X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 6.9
Область
Тернопільська
Тип громади
Міська
Населення громади
29 874
Кількість населених пунктів
26
Площа громади
410
км2

Борщівська міська територіальна громада створена 12.01.2017 року з центром у м. Борщеві Тернопільської області. Після виборів 2020 року Борщівська міської територіальна громада налічує 26 населених пунктів. Це громада європейського зразка з розвиненою інфраструктурою, приваблива для усіх гостей та інвесторів, громада рівних можливостей, комфортна для проживання, отримання освіти, ведення бізнесу та відпочинку. Розташована на півдні Тернопільській області за 110 км від Тернополя, за 90 км - від Чернівців та за 60 км - від Кам’янця-Подільського та має зручне географічне розташування та доступ до транспортної інфраструктури. Борщівська громада - це край печер, пам’яток архітектури, особливих традицій та обрядів.

В громаді в селі Королівка розташована найдовша гіпсова печера в світі "Оптимістична", яка занесена до книги рекордів Гіннеса, в селі Кривче-карстова печера "Кришталева", в селі Стрілківці - печера "Озерна", з 130-кілометровим лабіринтом підземних озер. В громаді є залишки замкових веж у селі Кривче, Висічка, неоготичний костел св. Анни, дерев’яна церква 1777 року у селі Сапогів, збудована без жодного цвяха. Унікальним елементом народного костюму Борщівщини є відома за межами України чорна борщівська сорочка, занесена до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. 13 років в м. Борщеві проходить Всеукраїнський фольклорно-мистецький фестиваль "Борщівська вишиванка", фестиваль борщу "Борщ’їв".

Створення громадського простору "Парк Замковий" в м. Борщеві

Культура
Коротко про проєкт:
В рамках проєкту планується створити в місті Борщеві новий громадський простір, який забезпечить створення умов для цілорічного, повноцінного сімейного відпочинку та концепцію сталого розвитку: економіка, екологія, культура, спорт. Забезпечить в перспективі можливість перенесення проведення Всеукраїнського фольклорно-мистецького фестивалю з міських площ в затишний ліс.
Детальний опис ідеї проєкту:
В рамках проєкту плануємо відродити зону відпочинку та створити в місті новий громадський простір, який забезпечить створення умов для цілорічного, повноцінного сімейного відпочинку, місцевого економічного розвитку, який в комплексі вирішить питання проведення дозвілля різновікових груп населення, на відкритому повітрі, що особливо важливо в часи пандемії COVID-19. Проєктом передбачається зонування території парку з метою забезпечення потреб усіх цільових груп на концертну, ігрову, спортивну, відпочинкову та фото зони. Пропонується облаштувати парк волейбольним та футбольним майданчиками, велосипедними доріжками, ігровими майданчиками, мотузковим парком для дорослих та малих, атракціонами, зонами для закоханих, зоною настільних ігор, зоною для проведення сімейного дозвілля (затишні альтанки з облаштованими мангалами), зоною для вигулу собак, арт–простір для проведення майстер-класів, зборів невеликих груп людей за інтересами, відкритою концертною сценою з посадковими місцями з музичним обладнанням та відеоекраном для показу фільмів.
Проєктом запланована закупівля обладнання, встановлення та передання на баланс міської ради, з метою його збереження.
Етапи реалізації:

 

1. Інформаційна кампанія з метою популяризації проєкту.

2. Проведення благоустрою парку.

3. Закупівля обладнання.

4. Встановлення елементів та конструкцій.

5. Взяття на баланс обладнання та визначення відповідальних осіб за збереження обладнання.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
640 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
78.1% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
130 000
грн
20.3% від загальної вартості
Внесок партнерів
10 000
грн
1.6% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Рішенням Борщівської міської ради від 30 липня 2019 року № 1489 затверджена Стратегія сталого розвитку Борщівської міської об’єднаної територіальної громади на 2019-2025 роки. Проєкт "Створення громадського простору "Парк Замковий" в м. Борщеві відповідає стратегічній цілі 1. - Покращення якості суспільних послуг Зростання суспільної активності, Операційна ціль 1.2 - Покращення якості і доступності спортивної та відпочинкової інфраструктури

Очікувані результати проєкту

Реалізація проєкту вирішить не тільки проблему відпочинку, але й впровадження здорового способу життя серед дітей та молоді. Результат реалізації проєкту: створений новий громадський простір, покращення якості надання культурних послуг, створення нових робочих місць, можливість місцевого економічного розвитку, покращення рівня задоволеності жителів громади та гостей, відновлені об'єкти благоустрою та спортивні зони, проведення Всеукраїнського фестивалю "Борщівська вишиванка" в парку.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Під час реалізації нашого проєкту планується залучення жителів у кілька етапів. Спершу буде проведена інформаційна кампанія з метою популяризації проєкту та залучення до його реалізації як людських ресурсів, так і додаткових фінансових. Наступними етапами будуть: проведення благоустрою території лісу, на якій запланована реалізація проєкту, громадські обговорення концепції зонування парку та визначення потреби усіх цільових груп.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Результатами проєкту зможуть скористатися усі цільові групи населення. За рахунок зонування території результатами проєкту забезпечать потреби сімейного відпочинку. Під час реконструкції елементів та встановлення нових конструкцій буде враховано вимоги будівельних норм щодо доступності осіб з обмеженими можливостями.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт охопить усю територію Борщівської міської територіальної громади (26 населених пунктів) та сусідні громади. За рахунок перенесення святкування Всеукраїнського фольклорно-мистецького фестивалю на територію парку проєкт охопить максимальну кількість жителів з усіх регіонів України.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"