X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 20.8
Область
Запорізька
Тип громади
Сільська
Населення громади
13 230
Кількість населених пунктів
35
Площа громади
473
км2

Широківська ТГ утворилась в 2016 р. та об’єднала 27 населених пунктів Запорізького району. Торік до складу громади увійшли ще 8 сіл. Це одна з найбільших сільських громад на Запоріжжі. Одразу після утворення ми поставили за мету – створити «місце, де хочеться жити». Ця ідея відображена і в нашій Стратегії розвитку.

Громада, в якій хочеться жити, – це місце, де люди мають можливості для успішної професійної діяльності, ведення бізнесу, отримують максимум сучасних послуг за місцем проживання, створюють сім’ї, виховують дітей. Тут є умови для навчання, саморозвитку й самореалізації – для всіх її мешканців і мешканок. Участь у програмах донорської допомоги, співпраця з громадськими організаціями, постійне навчання й вивчення кращих практик дозволяють поступово втілювати нашу мрію.

Ми розвиваємо соціальну та медичну інфраструктуру, впроваджуємо якісні послуги та робимо їх доступними. Керівництво громади прагне завжди бути на зв’язку з жителями – за це Широківська ТГ отримала відзнаку національного конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування 2020». В нас активно діють Молодіжна рада і Поважна рада, регулярно проводяться бізнес-діалоги, відкрито бізнес-хаб, створені шкільні правові клуби.

Реалізуються проєкти бюджету участі – і дедалі більше зростає цікавість людей до цього конкурсу. Минулого року ми стали кандидатом на здобуття статусу «Громада, дружня до дітей та молоді». Водночас ми турбуємось і про людей старшого віку, прагнемо зробити їх життя комфортним і щасливим.

Університет щасливого довголіття

Ініціатива для людей поважного віку
Коротко про проєкт:
В громаді проживають 3 100 мешканців віком 60+. Найактивніші з них утворили Поважну раду – дорадчий орган при виконавчому комітеті, що представляє інтереси людей похилого віку. За їх ініціативи та за підтримки керівництва громади у 2019 р. почав роботу Університет третього віку. Це реальна можливість для сільських мешканців після виходу на пенсію продовжувати активне суспільне життя, здобувати нові навички, спілкуватись. Слухачі Університету мріють про власний творчий простір і офіс для роботи.
Детальний опис ідеї проєкту:
Університет третього віку – соціальна послуга, що надається мешканцям громади безкоштовно в рамках послуги соціальної адаптації на базі КУ «Центр соціальних послуг Широківської громади». У 2021 р. послугою користуються 120 осіб. Навчання організоване за принципом «факультетів» та включає заняття з комп’ютерної грамотності, історії України, основ здоров’я, майстер-класи, екскурсії, консультації з фахівцями. Досі це були виїзні заходи в різних селах.

Громада готова надати Університету окреме приміщення та обладнати його для комфортної роботи (будівля перебуватиме на балансі Центру соціальних послуг). Тут зможуть проходити всі заняття, працюватиме реабілітолог і фахівець із соціальної роботи. Власне приміщення дозволить планувати заходи зручно для відвідувачів, не підлаштовуючись під можливості шкіл і клубів. Розшириться спектр занять: з’являться нові факультети (фінансова грамотність, психологія), проходитимуть творчі вечори, засідання Поважної ради, тренінги з написання проєктів на бюджет участі.

Діятиме філія Школи здоров’я – цей проєкт реалізується за підтримки GIZ. Особлива мрія – облаштувати місця для роботи з комп’ютерами, адже такі курси мають значний попит у наших «студентів».

Будівля знаходиться в с. Лукашеве, через яке пролягають два внутрішні соціальні маршрути; додатково діє «соціальне таксі» для осіб з інвалідністю. Окрім майнового внеску, громада забезпечує оплату праці фахівців, обладнання масажного кабінету, інші витрати.
Етапи реалізації:

Ми дуже хочемо зустріти новий навчальний рік у новому приміщенні університету. Для цього треба зробити поточний ремонт (залучимо кошти бізнес-партнерів), облаштувати приміщення для роботи і спілкування, придбати комп’ютерну техніку, меблі та інше устаткування.

Кроки до реалізації проєкту:

1. Консультації зі слухачами Університету третього віку: оцінювання наявних курсів, збір пропозицій до програми та графіку заходів. Виявлення серед слухачів тих, хто бажає долучитись до числа лекторів/ок і майстрів/майстринь Університету (травень-червень).

2. Планування роботи Університету третього віку: навчальна програма, консультації фахівців (соцпрацівники, юристи, ЦНАП), зустрічі з цікавими гостями, творче дозвілля. Укладання графіку занять з урахуванням отриманих пропозицій (липень-серпень).

3. Поточний ремонт комунальної будівлі в с. Лукашеве, у т.ч. облаштування кухні, масажного кабінету, альтанки, приміщення під комп’ютерний клас (серпень-вересень).

4. Інформаційна кампанія на підтримку Університету: публікації в газеті, на сайті громади, через соціальних працівників і старост. Інтерв’ю з членами Поважної ради. Набір нових слухачів (серпень-жовтень).

5. Укладання договорів і придбання комп’ютерної техніки, меблів та іншого устаткування для занять (вересень-жовтень).

6. Урочисте відкриття нового приміщення Університету третього віку і – наша мрія! – комп’ютерної зали, де наші студенти зможуть навчатись, шукати інформацію, отримувати послуги онлайн (листопад 2021 року).

В рамках реалізації проєкту "Університет щасливого довголіття" плануються наступні витрати за рахунок конкурсу:

- Закупівля орг. техники (10 ноутбуків, БФП).
- Закупівля меблів (столи, стільці, шафа, поличка).
- Облаштування кухні, а саме закупівля електропоту, холодильника, мікрохвильової печі,
- Встановлення альтанки.
- Проведення інформаційної кампанії (друк буклетів, банерів).

Всі інші витрати, за рахунок Широківської сільської ради, громадських організацій та бізнес спільноти (вже є домовленості):

- поточний ремонт приміщення,
- залучення будівельних спеціалістів, електрика,
- зарплата залучених фахівців,
- оплата комунальних послуг та подальше утримання приміщення,
- закупівля витратних матеріалів для майстер класів та різноманітних заходів,
- обладнання для Школи здоров'я, спорт зони.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
850 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
58.9% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
200 000
грн
23.5% від загальної вартості
Внесок партнерів
150 000
грн
17.6% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Проєкт відповідає Стратегії розвитку Широківської ОТГ в частині Стратегічної цілі 3 «Покращення послуг, які надаються в громаді»: 3.3.3. Розширити перелік соціальних послуг для різних категорій населення. У 2021р. за підтримки GIZ розроблено Стратегію розвитку системи соціальних послуг громади, якій також відповідає проєкт: Стратегічна ціль 2 «Розширення переліку соцпослуг спрямованих на залучення отримувачів до активного суспільного життя»: 2.3 Впровадження інноваційних, інтегрованих соцпослуг.

Очікувані результати проєкту

- збільшено кількість отримувачів послуги Університет третього віку – до 300 осіб;

- розширено географічну представленість «студентів» – не менше 20 сіл;

- організовано роботу нових факультетів, щомісячні збори Поважної ради, консультації з соціальних питань і первинної правової допомоги;

- залучені нові лектор/ки Університету з числа мешканців/ок громади;

- підвищено включеність людей похилого віку в життя громади, посилено відчуття соціальної захищеності, задоволені потреби в соціалізації.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Слухачі Університету долучаються до планування заходів, подають пропозиції його керівнику – фахівцю із соцроботи. Всі ідеї фіксуються та за можливості враховуються. Вже зараз є пропозиції проводити майстер-класи з глиняного виробництва, квітникарства, української кухні. Такі майстер-класи від наших активних і талановитих поважних жителів надалі стануть одним з напрямів роботи Університету. Інформування про заходи і можливість долучитися здійснюється через газету громади, старост, соцпрацівників.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Користь від проєкту отримають мешканці і мешканки сіл Широківської ТГ віком від 60 років, зокрема жителів сіл, що тільки приєднались до громади. Проєкт дозволить задовольнити потреби однієї з найбільш вразливих груп сільського населення: створити можливості для навчання і саморозвитку після виходу на пенсію, покращення здоров’я, отримання консультацій фахівців із соціальних і правових питань, а головне – живого спілкування та повноцінної включеності в життя громади. Загалом це більше 3000 осіб.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт розрахований на мешканців усієї громади, а це 35 сіл. На сьогодні виїзні заходи Університету третього віку проводяться в 11 з них – тих, де є клуби чи школи. Водночас є запит від мешканців інших сіл, зокрема з тих, що тільки додались. Очікуємо, що власне приміщення зі зручною транспортною розв’язкою та розширення послуг дозволить нам збільшити кількість слухачів Університету з різних населених пунктів. Водночас виїзні заходи Університету також будуть передбачені його програмою.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"