X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 49
Область
Миколаївська
Тип громади
Сільська
Населення громади
8810
Кількість населених пунктів
17
Площа громади
342
км2

Відповідно до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» у Миколаївській області у Миколаївському районі у 2017 році було створено Веснянську сільську територіальну громаду з адміністративним центром у селищі Весняне. 22.12.2019 року. Процес децентралізації та волевиявлення мешканців зацікавлених громад призвів до приєднання до Веснянської об’єднаної територіальної громади  нових населених пунктів Кривобалківської сільської ради: Крива Балка, Подимове, Половинки.

До об’єднаної громади увійшли 2 селища та 4 села: Весняне, Надбузьке, Сливине, Крива Балка, Подимове та Половинки. Центром є селище Весняне, яке розміщене неподалік від міста Миколаїв.

Весняне – наймолодше село Миколаївського району. У 2014 р. відсвяткувало 50-річчя. Історія поселення пов’язана із створенням у жовтні 1964 р. птахофабрики на базі радгоспу «Іскра» Варварівського району.

З моменту заснування Весняне входило до складу Кир’яківської сільської ради, потім до Надбузької. У 1990 р. була створена Веснянська сільська рада. На території села розташоване аграрне підприємство ТОВ «Золота Нива», Центр експертизи рослин та підприємства будівельних матеріалів.

Відпочинковий кемпінговий табір «Степові соколи»

Залучення молоді
Коротко про проєкт:
Організація та проведення наметового профільного табору, що забезпечить фізичну та моральну підготовку молоді, дасть необхідні знання для життя у природі та суспільстві, вміння працювати в команді, аналізувати ситуацію, критично мислити. Також сприятиме розвитку екологічної компетентності, формування практичних навичок відповідального споживання.
Детальний опис ідеї проєкту:
Організація та проведення відпочинкового кемпінгового табору «Степові соколи» з залученням професійних, патріотично вмотивованих інструкторів і ветеранів-учасників АТО/ООС створює належні умови для гідного виконання суспільного та державного обов’язку, дає унікальні знання, вміння та навички, які сприятимуть у подальшому житті молоді, забезпечать відповідний рівень усвідомленості, відповідальності за власне життя та життя своєї країни, підвищують рівень популярності служіння в лавах Збройних сил України, надають можливість долучитися до активної громадської роботи та ведення здорового способу життя.

Привернути увагу громадськості та органів самоврядування області до глобальної проблеми твердих побутових відходів, а також до участі у збереженні біорізноманіття, впорядкуванні та благоустрою території Миколаївського району та області. Проведення різноманітних екологічних акцій: висадка молодих дерев, збирання насіння рідкісних рослин, прибирання сміття, діяльність майстер-класів, та інші еко-роботи.

Крім того, проєкт передбачає розвиток туристичної складової: а саме, створення привабливих зелених зон для відпочинку мешканців громади та гостей з України. Створити нові туристичні маршрути, показати різноманіття історико-краєзнавчої спадщини громади. Встановити інформаційні вказівники та фото зони, щодо місцевих природних пам'яток та туристичних маршрутів. Облаштувати пам'ятні місця та поповнити місцеві музеї.
Етапи реалізації:

 1. Проведення інформаційної кампанії у ЗМІ, соціальних мережах щодо старту проєкту (заповнення анкет для охочих).

2. Виготовлення буклетів та їх розповсюдження на території громади та України.

3. Розробка нових туристичних маршрутів та їх промоція серед мешканців області.

4. Підготовка обладнання, матеріального забезпечення табору та місць відпочинку.

5. Виїзд на місце проведення заходу.

6. Виконання таборової програми.

7. Прийом на місцях кемпінгу охочих відпочити.

8. Роз’їзд учасників та вивезення обладнання табору.

9. Опрацювання анкет-відгуків про табір від учасників заходу.

10. Опрацювання членами робочої групи подальших перспектив роботи з залученою молоддю.

11.Написання звітів.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
670 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
74.6% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
150 000
грн
22.4% від загальної вартості
Внесок партнерів
20 000
грн
3% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Стратегія: Відповідає цілям та пріоритетам розвитку програми. Стратегія місцевого соціально-економічного розвитку Веснянської об’єднаної територіальної громади Миколаївського району Миколаївської області до 2027 року затверджена рішенням сесії від 07 липня 2020 № 9. 1.2. Підвищення туристичного потенціалу громади (Розробка нових туристичних продуктів). 2.1.Збереження навколишнього природного середовища. 3.4. Підвищення освітнього, духовного спортивного та культурного рівня населення громади.

Очікувані результати проєкту

По завершенню проєкту очікуються такі результати: буде створено «Відпочинковий кемпінговий табір «Степові соколи», до участі в якому буде залучено 50 % учнів закладів освіти та 10 % ветеранів АТО/ООС в якості інструкторів. Створення не менше 3 «зелених зон» для сімейного відпочинку. Збільшення зелених насаджень. Ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ. Розробка 3 нових туристичних маршрутів, та 3 нових краєзнавчих локацій. Розширення експозиції музею. Залучення інвесторів в розвиток Веснянсько

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Проведення еко акцій та екофестивалів на території громади, практичні уроки екології на території «зелених зон», флешмоби по благоустрою та озелененню громади (битва сіл),

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Веснянська громада та Миколаївська область

Яку територію громади охопить проєкт?

Миколаївську область

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"