X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 3.5
Область
Черкаська
Тип громади
Селищна
Населення громади
15 924
Кількість населених пунктів
18
Площа громади
481
км2

Драбівська територіальна громада Золотоніського району Черкаської області утворена відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України № 728-р від 12 червня 2020 року "Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Черкаської області".

Наша Драбівщина – це маленька часточка великої України, яка приваблює до себе душевно гарними, щедрими, талановитими людьми, чисельними пам’ятками історії, археології, архітектури та культури. Адміністративним центром громади є селище міського типу Драбів. Економічно активне населення громади становить - 8 585 чоловік.

Драбівська громада має розвинуту соціально-економічну інфраструктуру: 7 613 приватних домогосподарств (дворів), 24 заклади дошкільної та середньої освіти, 18 медичних закладів, 20 бібліотек та 20 закладів культури. В громаді навчаються у закладах освіти різного рівня більше, як 1 500 дітей. Маємо унікальні об’єкти культурної спадщини: державна пам’ятка природи місцевого значення – це дерево-екзот віком більше 100 років "Ведмежий горіх", приміщення школи, де у 1 903 році вчителював український письменник Степан Васильченко, Драбівський краєзнавчий музей, який на сьогодні нараховує близько 5 тис. екземплярів основного та науково-допоміжного фонду, народний історико-краєзнавчий музей, створений силами працівників школи, учнів, громадськості села Нехайки. Експозиція музею розміщена в 11 залах, в яких розповідається про історію рідного краю від давно минулих часів до сьогодення.

Створення парку активного та сімейного відпочинку

Культура
Коротко про проєкт:
На території Драбівської територіальної громади відсутня спеціально обладнана сучасна зона молодіжного та громадського відпочинку. Наш Проєкт спрямований на облаштування вже існуючої території колишнього дитячого парку для комфортного дозвілля молоді та гостей селища шляхом облаштування відпочинкових зон для забезпечення різних потреб: зони активного відпочинку (мотузковий парк, скейтпарк, майданчик для заняття), дитячої, тет-а-тет, настільних ігор, вуличних тренажерів та літнього театру.
Детальний опис ідеї проєкту:
Актуальність проєкту обумовлена тим, що у громаді відсутні парки відпочинку для молоді та спільного проведення активного дозвілля з сім'єю немає. Тому, доцільним є створення у громаді парку саме для активного та сімейного відпочинку. Ми пропонуємо, на вже існуючій території колишнього дитячого парку в смт Драбів, (даний парк добре озеленений, затишний, але на його території недостатня кількість належно облаштованих місць для дозвілля дітей та молоді) впровадити Проєкт щодо створення функціональних відпочинкових зон, які дозволять забезпечити різні потреби відвідувачів парку.

Пропонується облаштувати парк площадкою для скейтбордистів, майданчиками для занять (бетонні тенісні столи), ігровими майданчиками, мотузковим парком, що дозволить батькам більше часу проводити зі своєю дитиною на свіжому повітрі в культурному спеціально облаштованому місці. А також, відведенням зон тет-а-тет – місця для затишного відпочинку та спілкування, настільних ігор, що складається з бетонних шахових столів з лавками, що дозволятиме проводити як турніри з настільних ігор, так і буде комфортною для окремих невеликих груп, вуличних тренажерів – це місце для занять спортом на свіжому повітрі. Комплекс вуличних тренажерів (орбітрек, турнік, силові для рук та ніг, бруси тощо) значно урізноманітнять такі заняття. І звичайно ж, облаштування літнього театру для проведення театральних і музичних вистав, концертів, конкурсів у літній сезон.
Етапи реалізації:

 

1. Прибирання території парку (квітень-травень 2021).

2. Оформлення технічної документації парку (проєкту землеустрою, квітень-серпень 2021).

3. Участь у конкурсі "Наша громада" (квітень-вересень 2021).

4. Отримання фінансування Проєкту "Парк активного та сімейного відпочинку" у розмірі – 625 000 грн., (жовтень 2021).

5. Проведення процедури закупівлі обладнання, (листопад 2021).

6. Доставка обладнання (грудень 2021).

7. Монтаж та встановлення обладнання (грудень 2021, якщо дозволять погодні умови, або березень-квітень 2022).

8. Призначення на конкурсній основі директора парку (грудень 2021).

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
625 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
80% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
125 000
грн
20% від загальної вартості
Внесок партнерів
0
грн
0% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Драбівська громада – це новостворена громада, (створена у листопаді 2020 року), тому Стратегія розвитку громади на період до 2027 року знаходиться у стадії розроблення (у січні 2021 року створена робоча група, яка працює над розробленням Стратегії). Проєкт відповідає "Програмі соціального, економічного та культурного розвитку Драбівської селищної територіальної громади на 2021 рік", зокрема розділу ІІІ "Цілі та пріоритети розвитку Драбівської ТГ на 2021 рік", пріоритет 2: "Висока якість життя".

Очікувані результати проєкту

 

1. Збільшення зацікавленості людей до активного відпочинку.

2. Залучення молоді до спорту та здорового способу життя.

3. Вирішення актуальних проблем незайнятості дітей та молоді.

4. Створення сучасних умов для розваг та занять фізичною культурою.

6. Зменшення кількісті нещасних випадків та травматизму на вулицях, які по’вязані з скейтбордистами та велосипедистами.

7. Розвинення таких видів спорту, як скейтбордизм для участі молоді в змаганнях.

8. Проведення сімейного відпочинку.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Жителів громади долучатимемо до всіх етапів проєкту, зокрема планується залучення батьків дітей та мешканців громади до прибирання колишнього дитячого парку, висадки квітів, а надалі до встановлення обладнання, створення зон відпочинку у парку.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Проєкт охоплює всі вікові категорії, відвідувачами парку можуть бути як діти, так і дорослі, а також сумісний відпочинок з сім’єю. Цільова аудиторія парку - молодь у віці 14 - 30 років, що становить близько 40% чисельності населення громади. Діти та всі мешканці, які бажають підтримувати здоровий та активний спосіб життя. Проведення сімейних вечорів, прогулянок.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт охопить територію всієї Драбівської громади без вікових обмежень: місцеві жителі, гості громади. Результатами Проєкту користуватимуться усі охочі без вікових обмежень: місцеві жителі, гості громади, туристи, мешканці сусідніх областей, іноземні делегації.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"