X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 32.4
Область
Дніпропетровська
Тип громади
Сільська
Населення громади
10 861
Кількість населених пунктів
17
Площа громади
455
км2

На берегах мальовничої річки Самара розташована Миколаївська громада, яка утворена у 2017 р і складається з 17 сіл. Площа громади – 458 кв.км. Населення – 10 861 осіб. Через 4 населені пункти проходить автотраса міжнародного значення М04 Знам'янка–Луганськ–Ізварине і Придніпровська залізниця. Громада активно підтримує розвиток малого та середнього бізнесу. Створений медовий кооператив "Пасічники Присамар’я". У 2020 р. ініціативні жителі с. Маломиколаївка подали бізнес-проєкт із виробництва еко цукатів з овочів та фруктів і перемогли у конкурсі "Неймовірні села України", що стало поштовхом для створення кооперативу "Герцевські господині".

У с. Миколаївка розміщений єдиний в Україні громадський простір Solar парк, де встановленні smart об’єкти, які живляться від сонячної енергії: бесідка, лавка, Wi-fi дерево та інтерактивний стіл. Громада приділяє велику увагу розвитку зеленого туризму. Створені туристично привабливі локації:"Герцева гора", на якій встановлено два металеві арт об’єкти: "Найбільша підкова" та "Найбільший герб", які зареєстровані Національним Реєстром Рекордів України; "Місця Сили" – архаїчні пам’ятки природи, історії та релігії; "Галявина щастя»" – затишне місце у сосновому лісі, облаштоване за ініціативи мешканців громади. У громаді активно розвивається культурно-спортивне життя. З 2017 р. проходить міжрегіональний фестиваль мистецтв "Квітка Присамар’я", сільський "Гарбуз Fest", міжнародний велофорум "Велорух єднає громаду", ЕКО-фест "Zero waste weekend".

Мобільний простір "Крафт Присамар’я"

Розвиток підприємництва
Коротко про проєкт:
На території громади є 3 вугільні шахти, які до кінця 2023 р. припинять свою діяльність, що призведе до скорочення робочих місць та міграції працездатного населення. Тому громада вже зараз шукає шляхи подолання негативних наслідків ліквідації шахт. Проєкт передбачає облаштування мобільного простору "Крафт Присамар’я", який надасть можливість популяризувати та реалізовувати продукцію місцевих виробників, підтримувати місцевий бізнес та створювати сприятливі умови для розвитку їх діяльності.
Детальний опис ідеї проєкту:
Проєкт передбачає облаштування мобільного культурно-торговельного простору "Крафт Присамар’я", що надасть змогу місцевим виробникам продукції, майстрам народного мистецтва популяризувати та реалізовувати власні вироби, а митцям організовувати атракції та культурні події для залучення більшої кількості споживачів.

За рахунок мобільності цей комплекс можна використовувати під час проведення культурних заходів на території всієї громади: сільський "ГарбузFest", фестиваль мистецтв "Квітка Присамар’я", міжнародний велофорум "Велорух єднає громаду" та ін. Простір буде постійно розташований на ділянці між автотрасою міжнародного значення М04 Знам’янка-Луганськ-Ізварине та сосновим лісом, де розташована туристична локація «Галявина щастя», спортивно-ігровий майданчик, криниця, комплекс авто послуг.

Цей простір включає в себе:
- 5 дерев’яних торговельних яток розміром 2,5*2,5м, виготовлених за ексклюзивним дизайном місцевого столяра;
- 5 інфостендів з використанням шрифту Брайля;
- мобільний подіум розміром 3х4м, для проведення культурних заходів;
- 2 стилізовані дерев'яні альтанки, розміром 2,5*2,5м;
- Арт-об’єкт у вигляді лого громади з використанням альтернативного джерела живлення для зарядки гаджетів;
- автономний сітілайт з Wi-Fi модулем;
- 7 баків для роздільного збору сміття;
- 5 дерев'яних столів;
- 10 дерев`яних лавок;
- 2 мотузкові гойдалки;
- 2 фотозони.

У рамках проєкту буде проведено 5 навчальних практик по створенню контенту, розробки бренду та просування їх в Інстаграм.
Етапи реалізації:


1. Інформувати населення про етапи реалізації проєкту через комунікаційні компанії.

2. Сформувати проектну команду у кількості 35 осіб з представників влади, бізнесу, кооперативів, виробників власної продукції, майстрів, молоді щодо створення мобільного простору "Крафт Присамар’я".

3. Удосконалити знання та навички 35 виробників власної продукції, 80 майстрів ужиткового мистецтва, 6 представників медового кооперативу та 5 членкинь ініціативної групи "Герцевські господині" по створенню контенту, розробки бренду та просування їх у Instagram.

4. Розробити 5 стилізованих яток за ескізами крафтових виробників.

5. Облаштувати мобільний культурно-торговельний простір «Крафт Присамар’я», який включає в себе: 5 дерев’яних торговельних яток, 5 інфостендів з використанням шрифту Брайля, 1 мобільний подіум , 2 дерев'яні альтанки, 1 Арт-об’єкт у вигляді лого громади з використанням альтернативного джерела живлення для зарядки гаджетів, 1 автономний сіті лайт з Wi-Fi модулем, 7 баків для роздільного збору сміття, 5 дерев'яних столів, 10 дерев`яних лавок, 2 мотузкові гойдалки, 2 фотозони.

6. Презентувати мобільний простір "Крафт Присамар’я" під час проведення щорічного міжнародного велофоруму "Велорух єднає громаду".

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
650 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
76.9% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
100 000
грн
15.4% від загальної вартості
Внесок партнерів
50 000
грн
7.7% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Проєкт відповідає Стратегії сталого розвитку Миколаївської громади на 2019-2027 роки: С.Ц 1. Зміна парадигми економічного профілю громади та створення стимулів для економічного розвитку ОТГ. О.Ц 1.3. Створення умов для розвитку діючих підприємств та залучення інвестицій. О.Ц. 2.6. Активізація і включення різних груп мешканців в життя ОТГ. О.Ц 3.4. Створення культурної, спортивної та рекреаційно-відпочинкової інфраструктури. Посилання на Стратегію: https://cutt.ly/nbhZ4KO

Очікувані результати проєкту

- Налагоджено співпрацю між владою та бізнесом; залучено до проєкту 35 виробників продукції та 80 майстрів ужиткового мистецтва, 6 членів медового кооперативу, 5 жінок ініціативної групи "Герцевські господині", 10 підприємців; на 60% підвищено знання бенефеціарів по створенню контенту, бренду та просування їх в Інстаграм;

- розроблено 5 ескізів торговельних яток; створено новий мобільний простір "Крафт Присамар'я" на території с. Миколаївка;

- підвищено місцевий економічний розвиток ТГ.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Виробники крафтової продукції та майстри розроблять цікаві ескізи 5 торговельних яток. Підприємці та жителі громади приймуть участь у обговоренні облаштування простору та організації толок. 20 представників Молодіжної ради будуть задіяні у комунікаційній кампанії з реалізації проєкту. Працівники та учасники художньої самодіяльності 17 закладів культури громади приймуть участь у організації та проведенні атракцій під час відкриття мобільного культурно-торговельного простору "Крафт Присамар’я".

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Цільова аудиторія: органи місцевого самоврядування, 48 приватних підприємців громади, КП "Васильківський ККП", 1 200 людей пенсійного віку громади, 1 550 осіб з сусідніх міст та громад, 17 закладів культури, пересічні люди, які користуються міжнародною трасою, відвідувачі подієвих фестивалів громади, 20 членів Молодіжної ради, 3 громадські організації. Бенефіціари проєкту: 35 виробників власної продукції, 80 майстрів, 6 чол. медового кооперативу, 10 членкинь "Герцевські господині".

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт буде реалізовуватись в адміністративному центрі громади, але за рахунок мобільності простір дасть змогу просувати крафтову продукцію виробників у всіх селах громади під час проведення культурно-мистецьких заходів і ярмарків.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"