X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 6.6
Область
Закарпатська
Тип громади
Сільська
Населення громади
6 406
Кількість населених пунктів
6
Площа громади
256
км2

Ми сильна, згуртована та успішна громада. Ми пишаємося щирими, працьовитими людьми і неймовірною природою. Тому працюємо для людей і оберігаємо природу. Громада розташована у верхів’ї норовливої р. Теребля. Села оточені горами, які торкаються хмар, і буквально потопають у морі смарагдових смерек.

Новостворена Синевирська громада знаходиться в самому центрі Українських Карпат, об’єднала 2 сільські ради – Синевирську та Синевирсько-полянську. Синевирська громада – відомий туристичний центр не лише в Україні, але й за її межами. Кожного року громаду відвідує більше 200 тис. туристів. Основний туристичний магніт – озеро Синевир, одне з 7 природний чудес України, навколо якого останнім часом активно почали створюватися інші туристичні атракції та розвиватися сфера додаткових туристичних послуг. Туристичні ресурси та інфраструктура. Екологічно-чиста територія.

Громада знаходиться в межах національного природного парку «Синевир». 75 % території громади – ліси.  Більше 100 туристичних атракцій та об’єктів.  80 закладів проживання (більшість з них це сільські садиби та міні готелі). 25 закладів харчування. Більше 20 видів окремих туристичних послуг, що надаються місцевими жителями. Більше 1000 мешканців громади так чи інакше задіяні в туристичній сфері. Туризм є основою локальної економіки і стратегічним напрямком розвитку громади.

Нетиповий Синевир: "Синевир. Гори", "Синевир. Горяни"

Туризм
Коротко про проєкт:
Все більше туристів вибирають відпочинок біля озера Синевир. Росте запит на якісні додаткові послуги та ідеї для відпочинку. Громада, Національний природний парк «Синевир» та бізнес, об’єдналися, щоб розробити нові маршрути і послуги та організувати якісне обслуговування туристів. Координацією співпраці та організацією відпочинку займатиметься туристичний центр «Синевир». Онлай сервіс дасть змогу туристам самостійно спланувати та організувати подорож за інтересами та потребами.
Детальний опис ідеї проєкту:
Мета проєкту. Об’єднаються всі – виграє кожен! Об’єднання туристичного бізнесу, національного природного парку «Синевир», жителів громади та влади для створення нових послуг та організації відпочинку туристів за тематикою «Синевир. Гори» та «Синевир. Горяни».

Унікальність та інновації:
1. Систематизація туристичних об’єктів та послуг «Синевир.Гори», «Синевир.Горяни».

2. Створення нових креативних ідей для відпочинку (тематичні маршрути, екоігри, квести, фольклорних забав та імпрез, майстер-класи, хобі-відпочинок)

3. Розробка тематичних турів та програм відпочинку з існуючих та новостворених послуг

4. Координація співпраці між надавачами послуг та розробка єдиного графіку проведення туристичних заходів.

5. Інноваційні інструменти для організації відпочинку у громаді.
- онлайн-сервіс самостійного планування та організації відпочинку за тематикою «Синевир. Гори», «Синевир.Горяни»
- координаційний туристичний центр «Синевир» (послуги планування та організації відпочинку)

6. Фінансова сталість: спів фінансування проєкту (місцева влада, туристичний бізнес, НПП «Синевир»)

7. Ідея проєкту легко масштабується.

Реалізація проєкту розпочалася.
1. Виробники туристичних послуг створюють нові ідей для відпочинку.
2. Відбулася організаційна зустріч ініціативної групи.
3. Ми знаходимося на етапі переговорних процедур грантової угоди з УКФ по проекту «Інтерпретаційна культурно-пізнавальна мандрівка «Синевир. Горяни», який є частиною проекту «Нетиповий Синевир».
Етапи реалізації:


1. Зустріч ініціативної групи та створення координаційного туристичного центру «Синевир». Підбір приміщення та персоналу, закупівля обладнання.

2. Створення бази даних туристичних об’єктів і послуг, їх систематизація за тематикою «Синевир. Гори», «Синевир. Горяни».

3. Створення тематичних туристичних атракцій.

     3.1. Еко – «Синевир. Гори»

  • Розробка та маркування туристичних шляхів (пішохідних, кінних, джипінг та квадроцикли) з урахуванням природоохоронних обмежень.
  • Розробка квестів, екологічних забав та програм відпочинку у стилі еко.
  • Створення туристичної інфраструктури на маршрутах (облаштування місць відпочинку, наметових містечок , фотозон, облагородження джерел).

     3.2. Етно – «Синевир. Горяни»:

  • Розробка культурно-пізнавальних туристичних атракцій (фольклорних забав, імпрез, дійств, шоу, майстер-класів, ремісничих майстерень, хобі-відпочинку) на базі Музею скансену «Синевирська Поляна».
  • Закупівля костюмів, атрибутів, ремісничого та музичного обладнання для проведення культурно-пізнавальних заходів.

4. Організація обслуговування туристів:

  • Воркшоп для надавачів туристичних послуг.
  • Розробка графіку екскурсій, походів, проведення фольклорних шоу, забав та дійств.

5. Створення сайту з онлайн сервісом планування та організації відпочинку в Синевирській громаді.

6. Візуалізація та промоція комплексних туристичних продуктів «Синевир. Гори», «Синевир. Горяни».

  • Зовнішня реклама та вказівники.
  • Реклама в інтернеті.
  • Проведення прес-туру.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
1 000 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
50% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
200 000
грн
20% від загальної вартості
Внесок партнерів
300 000
грн
30% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Створена у листопаді 2020 р, Синевирська громада розпочала роботу над Стратегією розвитку у березні 2021. Зроблено соціально-економічний аналіз, визначено місію, бачення і розроблено дерево цілей. Стратегічна мета № 2: «Конкурентноспроможна локальна економіка». Операційна ціль № 1: «Розвиток туризму, як основи локальної економіки». Завдання 1.1. Формування основних видів туристичних продуктів («Синевир. Гори», «Синевир. Горяни») . 1.3. Формування креативних туристичних продуктів

Очікувані результати проєкту

Якісні:

- Покращення іміджу і туристичної привабливості;

- Збереження і примноження природи і культури;

- Згуртованість і мотивація громади, віра у власні сили.

Кількісні. Створено:

- 8 маршрутів;

- 7 об’єктів туристичної інфраструктури;

- 7 культурних туристичних атракцій.

Збільшення:

- доданої вартості послуг на 15-20%;

- зайнятості місцевого населення на 10-15%;

- кількості туристів на 30%;

- доходів бізнесу та бюджету на 30 %;

Проценти вирахувані опираючись на аналіз та динаміку статистики

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Більше 1 000 осіб місцевих жителів, залучених до туристичного бізнесу братимуть безпосередню участь у всіх заходах проекту. Надавачі туристичних послуг є основними виконавцями проекту. До роботи у проєкті залучатимуться працівники національного природного парку «Синевир» (створення туристичної інфраструктури). У розробці культурно-пізнавальних заходів братимуть участь освітяни, працівники культури, старожили, народні умільці, митці, музиканти

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Місцевий туристичний бізнес вийде на новий рівень надання туристичних послуг. Місцеві жителі отримають: згуртованість, мотивація до дій, нові робочі місця. Сільська рада - збільшення доходів та реалізація програм розвитку і Стратегії. Туристи (теперішні та потенційні): організовані групи та самостійні мандрівники більше 200 тис. осіб. (дані НПП «Синевир») Туристичні фірми – біля 30 туроператорів і 100 туристичних агентів, що продають тури на Синевир (дані моніторингу туристичних сайтів).

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт охопить територію всієї Синевирської громади. Користуватися туристичним послугами будуть туристи – жителі України та іноземці. Підготовлений меморандум про співробітництво з сусідніми Пилипецькою, Міжгірською та Колочавською громадами у сфері туризмі по розробці та промоції спільних туристичних продуктів та організації обслуговування туристів. Це пілотний проєкт, який у першу чергу буде масштабований на вище згадані громади.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"