X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 14
Область
Кіровоградська
Тип громади
Сільська
Населення громади
7 536
Кількість населених пунктів
12
Площа громади
547
км2

Дмитрівська сільська територіальна громада була створена 29 квітня 2018 року. Має велику площу родючих орних земель, різноманітність сільськогосподарського виробництва (рослинництво, тваринництво, переробка молока), значні лісові ресурси, лісництво, яке започаткувало свою деревопереробку, а також вирощує і продає посадковий матеріал. Наявні земельні ділянки, перспективні для будівництва сонячних електростанцій, на базі місцевих водойм ведеться рибне господарство, досить розвинене підприємництво місцевих мешканців у сферах сільського господарства, рибальства, торгівлі та послуг. У ТГ зручне розташування поруч із великим залізничним вузлом у Знам'янці та національною дорогою Е50, що з'єднує Дніпро на сході з Кропивницьким та західною частиною країни. Територія з гарним ландшафтом, великою кількістю лісів, ставків, пам'яток архітектури, історії та археології створює шанс для розвитку багатоаспектного туризму, наявні корисні копалини (пісок, глина).

Створення туристичного комплексу "Зелені острови"

Туризм
Коротко про проєкт:
Незадовільний стан туристичної інфраструктури, низький рівень популяризації території як привабливого туристичного об´єкта, низький рівень доходів населення, низький рівень фінансової та матеріальної підтримки з боку держави. Інвентаризація туристичних принад, пам`яток, інфраструктури. План покращення. Створення туристичних продуктів. Створення мережі туристичних об’єктів, туристичної мапи, туристичного ознакування та візуальної ідентифікації з акцентом на туристів.
Детальний опис ідеї проєкту:
Створення туристичного комплексу «Зелені острови» розпочнеться з села Макариха Дмитрівської територіальної громади з назвою «Рай для гурманів», який складатиметься з низки цікавих пропозицій для туристів. А саме: дегустація та придбання крафтових сирів власного виробництва, участь в майстер-класі з сироваріння, відвідування як дорослими, так і дітьми контактного зоопарку із домашніми тваринами, яких можна погодувати. Також комплекс надасть можливість скористатися агрожитлом та пройти сеанс апітерапії у будинку бджоляра з дегустацією та придбанням продуктів бджільництва.

Туристи матимуть можливість відвідати музей-садибу "Українська хата", де ознайомляться з давніми елементами вжитку, а також зможуть взяти участь у майстер-класі з ткацтва на старовинному ткацькому станку.

В цьому ж селі розташована майстерня рукоділля "Мальва", в якій майстрині виготовляють сценічний одяг, сувенірну продукцію та займаються рукоділлям з різних технік та флористики.

В подальшому комплекс "Зелені острови" буде охоплювати усі населені пункти громади, які розвиватимуться за своїм напрямами, а це: і захоплива мандрівка околицями Дмитрівської громади мітками туристичної мапи (велотуризм), і відвідування зеленої садиби "Гайдамацька січ" у селі Цибулеве, і бази відпочинку "Новомиколаївка" у селі Дмитрівка, і мандрівки заповідними місцями громади (заповідне урочище "Бочки" у с. Дмитрівка, "Ковилові горби" та "Кудинове" у с.Іванківці)
Етапи реалізації:

 

1. Обговорення ідеї проєкту;

2. Вивчення, дослідження ринку туристичних послуг в регіоні;

3. Дослідження, збір історичних матеріалів для створення проєкту;

4. Створення робочої групи по організації комплексу «Зелені острови»;

5. Розробка та затвердження ідеї проєкту;

6. Візуалізація проєкту;

7. Створення туристичної мапи Дмитрівської ТГ;

8. Підготовка до початку робіт;

9. Проведення рекламної кампанії (для ініціативних людей, готових долучитися до реалізації проєкту);

10. Завезення будматеріалів;

11. Виконання всіх запланованих робіт;

12. Урочисте відкриття.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
626 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
79.8% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
100 000
грн
16% від загальної вартості
Внесок партнерів
26 000
грн
4.2% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Так, відповідає. Операційна ціль 1.3. Інтеграція місцевої громади, використання місцевих ресурсів та підтримка господарської діяльності у сфері багатоаспектного туризму.

Очікувані результати проєкту

Промоція громади на всеукраїнському рівні. Формування позитивного іміджу громади. Збільшення надходження до місцевого бюджету. Створення нових робочих місць . Зменшення міграції населення. Створення туристичної інфраструктури громади. Залучення туристів. Збільшені можливості для відпочинку та розвитку. Загальне зростання задоволеності від проживання в громаді.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Залучення жителів громади через оприлюднення інформації на офіційному сайті громади, на офіційних сторінках у соцмережі "Фейсбук", в інформаційному віснику громади "Вісник Дмитрівської громади".

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Усі жителі громади, гості та туристи.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт "Створення туристичного комплексу "Зелені острови" охопить усі населені пункти Дмитрівської громади.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"