X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 1.9
Область
Одеська
Тип громади
Сільська
Населення громади
21925
Кількість населених пунктів
7
Площа громади
96
км2

Фонтанська територіальна складається із 7 населених пунктів: с Крижанівка, с Ліски, с Фонтанка, с Нова Дофінівка, с Вапнярка - розташовані вздовж узбережжя Чорного моря, а с Олександрівка оточує Аджаликський лиман. Найменшим населеним пунктом є с Світле.

Територія нашої громади займає площу 96,47 км². Загальна кількість населення 21 925 осіб, з них 5 117 осіб віком від 18 до 35 років. На території громади розташовано 5 загальноосвітніх шкіл, 3 заклади культури, 4 бібліотеки, мистецька школа і спортивний клуб.

Фонтанська сільська рада приділяє багато уваги розвитку дитячого та молодіжного спорту: сільською радою створено та фінансується "Спортивний клуб "Крижанівський", на базі якого функціонують секції футболу, боксу, вільної боротьби, вітрильного спорту та каякінгу. Секції вітрильного спорту та каякінгу функціонують в с Крижанівка – населений пункт з сучасною розвинутою інфраструктурою, який розташований на узбережжі Чорного моря та межує з містом Одеса.

МОРСЬКІ ТРАДИЦІЇ – ЄДНАННЯ ПОКОЛІНЬ

Залучення молоді
Коротко про проєкт:
Метою цього проєкту – є подолання соціальних проблем молоді шляхом професійно-кваліфікаційного, культурно-освітнього зростання; відсторонення підлітків від інтернет-залежності, вживання алкоголю та наркотиків шляхом залучення до активного способу життя через творчий момент та професіональне становлення; запровадження патріотичного, духовно-морального виховання та формування у молоді відповідальності за майбутнє рідного краю та країни загалом.
Детальний опис ідеї проєкту:
Нами поставлена мета відродити давні культурні та інші місцеві традиції. Розпочати ми хочемо з відбудови предметного середовища минулих часів пов'язаних з місцевим рибальством. Є ідея стилізувати рибальський курінь та на його базі проводити заходи у вигляді фестивалів рибальської кухні, фольклорних виступів, майстер-класів, спортивних змагань, виставок мариністів тощо.

Основним напрямком нашої діяльності є відродження та запровадження будівництва традиційних чорноморських рибальських човнів, таких як фелюги, шаланди, каюки тощо. Для цього на основі комунального підприємства "Спортивний клуб "Крижанівський" планується створити "Школу малого суднобудування” у якій буде проводитись побудова суден з залученням як місцевої молоді так і всіх бажаючих.

Також під координацією відділу культури Фонтанської сільської ради планується організація роботи “Студії мариністики та суднового дизайну”. Свою участь в проведенні показових занять та лекцій у студії підтвердили одеські мариністи, майстри з судномоделювання та фахівці с проектування суден.
Етапи реалізації:

Реалізація проєкту відбуватиметься протягом 2021 року. Основними заходами проєкту є: будівництво рибальського човна, проведення культурних заходів, робота студій та гуртків. Будівництво човна відбувається за сприянням місцевої влади, громадських організацій, волонтерів та спонсорів.

Основні етапи будівництва човна: підготовчі роботи; проектні роботи; корпусні роботи; придбання та монтаж двигуна й гвинто-рульової групи; виготовлення щогли та замовлення вітрил; оздоблювальні роботи; оформлення дозвільних документів; спуск судна.

Будівельні роботи по корпусу проводяться протягом року (за виключенням місяців з листопада по березень), що пов'язано з відкритим будівельним майданчиком. Роботи по будівництву судна, замовлення та контроль за постачанням готової продукції необхідної для човна проводяться майстрами та фахівцями СК “Крижанівський”. Планується проведення культурних заходів в селах Фонтанської сільської ради: Свято до Дня рибака (2 заходи: с Крижанівка, с Фонтанка); Свято до Дня села (4 заходи: с Крижанівка, с Фонтанка, с Нова Дофінівка, с Олександрівка); Свято Івана Купала (2 заходи - с Нова Дофінівка, с Олександрівка).

Для “Студії мариністики та суднового дизайну” передбачається придбання матеріалів та необхідного обладнання. Навчальний процес проводиться протягом всього терміну проекту (одного року) педагогічним колективом управління культури. Результатом діяльності Студії є проведення двох виставок вихованців та проектів дизайнерських робіт.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
780 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
64.1% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
200 000
грн
25.6% від загальної вартості
Внесок партнерів
80 000
грн
10.3% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Так, проєкт відповідає «Програмі розвитку культури на території Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області на 2021 рік», затвердженої рішенням сесії Фонтанської сільської ради № 41-VIIІ від 25.12.2020 року та «Програмі підтримки комунального підприємства "Спортивний клуб «Крижанівський» Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області на 2021 рік», затвердженої рішенням сесії Фонтанської сільської ради №118 від 22.03.2021року.

Очікувані результати проєкту

Побудова чорноморської фелюги з оформленням повної документації по судну – із залученням підлітків та молоді, проведення 3 пленерів по мариністиці, організація 4 виставок художньої та технічної творчості вихованців студії та проведення 8 культурних заходів. Якісними індикаторами є покращення майстерності вихованців шкіл та студій, зміцнення зв’язків поколінь, підняття патріотичного виховання.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Залучення жителів громади буде відбуватися шляхом активної участі у проведенні фестивалів, виставок, безпосередня участь у майстер-класах.Аудиторія буде охоплена шляхом стабільної та відкритої роботи шкіл та студій, вільного доступу до улаштованого відкритого простору узбережжя.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Вихованці «Школи малого суднобудування», суднобудівники-аматори, старожили, рибалки і активна частина жителів Фонтанської громади - молодь, батьки, майстри живопису та декоративно-прикладного мистецтва, заклади культури громади, старше покоління, туристи, представники громад задіяні в співпраці з міжнародними партнерами.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт має охопити 5 сіл які розташовані вздовж узбережжя Чорного моря, а також 2 населених пункти, які знаходяться на березі Аджалицького лиману.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"