X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 52.2
Область
Тернопільська
Тип громади
Сільська
Населення громади
6 409
Кількість населених пунктів
11
Площа громади
152
км2

Борсуківська сільська територіальна громада утворена відповідно до рішення сільської ради від 13 вересня 2016 року № 120. У 2020 році склад громади збільшився - 11 населених пунктів з адміністративним центром у селі Борсуки. Борсуківська ТГ розташована у північно-східній частині Тернопільської області. Річка Горинь ділить територію громади на дві частини. Відстань до обласного центру – 70 км.

На річці Горинь знаходяться одні з найбільших водосховищ у Тернопільській області площею 450 га. На території громади є досить значні запаси торфу (117га). Особливістю громади є наявність значних водних ресурсів (795,1013 га) та лісових ресурсів (1236,2455 га), сільськогосподарських угідь – 11 934,19 га, зокрема рілля – 9789,6512 га. Із корисних копалин є поклади піску та глини.

У 2017 році створене комунальне підприємство «Наш добробут», яке визначене виконавцем послуг із збирання та вивезення твердих побутових відходів. У громаді проваджується система роздільного збору ТПВ. Для задоволення потреб населення освітні послуги надають 13 закладів освіти. Функціонує комунальне підприємство оздоровчий табір "Лісова казка", що займає площу 3,35 га в мальовничій місцевості біля лісу та озера. Заклад може приймати 150 відпочивальників одночасно. На території Борсуківської ТГ зареєстровано 38 суб’єктів господарської діяльності (юридичних осіб) та 86 фізичних осіб підприємців. В основному підприємства займаються сільським господарством.

Крок у чисте майбутнє

Екологія
Коротко про проєкт:
Наша громада славиться мальовничими краєвидами: засіяними полями, лісовими масивами та водними плесами. Найбільшою екологічною проблемою громади є наявність стихійних сміттєзвалищ. На жаль, їхні об’єми вражають. Вирішити цю проблему можна лише сортуючи відходи і віддаючи їх на переробку. Проте навіть якщо громадяни й сортують, то є проблема - відсутність контейнерів для збору відсортованого сміття. Ми пропонуємо створити у громаді розвинену систему роздільного збирання твердих побутових відході
Детальний опис ідеї проєкту:
Відповідно до затверджених тарифів на вивіз ТПВ кожен мешканець громади утворює 250 кг ТПВ за рік. Усе населення громади за рік може утворювати майже 1,57 тис. тонн відходів. Перший етап реалізації проєкту в Борсуківскій громаді вже відбувся. Ще з 2018 року запроваджується роздільне збирання відходів. Встановлено решіткові контейнери для збирання пластику та бочки – для скла, але їх замало. Решта відходів збирають ручним способом працівниками комунального підприємства та спецтехнікою. Сміття, яке утворює людина, містить сировину для переробки.

Підприємства купують вторсировину, вартість таких матеріалів 600-3500 грн за тонну. Тобто відходи можуть стати нашими доходами. Щоб продовжувати запроваджувати систему сортування та збору нам потрібні контейнери та майданчики для розміщення контейнерів та бочок у кожному селі.

Найдорожчою є спресована сировина, тому планується придбання пресу, з його допомогою об’єм відходів зменшується в рази – буде економія на транспортуванні. Щоб зрушити з мертвої точки цю справу, ми розпочнемо з навчальних закладів, де будемо вчити сортувати відходи. Адже формуючи правильні звички у дітей та молоді, вдасться уникнути проблем у майбутньому, а також завдяки дітям залучити до цього процесу інші верстви населення.

У кожному навчальному закладі плануємо встановити по 5 сміттєвих контейнерів. Акцент буде зроблено на сортуванні пластикових пляшок, скла, паперу. Якщо мешканці звикнуть сортувати сміття – громада стане чистішою та заможнішою!
Етапи реалізації:

 

1. Будівництво майданчиків для розміщення контейнерів у кожному населеному пункті.

2. Ремонт складського приміщення, де буде розміщений прес.

3. Збільшення кількості найманих працівників у комунальному підприємстві, які будуть відповідати за пресування сміття.

4. Проведення інформування населення про запровадження системи роздільного збору твердих побутових відходів.

5. Придбання та встановлення контейнерів і пресу для вторсировини.

6. Проведення роботи з пошуку підприємств, які закуповують відсортовані відходи за вигідними цінами задля укладання з ними домовленості, щодо закупівлі та вивезення сміття.

7. Системне проведення навчальних заходів на тему екологічного виховання у закладах освіти.

8. Початок роботи зі збирання та сортування сировини, ведення спостереження за обсягами вторресурсів, заготовлених за певний проміжок часу, що дозволить формувати статистичні звіти і прогнози.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
625 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
80% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
125 000
грн
20% від загальної вартості
Внесок партнерів
0
грн
0% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Стратегія громади знаходиться на стадії завершення. Одним із ключових напрямків є створення у громаді розвиненої системи роздільного збирання твердих побутових відходів із подальшим пресуванням та реалізацією. Цей проєкт відповідає програмі соціально-економічного та культурного розвитку Борсуківської сільської територіальної громадина на 2021 рік.

Очікувані результати проєкту

 

1. Екологічні: сортування та збір твердих побутових відходів і, як наслідок, зменшення кількості сміття на вулицях, в лісі та на стихійних сміттєзвалищах.

2. Соціальні: згуртування мешканців навколо вирішення проблеми зі сміттям. Виховання культурного громадянина, який турбується про навколишнє середовище.

3. Економічні: отримання коштів від реалізації зібраних вторинних ресурсів.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

 

1. Подамо оголошення про екопроєкт на сайт громади, у районну газету, радіомовлення.

2. Замовимо 2 білборди з фотовізитівкою екопроєкту.

3. Місцеві активісти, депутати та працівники сільської ради рознесуть листівки де буде вказівка, як проголосувати за екопроєкт.

4. До інформаційного поширення долучаться священнослужителі громади.

5. У закладах освіти буде проведено ряд екологічних заходів.

6. Активні мешканці громади долучаться до робіт по облаштуванню майданчиків для розміщення контейнерів.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Цей проєкт охопить усіх мешканців громади. Ми навчимося сортувати сміття та відносити його до пунктів збору. Отримаємо від реалізації заготовленої вторсировини дохід, який покриє інвестиційні витрати. А найголовніше - закладемо у свідомості громадян екологічну культуру. У майбутньому проєкт залишиться гармонійно сталим і не потребуватиме фінансової допомоги та допоможе нам бути екологічно свідомими.

Яку територію громади охопить проєкт?

Екопроєкт "Крок у чисте майбутнє" охопить усю територію громади. Він буде спрямований на комплексний підхід до проблеми сміття та впливу на навколишнє середовище.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"