X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 0.7
Область
Волинська
Тип громади
Селищна
Населення громади
27300
Кількість населених пунктів
36
Площа громади
1091
км2

Маневицька селищна громада — об'єднана територіальна громада в Україні, у Камінь-Каширському районі Волинської області. Утворена в 2020 році шляхом об'єднання Маневицької селищної, Будківської, Великоведмезької, Довжицької, Комарівської, Костюхнівської, Куклинської, Лісівської, Новорудської, Оконської, Старочорторийської, Троянівської, Цмінівської і Черевахівської сільських рад. До складу громади входять 36 населених пунктів. Адміністративний центр — смт Маневичі. Площа громади — 1091,3 км², населення — 27 300 мешканців (станом на 01.03.2021р). Маневицький селищний голова – Гаврилюк Олександр Оксентійович. Територією громади протікає річка Стир. Оконські джерела — гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення у південній частині села Оконська Маневицької громади.

Перевагами громади є:

  • Кваліфіковані трудові ресурси;
  • Вигідне географічне розташування (близькість до кордонів ЄС, залізнична станція, міжнародна траса МО-07);
  • Багаті природні ресурси (ліс, торф, пісок, бурштин), торфзавод, 2 лісгоспи, підприємства із заготівлі та переробки ягід/грибів, ТОВ «Хайбері», річки, озера, джерела;
  • Багата культурно-архітектурна спадщина; - Вільні земельні ділянки доступні для об′єктів інвестиційної діяльності;
  • Краєзнавчий музей одного експоната – Маневицького човна-довбанки ХІІ-ХІІІ;
  • Підготовка власними силами робітничих кадрів;
  • Високі досягнення у сфері культури, спорту, освіти та розвитку творчих здібностей дітей та молоді.
  • Активна діяльність громадських організацій.

Розсортуй сміття – збережи природу

Екологія
Коротко про проєкт:
У процесі своєї життєдіяльності людина є причиною того, що кількість сміття невпинно збільшується. Всюди нас оточують папірці, обгортки, скло, целофан, на околицях сіл з’явилися стихійні сміттєзвалища. В рамках проєкту передбачається встановлення контейнерів для сортування сміття у населених пунктах громади, проведення освітніх заходів екологічного спрямування серед населення, що в комплексі сприятиме подальшій ліквідації стихійних сміттєзвалищ.
Детальний опис ідеї проєкту:
Мета: покращити якість сортування сміття на території громади.

На сьогодні в Україні проблема смітників для роздільного сортування сміття - одна з найважливіших серед проблем забруднення навколишнього середовища. Усі звикли викидати сміття у пакет і забувати. Викидаючи сміття за межі двору не розуміють, що цим не захистять себе від негативних наслідків. Адже сміття розкладається, випаровуючись забруднює атмосферне повітря, просочуючись крізь ґрунт, попадає в ґрунтові води.

Сортування зменшує кількість відходів, які знаходяться на сміттєзвалищі, завдяки їх подальшій утилізації. Без цього сміття буде тільки накопичуватись, адже для його розкладання потрібно надто багато часу.

Проблема сортування сміття існує і у нашій громаді. "Достукатися" до свідомості населення надзвичайно складно, а тому наша позиція – виховувати підростаюче покоління екологічно усвідомленим та небайдужими. Таким чином за ініціативи ГО "Стильні Панночки" роботу сортування сміття розпочали із центру громади - селища Маневичі, через учнів місцевих шкіл, де і успішно впроваджено сортування сміття. Результат є, а тому будемо продовжувати роботу в заданому напрямку.

Реалізація проєкту "Розсортуй сміття – збережи природу" дасть можливість провести інформаційну кампанію серед населення задля забезпечення правильного сортування сміття та встановити необхідні контейнери на території громади.
Етапи реалізації:

 1) Формування дорожньої карти реалізації проєкту та узгодження з відповідними підрозділами громади: передбачає послідовне проведення інформаційних заходів та встановлення контейнерів;

2) Проведення тендерних закупівель;

3) Придбання та встановлення контейнерів: в рамках проєкту передбачається встановлення контейнерів для сортування сміття - скло, пластик, папір та контейнери для використаних масок, рукавичок та распіраторів, оскільки маски не можна викидати у звичайні сміттєві контейнери, адже це створює загрозу передачі вторинних хвороб іншим людям;

4) Інформаційна робота з жителями: проведенення заходів з лідерами старостинських округів, розповсюдження буклетів, які будуть інформувати жителів щодо правильного сортування сміття;

5) Здійснення моніторингу виконання проєкту: кожен етап реалізації проєкту буде супроводжуватися відповідальною особою та висвітлюватися на офіційному сайті Маневицької селищної ради;

6) Підготовка та подання звітності по реалізації проєкту;

7) Висвітлення в засобах масової інформації досягнутих результатів: по закінченню реалізації проєкту на офіційному сайті будуть розміщена узагальнена інформацію про реалізацю проєкту.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
625 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
80% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
125 000
грн
20% від загальної вартості
Внесок партнерів
0
грн
0% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Проєкт "Розсортуй сміття – збережи природу" відповідає пріоритетному напрямку економічного і соціального розвитку Маневицької селищної ради – покращення якості житлово-комунальних послуг, санітарно-екологічного стану та благоустрою на території Маневицької селищної ради.

Очікувані результати проєкту

1. Зручний та цивілізований вигляд пунктів збору сміття.

2. Роздільний збір сміття та сортування.

3. Очищення навколишнього середовища, покращення екологічної ситуації в громаді.

4. Формування у мешканців громади культури у сфері поводження з ТПВ.

5. Виховання в підростаючого покоління свідомого відношення до навколишнього середовища, збереження природних ресурсів;

6. Підвищення рівня громадської активності;

7. Дотримання Правил благоустрою та збереження довкілля;

8. Забезпечення сталості проєкту

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

В рамках проєкту передбачається активізувати населення шляхом залучення до реалізації проєкту. А саме проведення нарад із лідерами старостинських округів, ознайомлення із правилами сортування ТПВ; проведення тематичних занять серед учнів сільських шкіл, розміщення інформаційних матеріалів на дошках оголошень на території громади.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Цільова аудиторія проєкту - жителі Маневицької селищної територільної громади. Реалізація проєкту сприятиме формуванню в мешканців культури поводження з ТПВ, що призведе до покращення екологічного стану довкілля.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт поширюється на всю територію громади.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"