X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 3.2
Область
Тернопільська
Тип громади
Міська
Населення громади
22124
Кількість населених пунктів
41
Площа громади
479
км2

Адміністративний центр громади розташований у м. Ланівці. Лановецька громада знаходиться на півночі Тернопільської області. Наявне населення Лановецької громади станом на 1 грудня 2020 року – 22 124 осіб (з них жінок – 54%, чоловіків – 46%), в тому числі сільського населення 13 696 осіб. Кількість пенсіонерів в громаді – 6500 чоловік.

Реформа децентралізації відкрила можливість Ланівцям та селам, які увійшли до громади у 2017 році, вийти на зовсім інший рівень управління та фінансового забезпечення. У 2018 році свої двері відкрили інклюзивно-ресурсний центр та міський центр первинної медико-санітарної допомоги, у 2019 році — Культурний центр Єловицьких.

Наразі триває робота над двома великими проєктами — Лановецьким зооботсадом та Центром надання адміністративних послуг, відкриття яких заплановано на 2021 рік. На базі двох найбільших шкіл громади побудували футбольні поля із штучним покриттям, з'явилися дитячі та спортивні майданчики.

Також налагоджено системний збір сміття з домогосподарств, в тому числі і у селах, освітлено більшість вулиць громади. Активно до роботи долучається і громадськість — діє Молодіжна рада, Клуб срібного віку, Жіночий клуб гендерної просвіти тощо. У 2020 році Лановецька громада розширилася до 41 населеного пункту. Тож сьогодні разом із збільшенням площі та кількістю населення розширилося коло роботи, але разом із цим громада здобула величезний потенціал для розвитку.

Дорога до дому Івана Марчука

Туризм
Коротко про проєкт:
Проблема громади - не розкритий туристичний потенціал. Громада має багатий природній потенціал (понад 20 озер), Єдиний в Україні Меморіальний комплекс «Музей молотківської трагедії», найбільше поховання вояків часів УНР, а головне є батьківщиною генія художньої творчості Івана Марчука, який за версією британської газети «The Daily Telegraph» і входить до рейтингу 100 геніїв сучасності. Шляхом вирішення проблеми є створення туристичного промоцентру та висвітлення туристичного потенціалу громади
Детальний опис ідеї проєкту:
Ідеєю проєкту є створення туристичного промоцентру, підтримка та висвітлення туристичного потенціалу громади.
На сьогодні в громаді діє комунальна установа «Музей Івана Марчука», яку в майбутньому ми бачимо епіцентром розвитку культури і туризму Лановецької громади. У одному приміщенні зі згаданою комунальною установою знаходиться культурний центр «Єловицьких» створений за підтримки програми DOBRE.

У спільному приміщенні громади із згаданими установами до кінця 2021 року заплановано відкрити виставковий зал картин, історичний музей Івана Марчука. Сьогодні за згодою митця проводиться робота по створенню.

Завданням початкової частини проєкту полягає у висвітленні успішного прикладу перетворення занедбаного приміщення у центрі громади у епіцентр громадської активності мешканців громади, завдяки децентралізації, зокрема створеної платформи креативного простору - культурного центру «Єловицьких».

В рамках проєкту фінальним етапом буде створення у тому ж приміщенні туристичного промоцентру Лановецької громади, який у разі перемоги в проєкті буде оснащений промоційними засобами, а також облаштований офісною та 9D кімнатою, для над сучасного ознайомлення відвідувачів із туристичним потенціалом Лановеччини та ознайомлення з видатними постатями Лановеччини таких як Іван Марчук, Іван Климишин, Тамара Дідик, Петро Прядун, Олег Ящук та інші.
Також промоцентр забезпечуватиме розробку туристичних маршрутів.
Етапи реалізації:

  Етапи реалізації проєкту:

1) представлення кращих практик роботи культурного центру «Єловицьких» в напрямку сучасних підходів до розвитку культури, молоді, громадськоської активності (червень-липень;

2) відкриття в будівлі комунальної установи «Музей Івана Марчука» виставкового залу, історичного музею художника Івана Марчука (серпень-вересень), (не потребує фінансування в рамках проєкту);

3) розробка туристичного бренду, створення туристичного проморолика, виготовлення промоційної продукції та позначень туристичних об’єктів, розробка зовнішніми експертами методичного посібника щодо розвитку туризму в громаді (жовтень-грудень, у разі перемоги в проєкті);

4) створення іноваційного туристичного промо центру з 9D кімнатою Лановецької міської територіальної громади (жовтень-грудень, у разі перемоги в проєкті).

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
625 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
80% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
125 000
грн
20% від загальної вартості
Внесок партнерів
0
грн
0% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

На сьогодні в громаді з діє Стратегія сталого розвитку Лановецької міської об’єднаної територіальної громади на 2019-2025 роки. Стратегічна ціль I визначає завдання «Розвиток культури», зокрема, «Облаштування культурного центру народного художника України І.С. Марчука (виставковий зал, історичний музей)» У стратегічній цілі II визначено завдання «Розвиток туристичної привабливості», яке відповідає основним цілям проєкту.

Очікувані результати проєкту

1. Висвітлення на українських телеканалах інформацію про успішний досвід Лановецької громади та привернення уваги ділової спільноти в державі щодо можливості успішної реалізації проєктів;

2. Створення привабливого туристичного середовища Лановецької громади.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Активні мешканці залучатимуться до публічних заходів КЦ «Єловицьких» для зйомки відеосюжетів. Після створення музею Івана Марчука мешканці зможуть його відвідувати та популяризувати. Мешканці матимуть змогу взяти участь у розробці туристичного бренду громади шляхом голосування за кращий зразок, або ж запропонувати власний бренд. Жителі зможуть планувати розроблення та розміщення туристичних вказівників, функціонального наповнення промоцентру.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Прямі бенефіціари - Лановецька громада та її мешканці – 22 124 осіб. Не прямі бенефіціари – зовнішні туристи.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт охоплюватиме усю територію громади. Туристичний промоцентр створить додаткові можливості для громади в цілому для подальшого розвитку туристичної галузі, що стане поштовхом для подальшого економічного розвитку. Важливо, що туристичні позначення будуть розміщуватись по території громади біля туристично привабливих обєктів, яких є більше 20-ти.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"