомсько (Польща), Скуодас (Литва) та Зугдіді (Грузія).

Компостуй – громаду гуртуй

Екологія
Коротко про проєкт:
Стратегією розвитку громади передбачено налагодження системи збору органічних відходів. При правильній організації системи сортування та поводження з відходами, органічні відходи не потраплять на полігон, а стануть сировиною для виготовлення добрив. Така практика поводження з біовідходами дозволить скоротити до 40% кількість сміття, що потрапляє на полігон та знизити ризик виникнення пожеж. Метою проєкту є зменшення негативного впливу полігону на довкілля шляхом популяризації компостування.
Детальний опис ідеї проєкту:
В 2019 році, за підтримки програми DOBRE, проведено опитування щодо якості послуги поводження зі сміттям. В ході опитування було з’ясовано, що 76% жителів громади незадоволені якістю послуги. За результатами дослідження було розроблено План покращення якості цієї послуги. Спільно з програмою DOBRE придбано спеціалізовану техніку та налагоджено збір і утилізацію ТПВ. Щороку восени ми стикаємось з іншою проблемою – великою кількістю органічних відходів. А оскільки наш полігон ТПВ, площею 12 га, вже заповнений на 93% - це несе в собі додаткові екологічні загрози. Понад 65% жителів громади проживає у приватних будинках, де кожен має свій сад та город. Тому у структурі сміття близько 70% - це органічні відходи. Щороку міська влада витрачає більше 1 млн. грн, щоб збирати та вивозити органіку на міський полігон де вона перегниває, утворюючи біогаз, який стає причиною частих пожеж особливо в теплу пору року, внаслідок чого в атмосферу потрапляють тони шкідливих речовин, що утворюються від горіння складних полімерів та відходів промисловості. На додачу до цього в громаді розповсюджена практика паління опалої листви, що в комплексі з пожежами негативно впливає на екологічну ситуацію в громаді. Боротьба з наслідками не приносить результатів, тож для вирішення проблеми потрібно усунути її причину, а саме змінити підходи до утилізації органіки. Дієвою заміною палінню може бути компостування, яке ще не так давно було традиційним для наших домогосподарств та невиправдано забуте сьогодні.
Етапи реалізації:

  В рамках проєкту планується реалізувати наступні заходи:

 • визначення вихідної морфології та норми накопичення ТПВ;
 • мотиваційні заходи, інформаційно – просвітницькі кампанії серед мешканців про шкоду органіки на полігоні та про користь компостування;
 • економічні та нормативні – розробка механізму зменшення вартості вивозу сміття для мешканців громади з врахуванням компостування;
 • навчальні - щодо того, як правильно компостувати та підвищити рівень знань мешканців, щодо правил компостування;
 • створення матеріально-технічної бази для компостування: виготовити 300 компостерів, придбати 10 аналізаторів ґрунту, 10 подрібнювачів для гілок та 100 сімей червоного каліфорнійського черв’яка.

Після завершення проєкту планується, що діяльність започаткована в рамках проєкту буде продовжуватись через реалізацію довгострокової програми з розвитку компостування у Вознесенській ТГ.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
1 082 320 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
46.2% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
220 000
грн
20.3% від загальної вартості
Внесок партнерів
362 320
грн
33.5% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

В межах проєкту планується відновити традиції компостування у Вознесенській ТГ, що передбачено стратегічними документами громади, а саме: Стратегією сталого розвитку Територіальної громади міста Вознесенська на 2019-2026 роки, затвердженої рішенням міської ради від 22 листопада 2019 року № 1,та Планом покращення пріоритетної послуги "Поводження з твердими побутовими відходами", затвердженого рішенням міської ради від 20 грудня 2019 року № 15

Очікувані результати проєкту

5000 мешканців підвищать рівень знань та навички з компостування; 300 домогосподарств та громадських установ почнуть компостувати;
Укладено 100 додаткових угод до договору на вивіз сміття; Облаштовано 300 індивідуальних компостерів для мешканців громади;
900 м³ органічних відходів не потраплять на полігон; 10 учасників стануть менторами для домогосподарств;
100 домогосподарств почнуть вирощування червоних каліфорнійських черв’яків; На 30-40% зменшиться обсяг органічних відходів.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

  1. Виготовлення та розповсюдження промоматеріалів, відеобуклетів та проведення воркшопів і міні-лекцій, щодо правил компостування.

2. Конкурс онлайн заявок від бажаючих компостувати. Кожен зможе отримати компостер для організації процесу компостування на своїй присадибній ділянці, червоних каліфорнійських черв’яків та подрібнювач для гілок. Головне бути активним, пояснити свою мотивацію та прийняти участь в онлайн навчанні.

3. Поширення історій успіху задля популяризації компостування.

Хто буде користуватися результатами проєкту?
 • мешканці приватних домогосподарств у пілотному районі міста – ОСН "Зелена долина" - 100 будинків/250-300 осіб;  
 • мешканці сіл Новогригорівка та Ракове в кількості 543 будинків/2039 осіб;  
 • мешканці багатоповерхової забудови;  
 • освітні заклади – 12 шкіл/ 12 дитячих садочків; 
 • депутати Вознесенської міської ради (ВМР) – 34 депутати;
 • члени виконавчого комітету ВМР – 17 осіб;
 • міський голова та посадові особи;
 • комунальне підприємство "Санітарна очистка міста" - 15 осіб.
Яку територію громади охопить проєкт?

Заходами проєкту планується охопити всю громаду з населенням біля 35,9 тис. мешканців (м Вознесенськ, с Новогригорівка та с Ракове) - це біля 543 приватних домогосподарств сіл та понад 11000 домогосподарств міста.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"