X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 2.1
Область
Черкаська
Тип громади
Сільська
Населення громади
5 948
Кількість населених пунктів
11
Площа громади
286
км2

Водяницька територіальна громада – молода громада, до складу якої входить 11 населених пунктів з населенням 5 948 осіб та територією 286 м. кв.. Одне із найважливіших завдань нашої громади – це забезпечення комфортного та безпечного проживання мешканців. За два роки вдалося залучити до громади близько 600 тис. грн. грантових коштів.Та реалізувати проєкти: Дитячий ХАБ "Долоньки", "Облаштування паркової зони", "Макітра" – громадський простір, Дитячий майданчик, Проєкт "Вітамінка" (облаштовані теплиці у двох школах громади), "Бенкетна зала у с Кобиляки","ЕКО–ФЕСТ У ТВОЇЙ ГРОМАДІ".

Село Водяники є досить відомим завдяки гірсько-лижному курорту куди покататися на лижах приїжджає велика кількість людей (близько 15 тис.). Також у "Совиному Яру", завдяки меценату, та почесному жителю с Водяники Олександру Черевку відновлена Церква Вознесіння Господнього. Церква відтворена у стилі козацької доби з дерев’яними вітряками (які є одним з 10 чудес України). І ми дуже хочемо, аби Водяницька громада була туристичною та відомою громадою, адже у нас є що показати.

Для мешканців громади створений "Центр культури та дозвілля Водяницької ТГ"  – це новий погляд на організацію культурного дозвілля мешканців громади. Також створено КП "Водяницьке", у навності якого уже чимало техніки. У навчальних закладах Водяницької громади навчається 480 учнів та ще 110 відвідують заклади дошкільної освіти. Всі учні забезпечуються безкоштовним харчуванням з розрахунку 20 грн. на день, та забезпечене довезення дітей до шкіл.

Подорож Водяницькою громадою

Туризм
Коротко про проєкт:
Проблема полягає у тому, що на території громади є історико–культурні місця, які на жаль маловідомі. Якщо не відновлювати, культурні об’єкти, не створювати маршрут, то наслідок у даній проблемі один–занепад культурної, історичної спадщини у громаді, все розвалюватиметься та забуватиметься. Вирішення проблеми є - це створення туристичного маршруту "Подорож Водяницькою громадою", відновлення історичних об’єктів (яких є більше 15), створити локації, всі умови для відвідування, та брендувати їх.
Детальний опис ідеї проєкту:
Водяницька громада має багату, цікаву історію та культуру, відповідно стародавні, історичні місця та об’єкти, про які, на жаль знають обмежена кількість людей. Деякі об’єкти у гарному стані, а декілька потрібно ще відновлювати, збирати інформацію та брендувати. Громада хоче зробити все, щоб викликати інтерес туристів до туристичного маршрту.

Мета: Посилити культурну та туристичну привабливість Водяницької ТГ, шляхом створення конкурентноспроможного туристичного маршруту "Подорож Водяницькою громадою" по історико - культурних та цікавих місцях громади протягом 2021року Сприяти розвитку поваги та любові у мешканців громади до культурної спадщини.

1.Підвищити розвиток культурно–пізнавального туризму, створивши до кінця 2022 року туристичний маршрут у Водяницькій громаді."Подорож Водяницькою громадою" включає у себе 10 основних об’єктів, які розташовані у 6 населених пунктах громади на кожній локації буде встановлений маркувальний знак з QR кодом та всією інформацією про об’єкт.
2. Відновити 5 з 10 історико-туристичних об’єктів (Рижанівський курган та підмурок старовинної церкви 17 ст. у с Попівка музею відомої родини Терещенків. У с Ризине "Різана криниця" - місце заснування села, у с Кобиляки-пам’ятне місце-могила (за татарських часів) у Водяницькій громаді до 2022року.
3. Збільшити зацікавленість мешканців та туристів до історико - культурної спадщини Водяницької громади. Брендувати маршрут під час та після реалізації проекту протягом 2021 та 2023 років.
Етапи реалізації:

 

1. Оформлення договірних відносин з членами команди.

2. Підготовчий ета.

2.1. Формування локацій культурно-туристичного маршруту.

2.2 Замовлення розробки QR коду по культурно-туристичних об’єктів на загальну мапу (8 об’єктів).

2.2 Замовлення розробки QR кодів на кожен об‘єкт.

2.3 Виготовлення інформаційної дошки 3 м.

2.4 Замовлення розробки мапи з культурно-туристичними об’єктами.

2.5 Виготовлення інформаційних дошок 8 шт.

2.6 Виотовлення вказівних знаків до "Совиного Яру", Церкви з вітряками.

2.7 Підготовка майданчиків під встановлення інформаційних дошок.

2.8 Встановлення інформаційних дошок та вказівних знаків.

2.9 Виготовлення лавочок. По 2 шт до кожного об’єкта –16 шт.

2.10 Відновлення енергетичного місця на території старої церкви у с Рижанівка. Виготовлення та встановлення невеличкої каплички.

2.11 Виготовлення невеликої конструкції на місці "Різаної криниці" у с Ризине.

3. Підготовка до відкриття.

3.1 Створення відеоролика.

4 Відкриття проєкту.

4.1 Підготовка офіційного відкриття старости сіл громади.

5 Інформаційний супровід.

5.1 Статті у газету.

5.2 Створення групи на сторінці фейсбук.

6 Підготовка звітності Підготовка фінансового звіту.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
630 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
79.3% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
110 000
грн
17.5% від загальної вартості
Внесок партнерів
20 000
грн
3.2% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Стратегією розвитку 2019-2022рр. Водяницької ТГ передбачено розвиток, культурних та туристичних маршрутів Стратегічна ціль – Розвиток економіки громади. та операційна ціль – 1.3 Розвиток туризму Завдання 1.3.1. Створення умов для розвитку приватного, сільського, зеленого чи зимового туризму.. Саме тому даний проєкт є актуальним для нашої громади. Водяницька ТГ хоче розвиватися у сфері туризму, популяризувати свої культурні та туристичні багатства.

Очікувані результати проєкту

Результатом є створений туристичний маршрут "Подорож Водяницькою громадою", який включає у себе 10 основних об’єктів, на кожній локації є встановлені 10 маркувальних знаків з QR кодом та інформацією про об’єкти. Збільшилася зацікавленість мешканців та туристів до історико-культурної спадщини Водяницької громади. Розроблений графік інформування людей (12 статей у газеті та 50 дописів у соцмережах, 2 відеоролика.) на рік. Розроблена мапа туристичного маршруту. Надруковано близько 10 тис. брошур.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Мешканці Водяницької громади виявляють великий інтерес до туристичного маршруту "Подорож Водяницькою громадою", є люди, які виявляють бажання брати участь як волонтери, є які бажають поділитися інформацією, а є які і вже шукають її, (адже найважче відшукати втрачене), фізичною працею допоможе. Отож таких людей близько 500 осіб. Щотижня у мережі фейсбук у групі "Водяницька громада" буде оголошення про плани роботи, та звітування про пророблену роботу, тому мешканці громади будуть у центрі подій.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Бенефеціарами проєкту є мешканці Водяницької громади (близько 4 800 осіб), гості та туристи (близько 1 тис. осіб), відвідувачі гірсько-лижного курорту (близько 5 тис. осіб), а після брендування їх буде значно більше. Також туристи, які приїжджають на шевченківські місця у с Моринці та Шевченкове за 40 км, у Палац графа Шувалова у м Тальне за 35 км, на буцький каньйон за 30 км від Водяницької громади. Власники магазинів – 28 осіб, та підприємці які надають готельні послуги на території маршруту 20 осіб.

Яку територію громади охопить проєкт?

До складу Водяницької громади входить 11 населених пунктів а локації туристичного маршруту "Подорож Водяницькою громадою" розташовані у 7 населених пунктах. Але планується і масштабування проекту, аби додати локації, які розташовані у інших селах громади. Усі локації розташовані не далеко один від одного (у межах 8-10 км). Після створення "Подорож Водяницькою громадою" є можливість об’єднатися з іншими громадами для створення маршруту на рівні району та області.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"