X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 4.1
Область
Хмельницька
Тип громади
Селищна
Населення громади
18 916
Кількість населених пунктів
45
Площа громади
631
км2

Датою заснування Летичева заведено вважати 1210 рік, а датою утворення Летичівської селищної ТГ є 13.08.2015 р. Через наше містечко проходить траса міжнародного значення М12 Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам’янка яка йде через міст, що прокладений через дві річки, р. Південний Буг та р. Вовк. І тут подорожникам відкривається подорожуючим плесо р. Південний Буг, яке було штучно розширено на початку ХХст., тепер інколи скидається на невеличке водосховище. Нерідко вони зупиняються щоб помилуватись красою місцини та пофотографуватися.

Також у центрі нашого містечка стоїть пам’ятник народному герою Устиму Кармалюку поруч із вежею замку. Це найбільш відома постать в історії Летичева - подільський народний месник. До наших днів збереглися замкові стіни часів Другої світової війни. За замковими стінами ховаються монастир і костел Успіння Діви Марії, відомий на все Поділля своєю чудотворною іконою (тепер ікона Летичівськой Богородиці зберігається в польському місті Любліні), а в костелі знаходиться копія чудотворної ікони, освячена Папою Бенедиктом XVI.

Щороку 7 липня до святині Летичівської Богородиці відбувається паломництво, яке сягає своїм корінням ІV ст. тому наших днів. До нас прибуває багато паломників не лише з різних куточків України, а і з Польщі. Це лише маленька частина того, чим славетне наше містечко.

Створення рекреаційної зони відпочинку біля р. Вовк

Комунальна сфера
Коротко про проєкт:
Для розчищення території прибережної зони, яка має 200 м, та зони відпочинку (2500 м²) буде залучено людей та техніку. Виділимо 3 етапи планових робіт:
1 етап: вирізка, розчистка та викорчування дерев. Зняття верхнього шару грунту (20 см), вивізка та облаштування території;
2 етап: облаштування прибережної зони: укладання плитами, привіз піску;
3 етап: облагородження території (встановлення лавок, урн, навісів від сонця) та оприлюднення у соцмережах та у місцевій газеті звіту про пророблену роботу.
Детальний опис ідеї проєкту:
Основною метою проєкту є створення сприятливих умов для організації відпочинку в селищі міського типу Летичів, а також прилеглих сіл. Створення зони відпочинку планується у прибережній зоні р. Вовк, яка має 200 м. та зони відпочинку (2 500 м²), В рамках проєкту пропонується облаштувати простір так, щоб було комфортно та затишно всім категоріям населення.

Мешканці, що будуть приходити на відпочинок могли насолодитись природою, фізично та морально відпочити: посидіти на лавочках прогулятись вздовж берега річки. Недалеко від місця де ми плануємо створити зону відпочинку (близько 100 м). знаходиться рятувальна станція на воді. Щороку селищна рада укладає договір з Летичівським районним сектором ГУ ДС України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій обл. щодо цілодобового чергування рятувальників.

Фінансування заходів, спрямованих на створення місць масового відпочинку людей на водних об’єктах в населених пунктах селищної ради, прописано та здійснюється відповідно до затвердженої Програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території Летичівської селищної ради. Щоби мешканцям було зручно, й щоб вони були в цілодобовому захисті на водних об’єктах громади.

Зону відпочинку пропонується розчистити, вирубати кущі, облаштувати вхід у водойму, засипати пісок, встановити лавки, навіси від сонця, поставити смітники. Все це покращить інфраструктуру прилеглої території.
Етапи реалізації:

Оскільки ця територія за декілька років заросла чагарниками, а вздовж берегової лінії насаджено дерева, які вже в аварійному стані, насамперед потрібно розчистити територію. В деяких місцях потрібно буде і викорчовувати старі дерева. Розчистити водойму від сміття, мулу та порослого комишу. Екскаватором згорнути верхній шар грунту (10-20 см) та вивезти все сміття. На цьому етапі плануємо залучити всіх небайдужих жителів громади разом із комунальним неприбутковим підприємством "Злагода".

На другому етапі плануємо облаштувати прибережну зону плитами для укріплення. Ми вже віднайшли декілька організацій, які зможуть доставити нам свій товар.

На третьому етапі облагородити зону відпочинку. Сюди привести із кар’єру велику кількість якісного піску, облаштувати вхід до водойми, встановити лавки та лежаки, навіси від сонця (грибки), поставити смітники.

На цих етапах плануємо залучити всіх небайдужих жителів громади разом із комунальним неприбутковим підприємством "Злагода".

На фінальному етапі буде розміщено у всіх місцевих сторінках в соц.мережах інтернет та у місцевій газеті повідомлення для жителів громади про пророблену роботу та закликано підтримували в належному стані створену зону відпочинку. Ймовірно, що можуть виникнути як форс-мажорні обставини. Це може бути відмова чи не наявна продукція для запланованих робіт і погодні умови. Ми складемо детальний план і закріпимо фахівців що будуть курувати певний процес роботи.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
640 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
78.1% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
140 000
грн
21.9% від загальної вартості
Внесок партнерів
0
грн
0% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

У нас є схвалена Стратегія розвитку Летичівської селищної ТГ на 2018-2022 рр. Відповідно до Стратегії прийнято в пункті з благоустрою населених пунктів є завданнях озеленення територій, встановлення вуличного освітлення та облаштування місць відпочинку громадян,- облаштування спеціальних пляжних зон для дітей та дорослих також промоція здорового способу життя та якісного відпочинку.

Очікувані результати проєкту

В результаті створення рекреаційної зони біля р. Вовк. Інфраструктура та потенціал містечка Летичів варто використати для створення туристичної галузі, яка має потужні перспективи та потреби її подальшого розвитку. Окрім цього, з'явиться можливість для розширення видів підприємницької діяльності для малого бізнесу та створення нових робочих місць, а саме – надання різноманітних (розважальних, прокатних) послуг на гарно облаштованій зоні відпочинку біля річки, які будуть доречними.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

В нашій громаді є дуже багато активних людей, які навіть не чекаючи на заходи, що проводить місцева влада, самі ініціюють групові збори для різних волонтерських проєктів. Чи то для прибирання територій, чи висадки дерев, чи обговорення різних тем для розвитку громади тощо, ми цим дуже пишаємось. Дуже багато жителів і старшого віку є активними користувачами соцмереж, де ми розмістимо інформацію про потребу їх безпосереднього залучення до заходу.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Бенефіціарами проєкту буде все населення нашої громади та гості містечка. Тому що це є одним із найулюбленіших місць відпочинку жителів. Туди часто приходять погуляти молоді сім’ї з маленькими дітьми та ввечері збирається молодь, випускники шкіл зустрічають світанок, а люди похилого віку приходять сюди помилуватись красою місцини. Тут ніколи не буває порожньо, навіть у погану погоду, коли ще не відкритий сезон купання, любителі порибалити збираються групками.

Яку територію громади охопить проєкт?

Дана територія знаходиться на березі р. Вовк - це улюблене місце відпочинку кожного мешканця нашої громади. Тут неможливо виокремити мікрорайон чи вулицю. Сюди приїздять зі всієї області, щоб з іншого боку річки покататись на вітрильнику. І в кількісному еквіваленті також не можливо підрахувати. Проте бажана територія, яка потребує облаштування, це 200 м прибережної зони та 2 500 м² зони відпочинку.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"