X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 14.4
Область
Кіровоградська
Тип громади
Селищна
Населення громади
17250
Кількість населених пунктів
28
Площа громади
889
км2

Онуфріївщина! Мій рідний краю! Широкий, щедрий урожаєм, Багатий хлібом і лісами І невимовними красами, На Омельничку Сухім лежить, Ріка століттями біжить… ( О.В. Копійка)

Онуфріївка заснована на початку XVІII сторіччя запорізьким відставним козаком Онуфрієнком, від імені якого й пішла назва населеного пункту. У 1752 році із створенням військових поселень Онуфріївка увійшла до складу Нової Сербії і стала власністю Івана Хорвата — Откуртича, а у 1770-их роках нащадки Хорвата-Откуртича продали Онуфріївку Михайлу Івановичу Камбурлею, який був радником, сенатором, цивільним губернатором Волині. З 1821 року після смерті М. Камбурлея вся його маєтність перейшла у володіння графа Михайла Дмитровича Толстого, який був одружений на донці Камбурлея Катерині Михайлівні. Граф Толстой успадкував села Онуфріївка, Камбурліївка, Лозуватка, Іванівка тобто, 13 тис. десятин землі. Рід графів Толстих багатий і древній, про що свідчить герб роду з девізом: “Преданностью и усердием”. Толсті розбудовують садибний комплекс, невід’ємною частиною якого являвся Онуфріївський парк. Онуфріївська громада утворилася у листопаді 2020 року. Онуфріївщина входить до складу Олександрійського району і розташована в північно-східній частині Кіровоградської області на берегах річки Дніпро. На території Онуфріївщини жив і творив видатний письменник та викладач Василь Олександрович Сухомлинський. В селищі Павлиш знаходиться меморіально-педагогічний музей та могила видатного вченого-педагога В.Сухомлинського.

Відновлення туристично-рекреаційного об’єкта садово-паркового мистецтва "ОНУФРІЇВСЬКИЙ ПАРК" Кіровоградської області

Туризм
Коротко про проєкт:
Кіровоградщина – регіон із значним туристично-рекреаційним потенціалом. Наш проєкт "Відновлення об’єкта садово-паркового мистецтва "ОНУФРІЇВСЬКИЙ ПАРК" передбачає комплексне відродження території парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва колишнього маєтку графа М. Толстого "ОНУФРІЇВСЬКИЙ ПАРК" та збереження об’єктів культурно-історичної спадщини, який слід одночасно використовувати як об’єкт, що формує та надає подальший поштовх розвитку туристичної інфраструктури Кіровоградської області.
Детальний опис ідеї проєкту:
Реалізація проєкту дозволить відновити туристично-рекреаційний об’єкт садово-паркового мистецтва "ОНУФРІЇВСЬКИЙ ПАРК", де було б комфортно і цікаво людям різного віку і статусу, і де б могла одночасно відпочивати велика кількість туристів та місцевих жителів. Реалізація проєкту дасть змогу проводити різного роду фестивалі на "Острові кохання", як наприклад обласне свято фольклору «Невичерпні джерела» та фестивалю етномузики "Перекотиполе". Відсутність облаштування парку (лавок, бесідок) знижує комфортність відпочинку, позбавляє можливості спілкування і гуртування мешканців громади. Проєктом передбачається впорядкування деревостану паркового комплексу та висадки дерев на "Острові кохання" залучивши школярів Онуфріївської школи та жителів громади, побудови альтанки і встановлення трибуни зі сценою для проведення культурно-масових заходів. Також планується встановити зовнішнє паркове освітлення.
Етапи реалізації:

Проєкт планується реалізувати протягом 2021 року

  1. Впорядкування деревостану паркового комплексу шляхом насадження дерев та кущів;
  2. Освітлення "Острову кохання";
  3. Побудова альтанки і встановлення трибуни зі сценою;
  4. Встановлення лавок і бесідок для відпочинку;
  5. Встановлення сміттєвих урн, туалетів;
  6. Встановлення відеоспостереження.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
635 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
78.7% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
135 000
грн
21.3% від загальної вартості
Внесок партнерів
0
грн
0% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Проєкт відповідає статегії розвитку та внесений до Програми соціально-економічного розвитку Онуфріївської селищної територіальної громади на 2021-2025 роки.

Очікувані результати проєкту

Підвищення туристичної привабливості громади раціональне використання природно-ресурсного потенціалу, збереження культурної спадщини та найцінніших природних територій раціональне використання рекреаційних ресурсів територій та об’єктів природно-заповідного фонду для формування економічного середовища та розвитку сфери зайнятості населення в регіонах; збереження історико-культурних цінностей та природної спадщини, забезпечення в регіонах доступності до культурної та природної спадщини.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Метою проєкту є залучення жителів до відновлення туристичного об’єкту та активізації розвитку власної справи на основі туризму громади. Участь у підготовці схем туристичного об’єкту та встановлення маршрутів з врахуванням результатів локального аналізу. Популяризація локації жителями громади через соцмережі.Для втілення прокту передбачається залучати школярів Онуфріївської школи та жителів громади шляхом проведення таких акцій, як "Посади своє дерево", "Посади дерево" "Збережемо природу".

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Жителі Кіровоградської та інших областей України, іноземні туристи, а також органи місцевого самоврядування, працівники закладів культури, музейних закладів та екскурсоводи, працівники турфірм області та закладів розваг, народні майстри – виробники сувенірної продукції, ідприємці – надавачі послуг проживання, харчування, перевезення, туристи та екскурсанти.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт охопить територію всієї громади.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"