X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 3.9
Область
Одеська
Тип громади
Селищна
Населення громади
20 131
Кількість населених пунктів
4
Площа громади
39
км2

Історія Таїровської громади цікава та різноманітна. Вона тісно пов’язана з історією Причорномор’я. З давніх давен тут – поблизу моря, на родючих землях, в теплій кліматичній зоні мешкали люди. Це підтверджують археологічні розкопки датовані IX-X ст. н.е.

За часів козацтва, з’явилося безліч хуторів. Козаки залюбки розселялися разом зі своїми родинами. А у 1804 році на території сучасного «Червоного Хутору» постала садиба князя Бенкендорфа. Пізніше в с Лиманка свій маєток розбудували три брати Дайберги. Які стали відомими на всю Європу, як селекціонери десятків видів троянд та різноманітних сортів фруктових дерев.

З 1905 року видатний винороб-виноградар Василь Таїров відкрив виноробну станцію. Саме тоді на березі Сухого лиману та околиці Одеси був закладений фундамент створення сучасному Національному науковому центру «Інститут виноробства і виноградарства імені В.Є. Таїрова».

Щорічно 14 жовтня, в Свято Покрови Пресвятої Богородиці та День захисника України, святкує День народження Таїрове – адміністративний центр громади. Стрімкий розвиток та забудова територій розпочалися за часів Незалежності України. Сталося це за рахунок поширення ринку будівництва заміського індивідуального житла та багатоповерхових житлових комплексів. Новий поштовх у розвитку громада отримала наприкінці 2017 року, коли з’явилася Таїровська об’єднана територіальна громада.

Шлях децентралізації відкрив нові можливості стрімкого розвитку громади та створив усі необхідні умови для впевненого кроку вперед.

Таїрове - серце виноробства та відпочинку

Туризм
Коротко про проєкт:
Таїровська громада прагне створити єдину концепцію розвитку туризму, створити туристичні маршрути, тури вихідного дня, запустити потужну промо-кампанію. Головною нашою метою є: стати одними з найкращих туристичних куточків Одеського регіону і всієї України. Адже туризм - це нові робочі місця, надходження до бюджету, і як наслідок - нові можливості розвитку. А для цього, ми маємо: багату історію виноробства; мальовничу природу; морське узбережжя та зони відпочинку; розташування біля Одеси.
Детальний опис ідеї проєкту:
Проєкт «Таїрове – серце виноробства та відпочинку» – це про історію, культуру та відпочинок на будь-який смак. Бо як не закохатися в місце, де степове повітря поєднується з морським, даруючи здоров’я та натхнення кожному. Місце, де живуть добрі люди, які люблять свій край та рідну Україну.

Наші туристичні маршрути будуть містити:
- історію виноробства та його сучасне виробництво:
- екскурсії музеєм виноградарства і виноробства України та дегустація вина Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова» НААН України, яке бере початок з дня відкриття виноробної станції 1905 році.
- екскурсії виробничими цехами Таїровського винзаводу «Нива», який з 1991 року випускає продукцію під популярними торговими марками «Таїрово», «Одеський степ», «Грантвін» і «Salute». Торговий ряд пропонує асортимент з 200 видів, який експортує за кордон.
- екскурсії виноробною станцією з проведенням дегустації в історичній будівлі XIX ст. та з видом на лиман.

II. Мальовничу природу Сухого лиману та Чорного моря:
- рибальство в Сухому Лимані
- заняття класичною греблею на байдарках та греблею на човнах «Драконах» на Гребному каналі
- екотуризм та облаштування кемпінгу для комфортного відпочинку на відкритому просторі
- відпочинок на сонячному березі Чорного моря, який дарує яскравий Совіньйон. Тут є пансіонат, spa-готель, безліч ресторацій та 1700 метрів пляжів.
Етапи реалізації:


1. Створення робочої групи з представників органів місцевого самоврядування, бізнесу та громадськості;

2. Збір інформації про туристичні об’єкти громади;

3. Розробка маркетингової стратегії туристичних маршрутів;

4. Обговорення з громадськістю;

5. Розробка поліграфічної продукції, вказівників маршруту та інше;

6. Навчання та підготовка екскурсоводів;

7. Розробка та створення сайту туристичних маршрутів;

8. Створення промо-турів для туристичних фірм, блогерів та лідерів громадської думки;

9. Запуск туристичних маршрутів.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
625 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
80% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
125 000
грн
20% від загальної вартості
Внесок партнерів
0
грн
0% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Проєкт «Таїрове - серце виноробства та відпочинку» відповідає стратегічній цілі, оперативним цілям та завданням Плану соціально-економічного розвитку Таїровської селищної ради на 2020-2022 роки (затвердженого рішення сесії Таїровської селищної ради від 27.11.2019 р. №290-VII).

Очікувані результати проєкту

- проведення інвентаризації історичних та культурних об’єктів - визначення переліку об’єктів придатних для організації відпочинку та проведення розважальних заходів;

- створення маркетингової стратегії;

- нові туристичні маршрути;

- розробка сайту;

- залучення 5 тис. туристів;

- включення до міжнародного винного маршруту;

- створення нових робочих місць;

- збільшення надходжень до місцевого бюджету;

- благоустрій набережної Сухого лиману.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Головним чином шляхом створення волонтерських та ініціативних груп для якомога більшого залучення та згуртованості мешканців Таїровської територіальної громади. А також: - через публічні обговорення, з урахуванням карантинних обмежень - через офіційний сайт та сторінку Таїровської селищної ради - через тематичні месенджери, сайти, групи та сторінки в соціальних мережах - через ЗМІ

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Туристи та мешканці громади.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт планує охопити територію Таїровської громади. До складу якої входять: смт Таїрове, с. Лиманка, с. Сухий лиман та с. Балка.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"