X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 13.4
Область
Кіровоградська
Тип громади
Міська
Населення громади
15 325
Кількість населених пунктів
16
Площа громади
384
км2

Маловисківська міська територіальна громада розташована в центральній частині України, а саме - в центрі Кіровоградської області. Загальна кількість населених пунктів Маловисківської територіальної громади - 16, з яких 1 місто, 2 селища та 13 сіл. Більшість населення громади – це міське населення (10,3 тис. осіб). Маловисківська громада – це територія з розвинутою аграрною галуззю, родючими ґрунтами, що вважаються світовим стандартом чорнозему, на яких агропідприємства успішно вирощують всі види зернових та технічних культур, що і визначає зайнятість сільського населення громади.

У зв’язку з відсутністю промислових виробничих потужностей та бюджетоутворюючих підприємств, для Маловисківської громади важливим напрямком місцевої політики є пошук нових сфер для зайнятості населення, сприяння розвитку малого та середнього бізнесу, створення привабливого інвестиційного клімату, що забезпечить наповнення місцевого бюджету та сприятиме розвитку громади. Для реалізації цього напрямку місцева влада значну увагу приділяє розвитку туристичної галузі, яка у перспективі створюватиме можливості для розвитку місцевих приватних ініціатив та розвитку бізнесу у сфері надання послуг. Для того, щоб стати туристично привабливою, Маловисківська громада має потенціал, що робить її унікальною, адже має свої родзинки, які пов’язані з видатними постатями історичного минулого нашого краю, життя яких пов’язано з Малою Вискою.

Туристичний кластер "Маєток Кудашевих"

Туризм
Коротко про проєкт:
Необізнаність та втрата історичної пам’яті минулих поколінь території нашого краю, послаблення популяризації, впізнаваності та унікальності громади,гальмує її розвиток. Розвиток туризму планується через залучення мешканцв до культурних ініціатив, популяризацію історичного минулого, пов’язаного з відомими іменами авіаконструктора першого в Україні літака-біплана О. С. Кудашева, науковця, розробника теорії космічних польотів Ю. Кондратюка, льотчика-випробовувача І. Сухомлина.
Детальний опис ідеї проєкту:
Використання історичної спадщини–маєтку та парку родини відомого авіатора О. Кудашева на території м. Мала Виска, що був закладений у ІІ половині 18 ст. Передбачено створення мультикультурного простору під відкритим небом, з використанням елементів діджиталізації та віртуальної реальності на території, маєтку Кудашевих, де народився О.Кудашев - професор Київського політехнічного університету, що в 1910 році сконструював аероплан та підняв його в небо, Це історичне місце на півострові р. Вись, яке протягом 2018 – 2020 рр. благоустроєне міською радою: влаштовано набережну, фонтан на воді, відпочинкову зону, лавами, альтанками, дитячим майданчиком, торгівельними павільйонами для реалізації сувенірних та крафтових виробів. Вже зроблено перші кроки по створенню Музею під відкритим небом: відтворена та встановлена в натуральну величину модель першого літака в Україні "Кудашев-1", встановлено експозиційні стенди історичного минулого цих видатних людей.

Передбачається популяризація місцевої історії як сегменту історичного минулого нашого краю шляхом віртуального відтворення артефактів за допомогою інноваційних технологій (3D вимір) на космічну та авіаційну тематику. Створити локації віртуальної реальності об’єктів: будівлі маєтку в часи життя Кудашева, технічні засоби у тогочасному вигляді - літак Кудашева, літальний космічний апарат, який, згідно теорії Кондратюка, мав долати космічний простір, літаки – винищувачі часів ІІ світової війни, на яких воював Сухомлин.
Етапи реалізації:
 • Створити Робочу групу з працівників міської ради, працівників відділу культури та туризму, громадських організацій, ініціативних мешканців громади, представників бізнесу для підготовки дорожньої карти реалізації проєкту.
 • Укласти меморандуми про співпрацю з музеями м. Полтави та м. Житомира, в яких наявні експозиції про наших відомих постатей Кудашева та Кондратюка.
 • Підготовка та проведення закупівель послуг, обладнання, програмного забезпечення:

           - послуги 3D фото і відео зйомки просторів та об’єктів, прив’язка їх до Google Maps;

           - послуги з створення віртуальних двомовних турів (з використанням програмного забезпечення);

           - мультимедійні інформаційні сенсорні кіоски;

           - послуги створення інтернет -ресурсу, який дасть можливість здійснювати промоцію туристичного потенціалу нашої громади та матиме прив’язку до мобільних додатків;

           - інсталяційний одяг притаманний періоду початку XX ст.;

           - послуги з QR-кодизацію об’єктів туристичної привабливості громади.

 • Розробити нові туристичні маршрути та вдосконалити вже розроблені маршрути.
 • Здійснювати промоцію новоствореного туристичного продукту.
 • Проведення екскурсій для учнів та жителів громади.
 • Організувати екскурсії для представників регіональних представників ЗМІ та туристичних агенцій і операторів.
 • Провести навчання (тренінги, семінари, круглі столи) для жителів громади щодо розвитку туристичного бізнесу.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
650 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
76.9% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
100 000
грн
15.4% від загальної вартості
Внесок партнерів
50 000
грн
7.7% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Так. Стратегія розвитку Маловисківської ТГ на 2017–2025 рр. СФЕРА 4 Підтримка нішового туризму на основі історичних традицій.Стратегічна ціль: Відновлення пам'яті про видатні історичні події та випрацювання на їх основі рушія для розвитку місцевого туризму, що може стати значним джерелом прибутків для мешканців. Розвиток рекреаційно-туристичного комплексу з пріоритетністю «зеленого туризму»; Підтримка створення нових робочих місць, розвитку малого та середнього підприємництва.

Очікувані результати проєкту
 • Розвиток туризму, підвищення туристичної привабливості Маловисківської ТГ.
 • Пізнаванність та промоція громади, розробка нових туристичних маршрутів.
 • Збільшення надходжень до міського бюджету.
 • Створення позитивного іміджу Маловисківської міської ради.
 • Розвиток малого підприємництва в галузі туризму та надання послуг, підвищення рівня зайнятості населення громади.
 • Збереження історичної та культурної спадщини на території громади; створяться умови для проведення екскурсій, ярмарок, фестивалів.
Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Представники ГО, працівники культури, вчителі історії, представники бізнесу та активні мешканці громади залучені до діяльності з реалізації та промоції проєкту. Проводитимуться заходи на території маєтку Кудашевих, як і в попередні роки, а саме: проведення різдвяних вечорів ("Різдвяне рандеву"), арт вечорів, показу кінофільмів під відкритим небом. Триває проєкт "Школа екскурсовода" від ГО "Простір ідей", екскурсії для мешканців гостей також для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Бенефіціари проєкту: жителі та гості громади - близько 14 тис. осіб, туристичні підприємства та організації, заклади розміщення, харчування, магазини сувенірів, та інші підприємства сфери послуг (на етапі просування власних послуг та товарів: бронювання номерів, замовлення квитків, виклик таксі).

Проєкт відповідає потребам всього населення громади, як для чоловіків так і для жінок, дітей, людей похилого віку, людей з інвалідністю, малозабезпечених, внутрішньо-переміщених осіб.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт буде поширений на територію міста Мала Виска, села Паліївка та Миролюбівка, де на сьогодні вже є в наявності об’єкти для організованого сімейного відпочинку ("зелена садиба" у с  Миролюбівка, рекреаційна зона у с Паліївка, рекреаційна зона "Парк Кудашевих" у м Мала Виска).

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"