X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 57.3
Область
Запорізька
Тип громади
Селищна
Населення громади
13 900
Кількість населених пунктів
11
Площа громади
568
км2

Веселівська селищна територіальна громада розташована у південно-західній частині Запорізької області на площі 568,2 кв. км. з чисельністю населення 13,9 тис.осіб. З них 4 129 – особи похилого віку. До складу Веселівської громади входить 11 населених пунктів, в тому числі: смт Веселе та 10 сіл: Широке, Далеке, Озерне, Мала Михайлівка, Авангард, Єлизаветівка, Ясна Поляна, Новоолександрівка, Менчикури і Піскошине. Зона доступності до потенційного адміністративного центру визначається на відстані не більш як 20 кілометрів дорогами з твердим покриття. Наша громада сьогодні намагається впевнено крокувати у ногу із часом, заявляючи про себе хорошими справами, розвитком інфраструктури, покращенням благоустрою, активним залученням до міжнародної співпраці, бажанням по-новому жити і працювати, щоб стати потужною частиною європейської країни. З метою надання соціальних послуг особам похилого віку/особам з інвалідністю, сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, у січні 2016 року створено КУ "Центр соціальних послуг" Веселівської селищної ради.

Нові соціальні послуги – Нове Життя літніх людей Веселівської громади

Ініціатива для людей поважного віку
Коротко про проєкт:
На сьогодні більше 30% осіб похилого віку, страждають на алергічні захворювання та захворювання органів дихання, зниження імунітету, погіршення загального самопочуття. КУ "Центр соціальних послуг" Веселівської селищної ради прагне розширити спектр надання соціальних послуг, створити сольову кімнату, відкрити тренажерний зал та пральню. Впровадження нових послуг сприятиме підвищенню рівня фізичної активності, загального фізичного стану здоров’я осіб похилого віку.
Детальний опис ідеї проєкту:
Метою проєкту є покращення рівня загального фізичного стану здоров’я та самопочуття осіб похилого віку,осіб з інвалідністю, підвищення їхньої фізичної активності.
Мрією багатьох тисяч веселівців є відвідування сольової кімнати для профілактики виникнення захворювань дихальних шляхів, алергії та реабілітації після лікування. Користуватися сольовою кімнатою матимуть можливість не тільки особи поважного віку нашої громади, але й сусідніх.

Створивши групу скандинавської ходьби, ми зіткнулися з бажанням підопічних займатися на тренажерах фізичними вправами, які сприятимуть покращенню їх загального самопочуття, підвищення фізичної активності.
З метою покращення не тільки загального самопочуття, а й підвищення настрою осіб, бажано відкрити кабінет профілактичного масажу для людей похилого віку.
Велика кількість пенсіонерів, через відсутність водопостачання та пічного опалення, не мають змоги прати вдома. Завдяки створенню пральної кімнати при Центрі соціальних послуг, планується зменшення навантаження соціальних робітників і вирішення проблеми підопічних.

З метою реалізації цих ідей у поточному році селищною радою було передано Центру двоповерхове приміщення. З’являється можливість урізноманітнити денну зайнятість та дозвілля осіб похилого віку,осіб з інвалідністю та впровадити послугу прання, відповідно до потреб літніх людей.
Результатом є підвищення якості надання соціальних послуг, задоволення потреб осіб похилого віку, створення найкращих умов для денного перебування у Центрі.
Етапи реалізації:

 

1. Підготовка проєкту рішення сесії селищної ради про виділення коштів для дольової участі у реалізації проєкту.

2. Пошук партнерів/спонсорів (фабрика вікон "Віконда", фермерські господарства "Руслан" і "Обрій", Рада ветеранів).

3 Замовлення кошторисної документації.

4. Підготовка приміщення для встановлення необхідного обладнання.

5. Створення умов для відвідування установи маломобільними групами осіб, візочниками, особами з інвалідністю.

6. Пошук постачальників обладнання.

7. Придбання обладнання (для пральні: пральна машина-автомат, сушильна машина, шафи для складання чистої білизни, прасувальна дошка, праска; для тренажерного залу: тренажери: бігова доріжка, шведська стінка, повітряний ходок, велотренажер; масажний стіл; для сольової кімнати: сольові блоки, крісла, світлодіодні стрічки, бульбашкова колона, галагенератор, телевізор, шафи для одягу, стільці).

8. Облаштування кімнат (встановити тренажери та шведську стінку у тренажерному залі; встановити пральну та сушильну машини, прасувальну дошку, шафу для білизни; встановити сольові блоки, крісла та інші необхідні предмети для сольової кімнати).

9. Підготовка інформаційних буклетів, листівок.

10. Проведення рекламної кампанії (залучення представників Ради ветеранів, розміщення статей у районній газеті «Колос», на офіційній сторінці у мережі Facebook, оголошення на місцевому радіо Веселе-FM). 11 Відкриття із залученням партнерів, представників Ради ветеранів, спонсорів та громадян Веселівської ТГ поважного віку.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
632 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
79.1% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
127 000
грн
20.1% від загальної вартості
Внесок партнерів
5 000
грн
0.8% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Проєкт відповідає Стратегії розвитку Веселівської селищної територіальної громади на 2016-2025 роки, яка затверджена рішенням селищної ради від 23.09.2016 №21. А саме: Стратегічна ціль №3. Покращення якості соціальних послуг. Оперативна ціль №3.1. Покращення матеріально-технічного забезпечення об’єктів соціальної сфери (реконструкція, капітальний ремонт приміщень з придбанням відповідного інвентарю). Оперативна ціль №3.4 Гарантування здорового способу життя шляхом створення зон відпочинку.

Очікувані результати проєкту

Формування у осіб похилого віку бережливого ставлення до свого здоров’я, забезпечення необхідних умов для його підтримання. Покращення рівня загального фізичного стану здоров’я, самопочуття осіб похилого віку/осіб з інвалідністю, підвищення їхньої фізичної активності. Підвищення настрою відвідувачів. Розширення спектру надання соціальних послуг. Урізноманітнення денної зайнятості та дозвілля. Зменшення навантаження соціальних робітників. Формування позитивного іміджу КУ "Центр соціальних послуг".

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Проведення рекламної роботи із залученням депутатського корпусу, представників Ради ветеранів, старостату. Виявлення потенційних отримувачів інноваційних послуг в установі. Залучення жителів громади до вирішення питань придбання будівельних матеріалів, обладнання, проведення косметичного ремонту. Тісна співпраця з благодійниками, спонсорами, меценатами. Залучення духового оркестру та вокального ансамблю "Калинонька" для святкового відкриття сольової кімнати, тренажерного залу та пральні.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Результатами проєкту мають можливість користуватися більше 4 тис.  осіб похилого віку, особи з інвалідністю Веселівської територіальної громади, які отримують соціальні послуги, та сусідніх громад (Чкалівської та Новоуспенівської). Зважаючи на те, що в КУ "Центр соціальних послуг" функціонує відділ соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, діти та батьки, які потрапили у складні життєві обставини, діти з інвалідністю також матимуть можливість користуватися послугою соляної кімнати.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт охопить людей похилого віку, осіб з інвалідністю, які, відповідно до медичних висновків, мають потребу у підвищенні рівня загального фізичного здоров’я та профілактики виникнення захворювання дихальних шляхів або алергічних реакцій. Новітніми соціальними послугами буде охоплено територію Веселівської ТГ, а саме: смт. Веселе та 10 сіл: Широке, Далеке, Озерне, Мала Михайлівка, Авангард, Єлизаветівка, Ясна Поляна, Новоолександрівка, Менчикури і Піскошине.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"