X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 4.6
Область
Черкаська
Тип громади
Сільська
Населення громади
4 823
Кількість населених пунктів
24
Площа громади
243700
км2

До складу Бобрицької громади увійшли 24 села Черкаського району. Горбистий півострів на правому березі Дніпра цікавий своєю козацькою історією та мальовничою природою. Важкодоступність дозволила зберегтися тутешній красі у першопочатковому вигляді. Ці землі є унікальними через начисеність археологічними пам’ятками. Серед Дніпрових круч, притулилося до Дніпра невеличке село Бучак. Ця місцина сповнена таємниць і загадок, котрі зберігають свої секрети і донині.

Фестиваль "Сороміцької пісні"

Культура
Коротко про проєкт:
Проєкт буде передумовою для відродження української духовної культури, збереження та популяризації української пісні, розвитку аматорського мистецтва. Цей фестиваль, заснований етнічними козаками Подніпров’я, плекаючи рідну мову, сприятиме утвердженню духовності та народних традицій в Бобрицькій сільській раді Черкаської області, вихованню молодого покоління на кращих зразках народної творчості. Проведення фестивалю також забезпечить цікаве проведення дозвілля як для дорослих, так і для дітей.
Детальний опис ідеї проєкту:
Українська пісня була, є і буде найціннішим духовним скарбом нашого народу, його святинею та релігійним надбанням. Наразі гостро постає проблема занепаду української народної пісні та й фольклору взагалі. Тому необхідність поширення та популяризації української пісні серед населення наразі є необхідністю.

Сороміцькі пісні - це давній жанр українського музичного фольклору, що характеризується жартівливим чи сатиричним змістом що пов'язаний з еротичними мотивами. Фестиваль Сороміцької пісні - глибоко самобутній захід в Україні, єдиний в своєму роді та який дасть змогу розвинути українське самодіяльне мистецтво, відтворювати та популяризувати народні звичаї, традиції та обряди, сприятиме розширенню мистецько-художнього світогляду учасників, пропаганди української пісні та культури вцілому.

Метою проекту є:
• збереження та популяризація традиційної української культури;
• збереження фольклорної спадщини України;
• налагодження та встановлення зв’язків між творчими колективами України;
• підвищення професійної майстерності аматорських творчих колективів та окремих виконавців.

У наш час велика увага приділяється народним традиціям, звичаям і збереженню вокального надбання нашого народу. В цьому контексті фестиваль варто розглядати як одну з найкращих організаційних форм для популяризації традицій, адже вони спричинюють позитивний суспільний резонанс, привертають увагу, заохочують до участі людей різних вікових категорій та соціального статусу, не потребують значних фінансових витрат.

Цей проєкт слугуватиме також для розвитку авторських аранжувань та професійного рівня аматорських колективів закладів культури всієї України, це буде підтримка талановитих людей та творче спілкування.
Етапи реалізації:

 

1. Узгодження проєкту.

2. Закупівля необхідної апаратури та обладнання.

3. Транспортні послуги, доставка обладнання.

4. Розробка та затвердження положення фестивалю.

5. Затвердження складу організаційного комітету.

6. Розробка програми, підготовка сценарію, запрошення гостей, рекламна кампанія.

7. Монтаж обладнання та підготовка до запланованих заходів фестивалю.

8. Проведення фестивалю.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
650 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
76.9% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
143 500
грн
22.1% від загальної вартості
Внесок партнерів
6 500
грн
1% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Стратегія та стратегічне планування розвитку громади знаходиться в процесі написання. Даний проєкт буде внесено в стратегію та стратегічне планування розвитку громади.

Очікувані результати проєкту

В процесі реалізації проєкту плануємо розвинути фестивальний етнотуризм саме на основі відродження культурно-національних традицій мешканців, які живуть на території нашої громади. Соціально-економічна спрямованість проєкту полягає у створенні основ та засад розвитку туристичної інфраструктури громади, підвищенні активності громади, вихованні патріотизму, любові та гордості за рідний край. Також даний проєкт слугуватиме згуртованості громади та налагодження взаємозв’язку з жителями сусідніх громад. Промоція народного пісенного жанру - сороміцькиї пісень.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

В рамках проєкту запланована рекламна кампанія, цільова аудиторія якої - всі мешканців Бобрицької громади (будуть проведені громадські зустрічі, розміщені плакати, оголошення на офіційних сторінках Бобрицької сільської ради в Фейсбук та на офіц. сайті громади, бігборди) та реклама в мережі Фейсбук націлена на туристів та потенційних гостей громади. Жителі громади візьмуть участь в співфінансуванні проекту - ми розмістимо по старостинським округам благодійні скриньки для збору коштів на проведення фестивалю. Також залучимо мешканців до участі на волонтерських засадах.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Проєкт не має обмежень. Жителі Бобрицької громади, учасники фестивалю, гості та туристи. Це надзвичайна можливість згуртувати населення нашої громади, сусідніх міст та сіл, а також поціновувачів народного фольклору в одному місці для духовного збагачення та промоції народної творчості.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєктом буде охоплено всю територію громади (243 700 км.кв.) та інших сусідніх громад, запрошених гостей та туристів зі всієї України. Езпосередньо місце проведення фестивалю в селі Григорівка Бобрицької громади, в мальовничому селі з надвичайно красивими краєвидами та гостинними мешканцями. Фестиваль буде проведено з урахуванням епідеміологічної ситуації та з дотриманням карантинних обмежень. Проведення фестивалю відбувається на свіжому повітрі на березі Канівського водосховища і дозволяє дотриматися всіх правил проведення заходу.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"