X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 18.2
Область
Херсонська
Тип громади
Селищна
Населення громади
5 624
Кількість населених пунктів
9
Площа громади
399
км2

Територіальна громада Асканія-Нова була утворена в липні 2016 року внаслідок об’єднання двох рад: Асканія-Нова селищна рада і Маркеєвська сільська рада. В листопаді 2020 року до громади приєдналася ще одна сільська рада - Хлібодарівська. Загальна чисельність населення - 5 624 особи. Відстань до обласного центру м. Херсон – 150 км. Відстань від Чорного і Азовського морів – по 30 км. Основні напрями діяльності громади - сільське господарство та туризм. Асканія-Нова ТГ завжди манила людей з різних куточків України та світу своєю туристичною привабливістю. Нам пощастило мати у себе одне із семи чудес України - Біосферний заповідник "Асканія-Нова" ім. Ф.Е. Фальц-Фейна, який включає ботпарк, зоопарк та цілинний степ. Щороку громаду відвідують близько 100 тис. туристів. Асканія-Нова - фестивальна громада. Маючи досвід попередніх років у проведенні фестивалів, ми бажаємо стати одним із фестивальних куточків області. Так, у 2019 році ми мали честь відкрити туристичний сезон в області, провівши фестиваль "Турист-Fest". За один день громаду відвідали близько 7 тис. туристів. У вересні цього ж року провели фестиваль "Ініціатив ОТГ Херсонської області", де громади мали змогу поділитися досвідом у реалізації певних проєктів, похизуватися своїми напрацюваннями. І на завершення - фестиваль "Гобелен-Фест".

Асканія Фест - 100% життя та драйву

Туризм
Коротко про проєкт:
Асканія-Нова ТГ має великі можливості для розвитку туризму. Наявний на території заповідник приваблює подорожуючих. Проте через відсутність розвиненої інфраструктури туристи залишаються на 1 світловий день, покидаючи громаду надвечір. Це суттєво гальмує розвиток навколотуристичного бізнесу: готельного, ресторанного, дозвіллєвого, та не дозволяє збільшити доходи місцевих підприємців та місцевого бюджету. Тому громада має на меті стати одним із фестивальних центрів Херсонської області.
Детальний опис ідеї проєкту:
Реалізація проєкту дозволить облаштувати громадсько-торгівельний простір, де було б комфортно і цікаво людям різного віку і статусу і де б могла одночасно відпочивати велика кількість туристів та місцевих жителів, проводити діяльність підприємці. Відсутність такої локації знижує комфортність відпочинку, позбавляє можливості спілкування і гуртування мешканців громади.
Для того, аби привабити туристів та продовжити термін перебування більше ніж на день, громадою розробляються та проводяться різноманітні заходи. Так, вже було організовано фестиваль "Турист-Fest", фестиваль територіальних громад Херсонщини, "Гобелен-Фест", аби туристи були зацікавлені територією не тільки через біосферний заповідник "Асканія Нова"
Проєктом передбачається облаштування громадського простору, який би складався із декількох МАФів для продажу підприємцями товарів та послуг, із зон для відпочинку із врахуванням потреб і вподобань людей, різних за віком і стилем відпочинку, придбання модульного даху для наявної сцени, музичної апаратури, біотуалетів (зокрема для людей з обмеженими можливостями).
На облаштованому в рамках проєкту просторі "Асканія Фест" будуть проводитись:
ярмарки, фестивалі (зокрема спільно із сусідніми громадами), кінопокази, промоційні заходи для проєкту «Соляна дорога», що реалізовується за участі ТГ Херсонщини, заходи із комунікації влади, підприємців та місцевих мешканців тощо.
Етапи реалізації:

 

1. Придбати та змонтувати дах на сцені "Асканія Фест".

2. Придбати музичну апаратуру.

3. Придбати та встановити торгівельні кіоски - облаштувати місця для підприємців для продажу товарів та послуг.

4. Облаштувати зони відпочинку.

5. Провести конкурс на право оренди майна для підприємців. Для проведення прозорого конкурсу розробити Положення про проведення конкурсу на право оренди майна на території “Асканія Фест”; яке розмістити на офіційному сайті громади. Розповсюдити через комунікаційні канали ТГ про початок конкурсу: сайт громади, сторінки у фейсбук та інстаграм.

6. Створити санітарні умови для відвідувачів території – встановити 3 звичайні біотуалети та один для людей з обмеженими можливостями.

7. Провести освітлення до майданчика "Асканія Фест"

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
759 428 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
65.8% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
259 428
грн
34.2% від загальної вартості
Внесок партнерів
0
грн
0% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Проєкт відповідає стратегії розвитку громади Асканія-Нова на 2017-2025 роки, а саме: Стратегічна ціль 1. Конкурентна економіка громади, яка базується на місцевих ресурсах та підприємливості мешканців. Стратегічна ціль 4. Ефективне управління розвитком громади на основі механізмів партнерської співпраці та мобілізації місцевих ресурсів.

Очікувані результати проєкту

Від реалізації проєкту очікуються кількісні і якісні результати.

Кількісні: придбання 11 одиниць музичної техніки, 1 проєктора, 1 біотуалету для людей з обмеженими можливостями та 3 звичайних, 2 торгівельних кіоски; збільшення кількості культурно-масових заходів в 2-3 рази та збільшення кількості відвідувачів на 20%.

Якісні: різноманітність заходів та підвищення їх рівня; покращення умов для здійснення підприємницької діяльності; покращення благоустрою та інфраструктури громади;

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Мешканців громади плануємо залучати як волонтерів для благоустрою території, проведення конкурсів дизайну зон відпочинку, залучення науковців біосферного заповідника для визначення висадки зелених насаджень. Планується залучати молодь для організації молодіжних заходів.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Проєкт надає однакові можливості використовувати його результати і чоловікам і жінкам, незалежно від їх матеріальних статків та ступеня залучення до життя громади. Усі локації придатні для використання особами з обмеженими фізичними можливостями.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт буде реалізовуватись в адміністративному центрі, але охопить все населення громади Асканія-Нова.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"