X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 31.4
Область
Рівненська
Тип громади
Сільська
Населення громади
5 108
Кількість населених пунктів
6
Площа громади
98
км2

Великоомелянська сільська територіальна громада утворена 22 грудня 2019 року, шляхом об’єднання Грушвицької та Великоомелянської сільських рад.

Територіально, розташована в мальовничому куточку Західної України на Рівненщині, поблизу обласного центру міста Рівне. До складу нашої громади входять шість населених пунктів, які відрізняються своєю самобутністю та гостинністю. В селах громади функціонують 3 заклади дошкільної освіти, 2 заклади загальної середньої освіти, 3 будинки культури, 2 бібліотеки, 5 фельдшерсько-акушерських пунктів.

Попри фінансові труднощі, спричинені недосконалою державною політикою надходжень до сільського бюджету та непросту ситуацію з епідемією коронавірусу, громада намагається активно розвивати інфраструктуру, культуру, спорт, покращувати матеріально-технічну базу бюджетних соціальних закладів, здійснювати якісний благоустрій території, розвивати молодіжний рух та налагоджувати співпрацю з міжнародними партнерами.

На території громади, за досить незначний проміжок часу, організовано централізоване вивезення твердих побутових відходів, реалізовуються екологічні проекти щодо сортування сміття. Сільська рада активно займається озелененням території, встановленням ігрових та спортивних майданчиків для дітей та молоді, працює над відкриттям ЦНАПу, поліцейської станції та Центру безпеки. Діємо за принципом: "Разом ми сила" та переконані, що лише спільними зусиллями, не дивлячись на перешкоди, можна збудувати громаду європейського рівня.

Нове технічне обладнання для сучасного впорядкування територій населених пунктів

Комунальна сфера
Коротко про проєкт:
На даний час в нашій громаді відсутня необхідна техніка для здійснення прибирання, впорядкування та облагородження територій населених пунктів. Фінансові витрати на придбання необхідних одиниць техніки є значними, а здійснення придбання власними коштами є вкрай обтяжливим для бюджету. Відповідно технічної можливості реалізувати всі бажані проекти щодо благоустрою, які б дійсно створювали комфортні умови для жителів та гостей громади ми не маємо.
Детальний опис ідеї проєкту:
Великоомелянська сільська рада планує придбати мінітрактор та додаткове обладнання для благоустрою територій, озеленення населених пунктів, очищення довкілля. Можливістю реалізувати поставлену мету є придбання відповідної техніки. Для перевезення вантажів, деревини, вивезення сміття із стихійних сміттєзвалищ, впорядкування території кладовищ необхідним є придбання причіпу-самоскиду.

Закупівля роторної косарки дозволить власними силами, без залучення додаткової техніки обкошувати узбіччя комунальних вулиць та доріг. Завдяки придбанню лопати відвалу можливою стане розчистка вузьких вулиць від снігу, де проїзд великогабаритної техніки утруднений.

Навісний фронтальний навантажувач слугуватиме для ліквідації стихійних сміттєзвалищ, завантаження, розвантаження будівельних матеріалів, планування території.

Підмітальна дорожня щітка - для прибирання пилу на вулицях.

Шнек - для прибирання снігу на площах та тротуарах.

Бочка-причіп - для перевезення рідин.

Подрібнювач гілок та щепоріз для переробки деревини.

Помпа для відкачування, перекачування води.

Завдяки вказаному обладнанню та техніці благоустрій території громади буде здійснюватися на новому якісному рівні, громада зможе самостійно, власними силами здійснювати прибирання, озеленення, осучаснення населених пунктів та реалізовувати бажані екологічні проекти. Мріємо, що наша громада своїм бажанням творити красу для всіх та здійсненими заходами у сфері благоустрою стане прикладом для інших громад.
Етапи реалізації:

Провести інформаційну кампанію серед жителів громади про те, що Великоомелянська територіальна громада бере участь в конкурсі місцевих проєктів "Наша громада" організований телеканалами ICTV та СТБ спільно з Українським кризовим медіа-центром у рамках програми USAID "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" (DOBRE).

Оцінити майбутній об’єм та специфікацію робіт, логістичну складову, асортимент на ринку та визначитися із кількістю та характеристиками необхідної техніки та обладнання.

Провести процедуру тендеру на закупівлі необхідного обладнання та техніки. Вирішення технічних питань з реєстрації техніки та взяття на баланс в комунальну власність.

Офіційна презентація придбаної техніки в громаді із супутнім висвітленням в засобах масової інформації.

Створення благоустрою території громади європейського рівня.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
700 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
71.4% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
200 000
грн
28.6% від загальної вартості
Внесок партнерів
0
грн
0% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Так, ідея проєкту кореспондує цілям та завданням викладеним у Стратегії розвитку Великоомелянської територіальної громади на період 2021-2027 років. Оскільки стратегічною ціллю громади є розвиток економічного потенціалу (стратегічна ціль 1), вищевказаною Стратегією передбачено створення та розвиток комунального підприємства (оперативна ціль 1.4), а також придбання техніки для роботи комунального підприємства (завдання 1.4.1 та 1.4.2).

Очікувані результати проєкту

Короткострокові: придбання техніки та обладнання.

Середньострокові: централізований регулярний благоустрій зон загального користування, кладовищ, заготівля деревини для опалення закладів соціальної сфери, надання допомоги соціально незахищеним верствам населення у благоустрої господарств.

Довгострокові: створення громади європейського рівня, що слугувати візитівкою Рівненщини, залучення інвестицій на розвиток громади та збереження культурної національної самобутності.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Жителі громади зможуть втілювати в життя свої ідеї щодо благоустрою територій населених пунктів, а також користуватися придбаною технікою комунальної власності, соціально незахищені жителі зможуть отримувати відповідні послуги від сільської ради.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Результатами проєкту будуть користуватися всі мешканці та гості громади, а також Великоомелянська сільська рада, як орган місцевого самоврядування.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт охопить абсолютно всі населені пункти та територію громади. Заходи благоустрою вулиць, доріг, кладовищ, парків, скверів комунальної власності будуть здійснюватися у всіх населених пунктах громади.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"