X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 7.0
Область
Черкаська
Тип громади
Селищна
Населення громади
18 168
Кількість населених пунктів
19
Площа громади
473.5
км2

Маньківська селищна територіальна громада утворена відповідно до розпоряджень Кабінету Міністрів України від 06.05.2020 № 541-р "Про затвердження перспективного плану формування територій громад Черкаської області". У склад громади увійшли 1 селищна та 13 сільських рад Маньківського району. З 2011 по 2018 рік у районі реалізувалися заходи в рамках проєкту Європейського Союзу та Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй "Місцевий розвиток орієнтований на громаду".

За цей період учасниками проєкту стали 8 сільських громад. Під час реалізації проєктів бенефіціарами були жителі громад, суб’єкти підприємництва, сільськогосподарські товаровиробники, органи місцевого самоврядування. Жителі громади займають активну громадську позицію. За їх участю реалізувалися проєкти по реконструкції та встановленню вуличного освітлення, будівництву вуличних водопроводів та газопроводів. За ініціативи молоді було розфарбовано сучасними орнаментами зупинку в Маньківці; створено святковий майданчик та фотозони під час проведення різдвяних та великодніх свят. Жителі громади одним із стратегічних напрямків розвитку громади визначили – охорона навколишнього природного середовища, збереження довкілля. Як приклад, у 2020 році активісти приєдналися до екологічної ініціативи в рамках екопроєкту "Озеленення України", прийняли активну участь в акції "Мільйон дерев за 24 години", було висаджено 400 дерев листяних порід. Проводиться сортування сміття волонтерською організацією.

Допоможемо планеті простими діями

Екологія
Коротко про проєкт:
На території громади спостерігається значне накопичення твердих побутових відходів, стихійних сміттєзвалищ, погіршується екологічна ситуація. Необхідно створити систему поводження з відходами, засновану на нових технологіях для вирішення проблем по збиранню, сортуванню, переробленню та відвантаженню твердих побутових відходів у короткостроковій перспективі та підготовці матеріальної, інформаційної бази для управління відходами у майбутньому; підвищення рівня екологічної культури населення.
Детальний опис ідеї проєкту:
Ідея проєкту – дати друге життя (вторинна переробка) твердим побутовим відходам та отримання економічної вигоди для громади.
Реалізація проєкту передбачає:
- розширення сфери надання послуг діючого КП «Комунальник-М», яке займається збиранням, перевезенням сміття та утриманням селищного полігону ТПВ;
- створення нових робочих місць у громаді;
- розвиток матеріально-технічної бази КП "Комунальник-М": закупівля контейнерів для сортування сміття, створення сортувального центру, встановлення гідравлічного пресу, дробарки, подрібнювача гілок, обладнання для переробки вторинної сировини. Для організації роздільного збору використовуватимуться два типи контейнерів: один – сухі тверді побутові відходи (пластик, ПЕТ-пляшки), другий – скло;
- проведення КП "Комунальник-М" безкоштовного вивезення опалого листя від житлових будівель до компостної ями, в рамках акції "Маньківщина без диму";
- створення навчального центру для підвищення екологічної грамотності громадян щодо поводження з відходами, в якому волонтери, що пройшли навчання на Станції сортування сміття No Waste Recycling Station («Україна без сміття») будуть проводити тренінги;
- проведення щорічних екофестів – корисних подій, щоб привернути увагу до екологічної проблеми в селах;
висвітлення екологічних проблем та позитивного досвіду вирішення в засобах масової інформації;
- посилення громадського контролю та забезпечення відповідальності за недотримання вимог природоохоронного законодавства.
Етапи реалізації:

 

  • Проведення навчання екологічної грамотності громади щодо поводження з відходами, організація роботи волонтерського корпусу, налагодження каналів комунікації для популяризації роздільного сортуванню сміття, проведення акцій по ліквідації стихійних сміттєзвалищ в населених пунктах громади.
  • Придбання обладнання: понад 38 контейнерів для різних видів сміття, гідравлічний прес (папір, пластик, ПЕТ-пляшки), подрібнювач гілок, обладнання для переробки вторинної сировини.
  • Створення центру сортування та переробки вторинної сировини.
  • Налагодження операційних процесів: збирання, сотрування, перероблення або відвантаження вторинної сировини. Укладання договорів з партнерами щодо відвантаження відсортованої вторинної сировини.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
800 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
62.5% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
160 000
грн
20% від загальної вартості
Внесок партнерів
140 000
грн
17.5% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Відповідає Програмі соціально-економічного та культурного розвитку Маньківської селищної територіальної громади на 2021 рік, затвердженої рішенням сесії Маньківської селищної ради від 11.02.2021 № 5-2/VIII та Програмі благоустрою Маньківської селищної територіальної громади на 2021 рік, затвердженої рішенням сесії Маньківської селищної ради від 23.12.2020 № 3-6/VIII.

Очікувані результати проєкту

Результатом проєкту є поєднання економічної вигоди та екологічного ефекту, шляхом підвищення екологічної культури громадян, вирішення проблеми захисту довкілля та здоров’я людини, а також шляхом отримання прибутку від направлення вторинної сировини (скло, пластик, папір, метал тощо) на переробку, а не на полігон твердих побутових відходів.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

 

  • Інформаційна та роз’яснювальна робота через засоби масової інформації;
  • навчальні програми для населення з поводження із відходами;
  • залучення на громадських засадах жителів громади усіх вікових груп до моніторингу та виявлення стихійних сміттєзвалищ з подальшою їх ліквідацією шляхом сортування;
  • організація екофестів для жителів громади усіх населених пунктів та вікових груп.
Хто буде користуватися результатами проєкту?

Жителі громади 19 населених пунктів матимуть можливість утилізувати сміття за нових сучасних умов. В результаті реалізації проєкту КП "Комунальник - М" в перспективі отримає можливість удосконалення сортувальної лінії та придбання сучасної сміттєзбиральної, сміттєсортувальної техніки для якісного надання послуг. Зменшиться навантаження на місцевий бюджет в частині придбання твердого палива для опалення комунальних закладів за рахунок використання вторинної сировини.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт буде реалізований на території усіх 19 населених пунктів, що входять до складу територіальної громади. Встановлення контейнерів для збирання твердих побутових відходів буде проведено в найбільш зручних місцях у селах, біля багатоквартирних житлових будинків, біля закладів комунальної власності та інше. Сортувальний центр буде створено на базі комунального підприємства "Комунальник - М2".

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"