X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 25.8
Область
Львівська
Тип громади
Сільська
Населення громади
14 470
Кількість населених пунктів
21
Площа громади
327
км2

Наша громада створена нещодавно, об’єднує 21 древнє бойківське село. Розташована у масиві Верхньодністровські Бескиди серед мальовничої Карпатської природи. Загалом ситуація — як і у більшості сільських громад: ті ж самі проблеми з еміграцією, відсутністю інфраструктури, робочих місць, дефіцитом сільського бюджету і т.д.

Однак, ми вирішили закотити рукави і переломити хід історії, як Давид у бою з Голіяфом. Стрілківська ТГ всього лиш за півроку свого існування вже показує приклад, що таке громадянське суспільство: ми перша громада в Україні, що навела порядок у лісі: прийняли рішення (реальне, а не на папері) про обов’язкові громадські слухання перед вирубкою, на яких ті, хто вирубують, також зобов’язуються залишити за собою чистоту, посадити нові насадження та підремонтувати дорогу;

Наскільки наші села дружні могла оцінити вся Україна (і далеко не тільки), спостерігаючи за “Бойківським Майданом”: багатоденними драматичними протестними акціями щодо капітального ремонту дороги Стрілки-Мшанець;

Маємо унікальний туристичний кейс, як самі селяни зібралися разом і спільно будують відпочинковий табір “Мшанецькі колиби”;

Наші працівники сільради та старости на даний момент мають найнижчі в Україні зарплати, тому що прагнуть, щоб громада жила і розвивалася, а для цього, в умовах тотального дефіциту бюджету, потрібно потерпіти і чимось своїм жертвувати.

МШАНЕЦЬКІ КОЛИБИ

Туризм
Коротко про проєкт:
Мшанець, найдослідженіше село в усій Центрально-Східній Європі, за останні 30 років опинився на межі зникнення. Звідси масово виїхали всі молоді сім’ї, залишилось 5 школярів, багато жителів — літні одинокі люди. Про інфраструктуру поки що промовчимо. Та ми бачимо відродження цього краю завдяки розвитку туризму: будуємо громадський літній еко-табір; навчаємо людей, як перетворити автентичні бойківські хати на агрооселі, як реалізовувати крафтову продукцію тощо.
Детальний опис ідеї проєкту:
“Мшанецькі колиби” — унікальний літній відпочинковий еко-табір для побуту на природі, який є власністю релігійної громади с Мшанець. Інфраструктура складається із 3 двоповерхових колиб (ще 8 слід збудувати), каплиці, площі для зборів/перегляду кіно під відкритим небом (проектор, колонку й екран уже маємо, згодом поставимо сцену та облаштуємо авто-кінотеатр), літнього душу з панорамним краєвидом, місця для купання у гірській річці; цього літа плануємо збудувати кухню-колибу, павільйон-їдальню на 56 осіб, зимову альтану та облаштувати футбольний і волейбольний майданчики.

Цей комплекс призначений для проведення літніх молодіжних таборів, християнських сарепт, військово-патріотичних вишколів, виїзних тренінгів та семінарів, тім-білдінгу на природі чи інших освітніх або культурно-мистецьких заходів. Можна тут відсвяткувати якусь подію або просто відпочити у бойківському карпатському краю.

Місцеві жителі вже надають супутні послуги: катання на конях, бричкою, оренда велосипедів, вело-квест по селі, туристичні походи на гору Маґура (1362 м), хребет Ворьовий (900 м), до древнього Лаврівського монастиря ХІІІ століття (13 км), пошук численних криївок в довколишніх лісах, продаж екологічно чистих власноруч вирощених продуктів (гірський мед, молоко, сири, варення, гриби, на які такі багаті місцеві ліси, та чимало іншого).
Також ми навчаємо людей переобладнувати власні автентичні бойківські хати під агрооселі та розвивати “Власну справу у власному селі”.
Етапи реалізації:

1. Збудувати кухню-колибу;

2. Збудувати павільйон-їдальню;

3. Облаштувати футбольний та волейбольний майданчики;

4. Облаштувати місце для купання на гірській річці;

5. Збудувати ще один душовий блок на 5 кабінок;

6. Розробити проєкт зимової колиби;

7. Заготувати матеріали для будівництва;

8. Збудувати зимову колибу;

9. Збудувати літню сцену;

10. Створити сайт проєкту;

11. Розробити комунікаційну концепцію, вести інформаційний супровід;

12. Висвітлювати діяльність у соцмережах;

13. Зняти рекламний промо-ролик;

14. Протестувати ідеї для локального підприємництва;

15. Добудувати решту колиб.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
700 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
71.5% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
50 000
грн
7.1% від загальної вартості
Внесок партнерів
150 000
грн
21.4% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Ідея проєкту “Мшанецькі колиби” відповідає пріоритетам та Стратегії розвитку Стрілківської територіальної громади.

Очікувані результати проєкту

Добудувавши кухню-колибу, павільйон-їдальню, зимову альтану, спортивні майданчики, сцену та все інше, зможемо повноцінно проводити літні табори, виїзні лекції і тренінги, художні пленери, святкувати урочисті події тощо. У зимовій колибі зможемо проводити заходи незалежно від погоди впродовж року. Завдяки постійному притоку туристів щонайменше 5 сімей відкриють власну справу: сон на вулику, кінні походи, сауна, продаж екологічно чистої продукції.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Як мшанчани, так і жителі довколишніх сіл вже неодноразово масово долучалися до різних волонтерських та благодійних акцій, які ми спільно організовували для розвитку “Мшанецьких колиб”. Оскільки табір є соціальним підприємництвом, тому створює робочі місця для місцевих людей. Також вже проводимо навчальний курс “Власна справа у власному селі”, мотивуючи жителів довколишніх сіл розвивати кооперацію і підприємництво та надавати супутні туристичні послуги.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Місцева громада (робочі місця, відкриття власної справи). Школярі й студенти (літні молодіжні табори). Працівники компаній та організацій (тім-білдінг, виїзні семінари, практикуми). Любителі екстримального відпочинку, художники, грибарі та ін.

Яку територію громади охопить проєкт?

Половину Стрілківської громади.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"