X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 15
Область
Закарпатська
Тип громади
Сільська
Населення громади
13 505
Кількість населених пунктів
6
Площа громади
74
км2

Вільховецька громада - це перша сільська громада, яка утворилася на Закарпатті (22 серпня 2015 р), де спочатку взагалі блокувалася децентралізація і саме Закарпаття було аутсайдером щодо впровадження реформи. 

У гірському населеному пункті Вільхівчик, який був тільки присілком побудована нова, сучасна амбулаторія. У селі Вільхівці-Лази, яке є одним із лідерів серед народжуваності дітей будується простора загальноосвітня школа. Вільховецький ЦНАП побудований у 2019 році визнаний кращим сільським ЦНАПом в Україні експертами U-Lead з Європою, а сільський стадіон побудований торік відповідає стандартам УЄФА.

Наш інклюзивно-ресурсний центр за 2 роки існування довів понад 40 сім’ям, які мають дітей з певними обмеженнями, що вони та їхні діти не повинні сидіти під замком, а проживати повноцінне життя серед соціуму. Молодь Вільховецького ХАБу склали гімн молоді всієї Закарпатської області. Більше про зміни у громаді дивіться ТУТ: https://studio.youtube.com/video/zWA3p74N2bY/edit

Аквапарк в середсіллі

Туризм
Коротко про проєкт:
Наразі нашим дітям та молоді, і не тільки, немає де занурити хоча б ноги у літню спеку. Річка небезпечна, а найближчий басейн у районному центрі - 25 км. “Нам би басейн” - просяться літом діти. І приїзджим туристам буде “наживка”. Тому, чом би й ні - Аквапарк у центрі нашої громади (ну майже у центрі).
Детальний опис ідеї проєкту:
Ідея проєкту - яскраве літо у нашій громаді! Ми не живемо у теплій країні, як до прикладу Іспанія, Шрі-Ланка чи Об’єднані Арабські Емірати. І тільки 10 % наших громадян можуть дозволити собі відпочинок.

Немає відпочинку - немає відновлення - немає віддачі в робочий час. Все надто взаємопов’язано. Тому, АКВАПАРК - це туристичний проєкт, який ми робимо, в першу чергу, для наших громадян, бо є запит, і реалізація проєкту - це задоволення попиту наших громадян.

Адже Аквапарк - це буде перший туристичний проєкт реалізований у нашій громаді, який стане магнітом для інвесторів у розвитку інших туристичних об’єктів, створить нові робочі місця та збільшить дохідну частину громади.

Більше того, ми живемо у туристично-привабливій зоні в оточенні Карпат, чистого повітря та поблизу кордонів з Румунією - 36 км, кордон із Словаччиною - 150 км. Кордон із Угорщиною - 157 км. Це стане поштовхом для розвитку зеленого, гастрономічного, спортивного, рекреаційного туризму та готельно-ресторанного бізнесу.

Завдання проєкту:
- Створити туристично-привабливий об’єкт аквапарк.
- Задовольнити потребу 13 505 жителів громади у купанні та відпочинку.
- Створити умови для гідро реабілітації 92-х дітей з обмеженими можливостями.
- Зробити літо у нашій громаді яскравішим, шляхом створення осередку для активного відпочинку!
- Створити передумови для розвитку туризму взагалі.
Етапи реалізації:1. Підготовка котловану для басейну та площадки під водні гірки - червень.

2. Закупівля басейну з обладнанням та водний комплекс гірок, басейн дорослий з підігрівом 25х12м., басейн дитячий 5х4 - червень - липень.

3. Встановлення басейну - липень.

4. Пусконалагоджувальні роботи та влаштування благоустрою - серпень.

Урочисте відкриття басейну із залученням організаторів конкурсу, ЗМІ та жителів громади, зокрема: молодіжної ради, учнівського активу та вихованців Інклюзивно-ресурсного центру та місцевої танцювальної студії Avenue of stars - серпень-вересень.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
4 639 896 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
10.8% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
3 639 896
грн
78.4% від загальної вартості
Внесок партнерів
500 000
грн
10.8% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Проєкт відповідає Стратегії інтегрованого розвитку Вільховецької об’єднаної територіальної громади до 2027 роки (Рішення від 22 жовтня 2020 року, №1039). Технічне Завдання: 1.4.1 Створення туристичної зони на території громади.

Очікувані результати проєкту

Встановлений аквапарк на території стадіону с. Вільхівці з комплексом водних гірок та двома плавальними басейнами: дорослий 25х12м та дитячий 4х5м. 13 505 жителів громади мають доступ до плавальних басейнів та водних розваг. 92 дитини з обмеженими можливостями мають доступ до гідро реабілітації. Туристи з навколишніх населених пунктів приїжджають до Вільховецької громади за відпочинком, емоціями та враженнями. Проєкт став поштовхом для розвитку зеленого та рекреаційного туризму.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Ми вже активно спілкуємося з місцевими підприємцями, Інклюзивно-ресурсним центром, Молодіжною радою та різними молодіжно-підлітковими студіями, розповідаємо про проєкт і вже декілька з них висловили свою готовність стати нашими партнерами у реалізації проекту. Ми маємо різні джерела інформування наших громадян: сайт громади, активні Viber та Facebook-спільноти (понад 13 тис. учасників), YouTube-канал, де ми інформуємо та залучаємо наших громадян до різних заходів.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Бенефіціари: жителі Вільховецької громади 13 505 осіб, зокрема - 2 570 дітей, 2370 молоді, 92 дитини з обмеженими можливостями та жителі навколишніх населених пунктів.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт охопить всю громаду, бо у нашій громаді немає місця, де б можна було, безпечно для здоров’я, покупатися у літній час. Річка, яка протікає у 2-х населених пунктах небезпечна, в інших 4-х населених пунктах взагалі немає річки. Аквапарк буде розміщений у Центрі громади на території центрального стадіону і дасть можливість рівного доступу всіх жителів громади до аквапарку.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"