X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 0.8
Область
Херсонська
Тип громади
Міська
Населення громади
58 331
Кількість населених пунктів
68
Площа громади
2020
км2

Генічеська міська територіальна громада розташована у степовій зоні Присивасько-Приазовської степової області, омивається Азовським морем та озером Сиваш. Унікальною Генічеську громаду робить її географічне розташування та кліматичні умови. Разом з Арабатською Стрілкою є морським, кліматичним, частково грязьовим курортом. Генічеська громада екологічно чиста: у радіусі 100 км відсутнє шкідливе виробництво. Клімат приморський, помірно-континентальний, степовий, що характеризується сонячним і дуже теплим літом і м’якою, але вітряною зимою.

Рекреаційно-туристичний сезон просто неба триває 150 днів на рік. Багата історична спадщина привертає в громаду безліч туристів, а саме; вивчення архітектурних вишукувань (катакомб) та археологічних розкопок курганів показало, що дану місцевість населяли скіфи, сармати, племена амазонок та кіммерійців, про що свідчать знайдені археологічні пам’ятки ІІ тис. до н.е. Екологічно чиста місцевість, місцеві фрукти і овочі, цілющі властивості моря, сонця, повітря привертають тільки влітку на відпочинок 1,5 млн. туристів. Арабатська Стрілка стала перспективною українською дестинацією з надання сімейного відпочинку та оздоровлення. Це найдовша (115 км) піщана коса-пляж у Європі на території громади, на якій розташувалися унікальні за своїм лікувальним складом термальні та солоні озера, грязі, ропа. В громаді відбувається стійке зростання попиту на екологічний, подієвий, зелений, історико-культурний, спортивний види туризму.

Арабатський шлях

Туризм
Коротко про проєкт:
Генічеській територіальній громаді не вистачає пішохідного та велосипедного шляху, який би проходив уздовж узбережжя Азовського моря та об’єднував чотири курортні населені пункти: м. Генічеськ та села Генгірка, Щасливцеве та Стрілкове. Тому даний проєкт допоможе створенню шляху, який забезпечить зручність і безпеку пересування пішки або велосипедом, підвищить туристичний імідж громади, залучить нову категорію туристів – молодь, позитивно вплине на покращення стану здоров’я населення громади.
Детальний опис ідеї проєкту:
Генічеська територіальна громада об'єднує собою чотири курортні населені пункти: м. Генічеськ та села Генічеська Гірка, Щасливцеве та Стрілкове, які розташовані на узбережжі Азовського моря і сполучення між якими забезпечується вузькою трасою, що переповнена автотранспортом, особливо влітку. Пересування ж пішки, велосипедом або індивідуальним електротранспортом не є комфортним та безпечним для життя. Берегова лінія цих населених пунктів являє собою найдовший пляж в Україні та Європі довжиною 47 км (до адміністративної межі з АР Крим), який майже весь використовується з рекреаційною метою. Піщана полоса уздовж узбережжя закінчується ґрунтовим насипом, що є значно вищим рівня моря, і який можна облаштувати у пішохідний та велосипедний шляхи без укладання штучного покриття. Потрібно лише розрівняти ґрунт та промаркувати відповідними знаками. Втілення цього проєкту допоможе місцевим жителям та туристам вільно пересуватися узбережжям Азовського моря пішки або велосипедним та індивідуальним електротранспортом, займатися спортом, влаштовувати спортивні змагання, що значно підвищить рекреаційну привабливість Генічеської територіальної громади.
Етапи реалізації:

 

1. Розробка та узгодження проєкту шляхів активного туризму "Арабатський шлях".

2. Розробка проєктно-кошторисної документації з облаштування пішохідної та велосипедної доріжки "Генічеськ-Стрілкове".

3. Проведення робіт з ознакування шляхів активного туризму: розробка, виготовлення та встановлення знаків маркування.

4. Поетапна реалізація проєкту.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
630 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
79.4% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
130 000
грн
20.6% від загальної вартості
Внесок партнерів
0
грн
0% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Проєкт відповідає Програмі розвитку туризму, курорту та рекреації в Генічеській міській територіальній громаді на 2021-2023 роки, затвердженій рішенням сесії Генічеської міської ради від 24.02.2021р. №268.

Очікувані результати проєкту

- Покладено початок розбудови пішохідної та велоінфраструктури Генічеської МТГ;

- створено умови для екологічно чистого, доступного, комфортного, зручного і безпечного громадського простору для всіх його користувачів; підвищено туристичну привабливість та імідж громади;

- покращено здоров’я мешканців завдяки активному способу пересування; впроваджено заходи з безпеки руху пішоходів та велосипедистів;

- зменшується кількість автомобілів на дорогах і, як результат -менше викидів СО2 та зниження рівня шуму.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

До облаштування шляху будуть залучені власники баз відпочинку, пансіонатів та готелів, вздовж території яких буде прокладено пішохідну та велодоріжку, з метою розбудови побічної інфраструктури (сервісних зон, зон відпочинку тощо). Місцеві мешканці будуть мати можливість створювати власний бізнес, оснований на обслуговуванні туристів протягом маршруту.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Основними користувачами проєкту будуть місцеві мешканці, туристи різних вікових груп, відвідувачі міста Генічеськ та Арабатської Стрілки.

Яку територію громади охопить проєкт?

Фактично проєктом охоплена вся рекреаційна зона громади, а саме: територія чотирьох населених пунктів Генічеської міської територіальної громади: місто Генічеськ, села Генгірка, Щасливцеве та Стрілкове. Приблизна протяжність проєкту 47 км. Користуватись проєктом зможуть всі мешканці МТГ.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"