X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 13.3
Область
Полтавська
Тип громади
Сільська
Населення громади
7 965
Кількість населених пунктів
27
Площа громади
247
км2

Громада існує з січня 2018 року. Перша в Україні, яка була створена з населених пунктів з 3-х районів області. Села об’єднує спільне історичне минуле. Центр знаходиться в с Мачухи Полтавського району, яке розташоване на відстані 6 км від м. Полтави по автомагістралі М22 "Полтава-Олександрія" Близькість до міста дає значні переваги як у транспортному сполученні, так і у отриманні системи послуг, працевлаштуванні. Водночас є загроза перетворення громади у "спальний" район Полтави. Населення в основному займається землеробством - вирощуванням зернових, садівництвом, городництвом, тепличним господарством, квітникарством.

Мачухи мають історичний досвід у садівничо-городничій галузі. Вирощені тут сорти плодових дерев відомі за межами України. У промисловості найбільшу питому вагу мають газовидобувні підприємства (ПрАТ "Нафтогазвидобування"). Рента становить біля 17-ти відсотків з бюджетних надходжень. Компанія ДТЕК надає значну фінансову підтримку. . Внаслідок об’єднання територія отримала потужну інфраструктуру - об’єкти освіти, охорони здоров’я, культури та спорту, 2-а КП у системі ЖКГ. За останні два роки створено два спільні КП із сусідньою Щербанівською ТГ - терцентр та Центр ПМСД. . Громада активно займається залученням інвестицій - проводить земельні аукціони, бере участь у проектах і активно залучає кошти донорів. Одним із пріоритетів є спорт. Силами активістів за підтримки місцевої влади вдалось відродити мотобол.

Спорт об’єднує: облаштування спортивно-технічного (мотобольного) стадіону

Інше
Коротко про проєкт:
Для становлення мотоболу як візитівки громади та у зв’язку з розвитком команди, залучення молоді до навчання грі, створення умов для відвідувачів першочергово необхідно осучаснити стадіон. Площа стадіону – 1,62 га. За проектом пропонується оновлення трибун на 160 посадкових місць, добудова паркану, встановлення кабіни коментатора, гумового покриття майданчика воротаря та електронного табло. Крім того, стадіон планується освітити LED ліхтарями на 200 Ватт.
Детальний опис ідеї проєкту:
У зв’язку з історичними традиціями одним з пріоритетів для нашої громади визначено створення умов для проведення дозвілля громадян та здорового способу життя. За підтримки активно розвивається волейбол, футбол та ін., є багато досягнень. В розробці – проект будівництва спорткомплексу.

Мотобол у Мачухах почав розвиватися з 1984 р. Команда “Дружба” була створена з ініціативи місцевого колгоспу. Мотобол виростив цілі династії гравців. Він збирав тисячі людей не тільки місцевих, а з сусідніх сіл та Полтави. ”Дружба” займала призові місця в першій, а згодом і в вищій лізі Чемпіонату СРСР . Приймала на своєму стадіоні збірні команди Болгарії , Англії. В складі команди були майстри спорту міжнародного класу, чемпіони Європи. В 1991 році мотобольна команда ” Дружба” припинила існування.

В 2014 році було створено ГО "Мотобольний клуб "Дружба". Силами місцевих ентузіастів та любителів мотоболу був частково відновлений стадіон та закуплена мінімальна кількість мотоциклів, екіпіровки. Це дуже дорогий вид спорту - придбання техніки, утримання її та стадіону, проведення тренувальних ігор тощо.

Громада щороку виділяє 200-300 тис грн., допомагають спонсори, самі члени клубу. На проведення одного тренування, яких 4-и на тиждень, витрачається близько 4000 гривень. Також затрати на виїзні матчі: проїзд, проживання і т.д. Наразі - підготовка до чемпіонату України, до Євро кубка. Без зовнішньої підтримки команда існувати не зможе. Першочерговим завданням наразі є оновлення стадіону.
Етапи реалізації:

1 етап  - узгодження та панування робіт.

2 етап – демонтаж існуючих непридатних об’єктів (кошти громади та спонсорів).

3 етап – проведення закупівель ( LED ліхтарі, опори для ліхтарів, секції паркану, коментаторська кабіна, гумове покриття для зони воротаря, трибуни, електронне табло).

4 етап –  закупівля матеріалів, необхідних для встановлення (кошти громади та спонсорів) .

5 етап – встановлення обладнання згідно сучасних норм та вимог (кошти громади та спонсорів).

1. Роботи з улаштування паркану (кошти громади та спонсорів).

3. Встановлення трибун та коментаторської кабіни (кошти громади та спонсорів).

4.  Влаштування освітлення та підключення електронного табло (кошти громади та спонсорів).

6 етап – підведення підсумків роботи та проведення першого матчу на оновленому стадіоні.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
631 375 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
79.2% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
100 000
грн
15.8% від загальної вартості
Внесок партнерів
31 375
грн
5% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Ідея проєкту відповідає стратегії розвитку громади, а саме: стратегічній цілі 4 – "Зростаюча пропозиція проведення вільного часу", операційна ціль 4.1. "Розвиток пропозиції у сфері рекреації та спорту для різних соціальних груп стратегії розвитку громади".

Очікувані результати проєкту

Облаштування мотобольного стадіону дасть можливість командам проводити ігри у вищій лізі та на європейському рівні. Значно зросте кількість проведених матчів. Громада, відновивши мотобол та створивши всі умови для його розвитку – навчання молоді, проведення ігор всеукраїнського та міжнародного рівня – створить для себе позитивний імідж, отримає зацікавленість інвесторів, сформує у молоді потребу у здоровому пособі життя, забезпечить відпочинок як місцевого населення ,так і навколишніх громад.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Для залучення жителів до реалізації проєкту будуть організовані заходи з благоустрою, про які буде проінформовано в соціальних мережах та на офіційному сайті Мачухівської громади. Для учасників передбачено отримання безкоштовних квитків на матчі та пам’ятних сувенірів. Також для учасників передбачається знижка на оренду торгового місця на період проведення матчів.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Жителі громади - прихильники та гравці мотоболу та спорту загалом, а також гості зі всієї України, місцевий бізнес, який матиме можливість реалізовувати свою продукцію під час ігор, місцеві СТО та АЗС.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт охоплює всю територію Мачухівської територіальної громади, адже фанати та гравці проживають по всій території.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"