X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 18.9
Область
Миколаївська
Тип громади
Сільська
Населення громади
5285
Кількість населених пунктів
13
Площа громади
521
км2

Чорноморська сільська територіальна громада створена в 2016 році шляхом об’єднання Чорноморської і Рівненської сільрад. В 2020 р. збільшилась за рахунок Кам’янської. В громаді функціонують 4 заклади освіти, 2 заклади дошкільної освіти, 3 заклади культури. Чорноморська громада за роки існування успішно реалізувала низку заходів з поліпшення роботи закладів соціальної сфери. Чималі досягнення є у питанні енергозбереження: перехід з теплопостачання всіх закладів соціальної сфери на альтернативні види палива. Сусідні громади активно переймають досвід роботи органів самоврядування. Сьогодні громада задіяна у масштабній програмі всеукраїнського значення «Чорноморська Рив’єра». Проєкт будівництва якісного дорожнього сполучення з метою об’єднання Очаківської та Коблевської зон відпочинку. Реалізація цієї програми відкриває можливості розвитку туристичного потенціалу краю. Особлива увага приділяється проведенню культурно-масових заходів. Впроваджуються нові креативні ідеї до державних свят: хода нащадків, ярмарки, військово-польова кухня, виставка сільготехніки, залучення військової техніки до Дня примирення. На сьогодні у культурно-масовій творчості задіяно більше пів тисячі місцевого населення. У межах громади будується 5 оздоровчих баз відпочинку, функціонує аквапарк, збудовано сімейну виноробню «Бейкуш-вайнері», сучасний оздоровчий дитячий табір "Спортіум". З 15 млн грн власного бюджету на рік 30 відсотків вкладається у розвиток (більше 20 млн за 4 роки).

Чорноморська громада - творчість єднає!

Культура
Коротко про проєкт:
На території громади серед 13 сіл лише в трьох є заклади культури. Кожне село багате на талановите населення, яке прагне до творчості зі збереженням культурної спадщини. Через відсутність мобільного звуко-світлового сценічного обладнання немає можливості проведення загальних масових заходів в різних куточках громади. Придбання необхідної техніки та наявність облаштованих територій надає можливість проведення об’єднаних тематичних заходів як у селах, так і на узбережжі Чорного моря.
Детальний опис ідеї проєкту:
Ідея проєкту полягає у виявленні та підтримці місцевих талантів у створенні умов для проведення концертів та інших культурно-масових заходів. Такі заходи є рушійною силою для згуртування населення громади. Гарний настрій, піднесена атмосфера, спостереження за виступами своїх рідних єднають людей у спільній справі і формують високу громадянську свідомість.

Наша місцевість має великий потенціал в організації майданчиків для проведення різноманітних тематичних свят у селах громади. Щоразу проводячи культурні заходи, ми винаймаємо концертне обладнання, втрачаючи у бюджеті. Зі збільшенням кількості населених пунктів громади актуальним стає придбання мобільного звукового та світлового сценічного обладнання. В громаді є спеціалісти, які можуть обслуговувати таку техніку. Наявність апаратури відкриває можливості для розвитку всеукраїнського фестивального руху із залученням аматорських колективів інших громад. У нас є умови для прийому учасників.

Чорноморська ТГ розташована на березі Чорного моря вздовж Березанського лиману у степовій зоні. Сприятливий, оздоровчий клімат, більше 200 сонячних днів та наявність придатної території уможливлюють проведення масових культурних заходів на відкритому повітрі, що особливо актуально у теперішніх карантинних умовах. Багатий історією край та умови для активного відпочинку сприяють розвитку туризму, як одного з джерел зайнятості населення та наповнення місцевого бюджету.
Етапи реалізації:

 1. Формування списку святкових заходів та фестивалів з врахуванням колориту кожного населеного пункту громади (квітень 2021).

2. Оцінка власних матеріально-технічних можливостей та визначення потреби в придбанні обладнання, якого не вистачає (квітень 2021).

3. Створення ініціативної групи для реалізації проєкту (квітень 2021).

4. Складання переліку необхідного обладнання (травень 2021).

5. Складання кошторису (травень 2021).

6. Проведення круглого столу із залученням представників органу місцевого самоврядування щодо можливостей бюджету СТГ для фінансування проєкту (травень 2021).

7. Винесення ідеї придбання звукового та світлового обладнання на розгляд сесії та затвердження (травень 2021). 8. Проведення публічних закупівель (червень 2021).

9. Проведення запланованих святкових та фестивальних заходів: День Військово-морських сил Збройних сил України, Свято обжинок, День незалежності України, День козацтва, День працівників сільського господарства (липень-листопад 2021).

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
700 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
71.4% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
200 000
грн
28.6% від загальної вартості
Внесок партнерів
0
грн
0% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Розроблена містобудівна документація розвитку населеного пункту, яка передбачає створення спортядра з розміщенням сцени у зоні відпочинку на березі Чорного моря. В рамках державної програми «Чорноморська Рив’єра» передбачено створення майданчиків для проведення культурно-масових та спортивних заходів.

Очікувані результати проєкту

Ми вперше беремо участь у такому проєкті, який ще більше зможе розкрити потенціал нашого краю. Прагнемо створити привабливий туристичний простір. Гадаємо, «Чорноморська громада – творчість єднає» дасть поштовх до започаткування фестивального руху на безмежних, екологічно комфортному, просторі нашого краю. Актуальним залишається питання максимального залучення інвесторів, створення умов для розвитку малого і середнього бізнесу, і в цьому, сподіваємось, нам допоможе конкурс "Наша громада".

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Наявність оснащених концертних майданчиків в кожному населеному пункті дасть змогу усім людям, незалежно від віку і роду занять, проявити себе на сцені і просто насолоджуватись культурними заходами, де будуть задіяні їх рідні. Вже 10 відсотків населення бере участь у культурному русі громади. Залучення населення до пошуку самобутніх елементів кожного населеного пункту допоможе відновити традиції на місцях, історичну пам'ять та народну творчість.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

В селах працюють гуртки і секції різного спрямування і вікових категорій. Всі творчі колективи займаються художньою самодіяльністю у вільний час. Традиційним залишається залучення до культурно-масових заходів мешканців з особливими потребами. Наша гордість - колективи поважного віку. Відновив роботу ВІА "Зелений фургон", середній вік учасників 62 роки, жіночий вокальний колектив "Любисток", середній вік 60 років. Результати проєкту відчують всі жителі громади.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт "Чорноморська громада – творчість єднає" передбачає придбання мобільного світлового і звукового обладнання. Реалізація проєкту надасть можливість задіяти майданчики у кожному населеному пункті для виступу представників аматорської творчості. Бажана апаратура пришвидшить розкриття культурного потенціалу берегової лінії краю, адже програми розвитку місцевої інфраструктури вже дозволяють планувати створення масштабних культурно-масових рухів на Чорноморському узбережжі.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"