X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 14
Область
Харківська
Тип громади
Селищна
Населення громади
27172
Кількість населених пунктів
17
Площа громади
572.5
км2

На території Слобожанської селищної ради знаходиться Зміївська ТЕС, Зміївська овочева фабрика та інші підприємства. Через територію громади протікає річка Сіверський Дінець. Озеро Лиман яке є прудом охолоджувачем для Зміївської ТЕС. На території громади знаходиться велика кількість змішаних лісів. Знамените цілющє Суворівське джерело розташовано під горою Мохначанського лісу. Біля селища Нижній Бишкин знаходиться Державний етномологічний заказник місцевого значення "Прогін". Створюються мальовничі туристичні маршрути.

У цьому році розпочинає роботу краєзнавчий музей "Пам'ять поколіннь". У смт. Слобожанське розташований великий оздоровчий спортивний комплекс з дорослим (25 м) та дитячим басейнами, з системою озонування води, комплекс має дві спортивні зали з трибунами та можливість одночасно приймати велику кількість людей, які займаються різними видами спорту. На центральній площі смт. Слобожанське, яка є другою у області за розміром, розташований Палац культури на 600 місць, який регулярно приймає фестивалі різних рівнів, та в стінах якого займаються 700 дітей.

Бібліотека - це потужний інформаційний центр сучасності

Культура
Коротко про проєкт:
Головна проблема відсутність можливостей забезпечити повноцінне культурне життя мешканців сільських територій. Шляхом розв'язання цієї проблеми є створення сучасного культурного простору, який містити: 2 бібліотеки, молодіжний простір, працюючи гуртки, краєзнавчий музей. Мета проєкту — розвиток та підвищення спроможності місцевого культурного простору. Результат роботи — забезпечення рівного доступу до культурних ресурсів і рівних можливостей для особистісного розвитку та самореалізації громадян
Детальний опис ідеї проєкту:
Наш культурний простір – це багатофункціональний центр для розвитку культури на місцевому рівні, творчого підприємництва, інкубації ідей і продуктів. Стратегічні цілі: створити потужний креативний простір; сприяти створенню якісного українського культурного продукту, дбати про посилення ролі культури у розвитку громади.

Специфіка діяльності: надання доступу до інструментів реалізації креативних ідей: приміщення, досвід експертів, зв’язки з донорами, соціальний капітал. Види послуг: платформа для самоорганізації в сфері культури місцевих мешканців; майданчик для проведення концертів, лекцій, майстер-класів; організація заходів, експертна та менторська підтримка креативних проєктів. Цільова аудиторія: мешканці Слобожанської громади (30000 населення). Головні досягнення: підвищення рівня розвитку культури місцевого населення; сприяння збереженню культурно-історичного середовища.

Потужною складовою культурного простору є бібліотека. Основні напрямки діяльності: організація масових заходів, які б сприяли підвищенню престижу книги і читання, ознайомлення з кращими художніми творами, прагнення привернути уваги громади до проблем відродження духовності, виховання молоді на кращих зразках, що їх пропонує художня література.
Проєкт спрямовано на всі категорії користувачів, але основну увагу звернуто на дітей та молодь. Облаштування бібліотек в сучасний освітній простір, створення умов для інтелектуального, освітнього та культурного розвитку громади, популяризація бібліотек та читання.
Етапи реалізації:

Реалізацію ми розподіляємо на декілька складових: діяльність культурного центру в тому числі і бібліотек в його приміщенні, періоди виконання діяльності та відповідальну особу. До діяльності відносимо постійно діючі гуртки для дітей та молоді – які діють на постійній основі з початку їх відкриття, тематичні заходи бібліотек – які проходять також на постійній основі. Заходи з розвитку креативного підприємництва: тренінги, індивідуальний менторінг, фокус-групи – проходять і будуть проходити на протязі усієї діяльності.

Створення вільного творчого майданчика в прилеглому парку для проведення концертів, лекцій, майстер-класів – період виконання 16.05.2021 - 31.07.2021, відкриття постійно діючого молодіжного простору – період виконання 01.08.2021 - 30.09.2021.Відповідальна особа Бідуліна Леся Валентинівна, начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту Слобожанської селищної ради, досвід роботи у галузі 16 рокі. Згідно бюджетної складової проєкту сумма грошового внеску органу самоврядування 125000 грн, з яких 100000 грн у грошовому еквіваленті та 25000 у трудовому внеску.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
625 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
80% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
125 000
грн
20% від загальної вартості
Внесок партнерів
0
грн
0% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Реалізація вказаного проєкту відповідає Плану соціально-економічного розвитку Слобожанської селищної ради Чугуївського (Зміївського) району Харківської області на період 2025 року.

Очікувані результати проєкту

Популяризувати бібліотеку як одне з найбільш сприятливих середовищ для підтримки і розвитку читання;

- популяризувати книги та сам процес читання;

- заохочувати до читання через активну пропаганду бібліотеки, її фонду та можливостей;

- формувати довіру до бібліотеки як місця, де можна знайти розуміння, підтримку та отримати необхідну інформацію;

- рекламувати читання як корисно і модно проведений час.

Цільовою аудиторією проєкту стали читачі різних вікових груп.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Залучити жителів громади до втілення проекту плануємо на різних рівнях, з яких виокремимо:

1. Інформаційні повідомлення, репортажі, звіти про дії ініціаторів програм, органів влади; місцеве телебачення; служба паблік-рілейшнз; власні сторінки в соціальних мережах.

2. Визначення контактних осіб; робота у гуртках; обговорення питань в групах; залучення громадських організацій.

3. Спільне планування заходів.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Результатами проєкту будуть користуватися мешканці та гості громади.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт охопить територію усієї Слобожанської селищної ради.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"