X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 23.8
Область
Рівненська
Тип громади
Сільська
Населення громади
11 682
Кількість населених пунктів
6
Площа громади
278
км2

Немовицька територіальна громада молода і прогресивна! Ми ростемо і розвиваємось. Громада об’єднує 6 населених пунктів: села Немовичі, Зносичі, Тинне, Катеринівка, Гута-Перейма та селище Немовичі. Тут живуть люди, які звикли відстоювати власні переконання та право на самостійний вибір. Як доказ, наша громада була утворена виключно за ініціативи жителів та поза перспективним планом. Ми маємо один із найвищих показників народжуваності в області. Також гордимося однією із найбільших сільських шкіл. Велика кількість діей та молоді означає, що в нас є потенціал для розвитку і процвітання. Прагнемо виховувати у наших співгромадян європейські цінності, зокрема прагнення до чистоти та захисту навколишнього середовища. В той же час дбаємо про збереження традицій та автентики нашого краю.

Чисто значить екологічно!

Екологія
Коротко про проєкт:
Проблемою громади є велика кількість стихійних смітників, забруднення території біля місць видалення відходів (МВВ). Послуга із вивезення відходів в нашій громаді надається тільки жителям с. Катеринівка. Жителі інших сіл змушені вирішувати цю проблему самотужки. Щороку на впорядкування МВВ виділяються кошти, проте тривалого ефекту це не дає. Тенденція сортування сміття не поширена серед населення. Проте втіливши проєкт, ми зможемо поліпшити екологічну ситуацію в громаді.
Детальний опис ідеї проєкту:
Коли ви завтіаєте до нашої громади, ви побачите гарні краєвиди, привітних людей та ошатні будинки. Картина милує око і запрошує зупинитись та роздивитись. Ось тут почнете помічати, що не все так добре, як здавалось відразу. То тут, то там в око впадають стихійні смітники, а в траві та гілках дерев затримується сміття, що його розносить вітер із місцевого сміттєзвалища. Здається дрібничка, проте як вона псує загальний вид. А нам, мешканцям Немовицької територіальної громади, доводиться жити із цим кожен день. Крім того пластик, поліетилен, скло та металобрухт забруднюють наші ґрунти та воду. Жителі самовільно вивозять відходи на сміттєзвалище, часто не довозять його до місця призначення. Тому є величезна потреба в організованому вивозі сміття. Якщо у великих містах проблема вивезення відходів майже вирішена, принаймні існує механізм, який працює, то в сільській місцевості такого немає. Потрібно з нуля формувати цілу структуру. Так і виникла ідея запровадити послугу із вивезення відходів, причому відразу їх сортувати.
Етапи реалізації:

 

1.Розробка схем санітарного очищення територій кожного населеного пункту.

2.Підготовка майданчиків для встановлення баків для роздільного збору сміття.

3.Підготовка та поширення матеріалів для інформування жителів.

4.Закупівля баків та їх розміщення

5.Розробка маршруту та графіку руху трактора для збору сміття.

6.Придбання пресу для ущільнення сортованих відходів для їх компактнішого зберігання.

7.Підготовка місць, де ці відходи збиратимуться окремо.

8.Розробка графіку вивезення накопиченого сортованого сміття в місця прийому пластику, скла, паперу та металобрухту.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
630 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
79.4% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
65 000
грн
10.3% від загальної вартості
Внесок партнерів
65 000
грн
10.3% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Так. Проєкт відповідає «Плану соціально-економічного розвитку Немовицької сільської ради Сарненського р-ну Рівненської обл. на 2021-2025рр.» (рішення сесії №63 від 24.12.20). Серед цілей розвитку громади є висока якість життя людини. Щоб її досягнути слід підвищити екологічну безпеку та створити умови для збереження навколишнього середовища, заохочувати населення до соціальної активності. Одним із пріоритетів розвитку є формування технічної інфраструктури, зокрема благоустрій населених пунктів.

Очікувані результати проєкту

В результаті реалізації проєкту запрацює послуга з вивозу відходів. Жителі навчаться сортувати сміття. Зменшиться кількість стихійних сміттєзвалищ. Будуть впорядковані та утримуватимуться в належному стані МВВ. Територія громади стане чистішою та привабливішою. Покращиться екологічна ситуація в громаді.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Для успішного втілення проєкту необхідне залучення кожного жителя, тому планується провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення. Розмістити матеріали на офіційному сайті громади, на сторінках у мережі Facebook, в групах мережі Viber. Також додатково розмістити друкований матеріал в найбільш людних місцях.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Після втілення проєкту жителі сіл Зносичі, Тинне, Немовичі матимуть послугу із вивезення відходів. В розрізі кожного села це 2386 жителів Зносич, 5028 жителів Тинного та 3356 жителів Немович. Разом 10770 жителів, що становить 92% від загальної кількості населення.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт охопить територію трьох найбільших населених пугктів громади: Немовичі, площею 125,37744 км², Зносичі – 80,13 км², Тинне – 111,14210 км². Загалом це 316,64954 км², а це 11% від загальної площі громади та 94% від загальної площі населених пунктів.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"