X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 21.4
Область
Закарпатська
Тип громади
Селищна
Населення громади
25 857
Кількість населених пунктів
7
Площа громади
145
км2

Буштинська територіальна громада, що знаходиться в Тереблянській долині, має зручне географічне розташування для любителів еко та екстремального відпочинку, фанатів пригод. Гори, озера, річки, долини, шахти і ліси, природні та культурно-історичні скарби громади створюють неповторне середовище для розвиту туризму. В нас кожен може знайти відпочинок для душі. Унікальні природні об’єкти та колоритна культурна спадщина - це тільки маленька частина того, чим можуть насолоджуватися наші гості. Через територію громади проходять державні транспортні артерії: дорога державного значення Мукачеве ‒ Рогатин , дорога Буштино ‒ Колочава ‒ Синевир та залізнична колія ‒ «Львів ‒ Солотвино». Також наша громада входить до державного проєкту « Мале Карпатське коло», що дає можливість поліпшення дорожньої інфраструктури та покращення прилеглих об’єктів. На території громади розташовані заповідні урочища "Дубки" та "Мочарка", сірководневі та термальні джерела, цілющі солоні озера, які офіційно віднесені до Карпатського біосферного заповідника. Функціонує комплекс «Немежа», який об’єднав навколо професійних альпіністів і є центром популяризації здорового способу життя та активних видів спорту серед дітей та дорослих. Поступово відроджується перлина громади - дендропарк ім. Богдана Хмельницького, який слугував місцем духовного відновлення ще з часів Австро-Угорської імперії.

Транстереблянський веломаршрут

Туризм
Коротко про проєкт:
На території Буштинської ТГ сконцентрована значна кількість туристичних дестинацій, що забезпечують потужну базу для розвитку туристичної інфраструктури краю, туризму в цілому. Попри невичерпний туристичний потенціал регіону - це слабо розвинена сфера. Реалізація проєкту вирішує цілий комплекс проблем нашої громади - розбудову туристичної інфраструктури, популяризацію краю серед зовнішніх та внутрішніх туристів, здорового способу життя серед населення, збереження навколишнього середовища.
Детальний опис ідеї проєкту:
Проєкт передбачає облаштування велосипедної доріжки шириною 1,2 м та довжиною 25 км.
Згідно з проєктом передбачено очищення маршруту від зарослів, створення покриття з щебеню та трамбування ґрунту на відповідних відрізках. Встановлення інформаційних стендів, дороговказів (які інформують про розташування цікавих локацій і об’єктів туристично-рекреаційної інфраструктури краю поблизу маршруту) та відповідного маркування маршруту. Проєкт включає створення трьох наметових містечок з критими стоянками для велосипедів на 25 місць з біотуалетами та джерелами питної води. В кінці маршруту планується облаштування оглядового майданчика з панорамою на урочище «Занівка». Оглядовий майданчик облаштується електронним гідом, освітленням, смітниками, біотуалетами, перилами безпеки, лавками та джерелом питної води.
Проєкт реалізовується за маршрутом - місце впадіння р. Теребля в р. Тису (смт Буштино), проходить через долину гірської річки Теребля, закінчується біля оглядового майданчика на скельному масиві урочища «Занівка».
В перспективі планується продовження маршруту до витоків річки, що знаходяться в с. Синевир, та долучення угорських та польських партнерів, любителів активного відпочинку.
За результатами проєкту буде створено веб-сторінку, яка не тільки популяризуватиме здоровий спосіб життя та активний відпочинок, але й дасть змогу іншим громадам ознайомитись з історією успішної реалізації ідеї і відстежувати подальший її розвиток.
Етапи реалізації:

 

1. Підготовчий етап:

 • суцільне технічне обстеження маршруту, уточнення кошторису, визначення підрядників;
 • виготовлення проєктних документів, паспорта маршруту тощо;
 • інформування та залучення громади до реалізації проєкту.

2. Етап реалізації проєкту:

 • виготовлення інформаційних стендів та вказівників ;
 • здійснення розчищення, маркування та встановлення інформаційних стендів;
 • здійснення розчищення оглядових майданчиків, облаштування їх перилами та лавками, освітленням;
 • розміщення інформації щодо туристичного маршруту на тематичних туристичних та інформаційних онлайн та друкованих медіа-ресурсах;
 • розробка сайту проєкту.

3. Заключний етап:

 • презентація реалізованого проєкту в рамках святкування «Міжнародного дня туризму»;
 • звітування грантодавцю.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
650 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
76.9% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
50 000
грн
7.7% від загальної вартості
Внесок партнерів
100 000
грн
15.4% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Проєкт відповідає стратегії розвитку громади та концептуальним документам по розвитку екологічного, освітнього та активного туризму Буштинської територіальної громади.

Очікувані результати проєкту
 • створення конкурентоспроможного туристичного продукту;
 • розвиток активного «зеленого» та багатоаспектного, туризму і супутніх галузей;
 • сприяння міжкультурному діалогу та підтримка культурного розмаїття;
 • сприяння збереженню культурної спадщини та промоція цілісного та орієнтованого на майбутнє її розуміння;
 • сприяння кроссекторальним партнерствам;
 • єднання та інтеграція регіону;
 • популяризація об’єктів історичної та культурної спадщини як туристичного продукту.
Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Жителі громади будуть залучені до реалізації проєкту шляхом волонтерства. Крім того, в громаді функціонує КП «Парки та сквери», статутним завданням якого відповідає реалізація проєкту. На етапі реалізації, зокрема інформаційної стратегії, опосередковано буде залучена молодь громади. Вже під час написання заявки низка підприємців та місцевих організацій запропонували свою допомогу в реалізації проєкту.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Результатами проєкту користуватимуться місцеві жителі (населення Буштинської та сусідніх територіальних громад), внутрішні та зовнішні туристи гості нашого регіону. Проєкт стане одним з популярних об'єктів серед любителів активного відпочинку та природи. Перевагою проєкту є те, що він не сфокусований на одну вікову групу, користуватись результатами можуть рівною мірою, як і малі діти під наглядом батьків під час сімейної велопрогулянки, так і пенсіонери, які не проти провести час на свіжому повітрі.

Яку територію громади охопить проєкт?

Територіально проєкт охоплює всю громаду і об'єднує більшість туристичних дестинацій регіону. Велодоріжка довжиною  25 км покриває 1/3 частину долини гірської річки Теребля від місця впадіння її в річку Тису (смт Буштино) до оглядового майданчика на скельному масиві урочища «Занівка». В перспективі планується продовження маршруту до витоків річки, що знаходяться в с. Синевир з долученням угорських та польських партнерів, любителів активного відпочинку.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"