X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 7.9
Область
Одеська
Тип громади
Міська
Населення громади
31 900
Кількість населених пунктів
13
Площа громади
761
км2

Арцизька міська територіальна громада є новоутвореною територіальною одиницею. Перші вибори до органів місцевого самоврядування відбулись 25 жовтня 2020 року. Адміністративним центром громади є місто Арциз. До складу громади увійшли також села Виноградівка, Плоцьк, Главані, Делень, Новоселівка, Задунаївка, Кам'янське, Надеждівка, Нова Іванівка, Прямобалка, Холмське, Новохолмське. Територія громади є частиною Бессарабського краю, розташована в південно-західній частині Одеської області на відстані 135 км від обласного центру.

У результаті тривалого процесу історичного розвитку громада отримала у спадок значний трудовий та промисловий потенціал, залізничну дорогу, вузлову залізничну станцію та локомотивне депо, мережу автомобільних доріг (загальна протяжність близько 363,3 км), потужний агропромисловий комплекс. Культурні особливості території є цінним набутком громади. Населення складається з болгар, українців, росіян, молдаван, гагаузів, греків, білорусів, німців, та інших. Кожен населений пункт громади має самобутню культуру, яка історично пов’язана з національним колоритом та традиціями перших поселенців і колоністів-засновників.

В громаді функціонує мережа установ культури і мистецтв, яка включає 27 закладів серед яких: 10 будинків культури, музична та художня школи, Центральна та 12 сільських бібліотек, Арт-галерея, Центр дитячої та юнацької творчості, 8 колективів художньої самодіяльності, що мають звання «народного».

Затишне місто - успішна громада!

Культура
Коротко про проєкт:
Однією з першорядних проблем громади є проблема якісного оновлення та створення сучасного громадського простору та інфраструктури, яка сприятиме підвищенню соціальної активності та самореалізації мешканців громади всіх вікових груп. З метою вирішення цієї проблеми Арцизька міська рада розпочала проведення заходів спрямованих на реновацію та відновлення функціональних можливостей об’єктів публічного простору які створювались для задоволення потреб у відпочинку та дозвіллі
Детальний опис ідеї проєкту:
В світлі підвищення рівня життя громадян, публічні громадські простори стали сприйматись не тільки як місця для проведення зібрань з нагоди святкування та як окраса міста, але й як нагальна необхідність задля соціально-демографічного розвитку, як об’єкти, що задовольняють потребу у соціальній активності та громадській самореалізації мешканців громади за межами своїх офісів, робочих місць, будинків.

Ідеєю проєкту є відновлення функціональної спроможності громадського простору – скверу поряд із залізничним вокзалом м. Арциз і створення у ньому якісно нового публічного простору із застосуванням архітектурних рішень, що створюють сучасну інфраструктуру для задоволення потреб у відпочинку та дозвіллі, відкривають нові шляхи для розбудови ком’юніті громади та покращення культурної парадигми її жителів, яка передається через архітектуру, об'єкти інфраструктури та емоційні враження.

Проєкт поєднує в собі важливі форму і сенс, адже локально визначене місце громадського простору (скверу) водночас слугує місцем відпочинку і майданчиком для проведення культурно-розважальних заходів, а також майданчиком для освітніх заходів та налагодження соціальних комунікацій.

Поділ скверу на зони функціонального призначенням – створення «патіо» оточеного колонадою, зони для хакатону, зони відпочинку відвідувачів, естетичне ландшафтне озеленення – зробить перебування в сквері цікавим, приємним та корисним. Місто стане комфортнішим для жителів та гостей громади.
Етапи реалізації:


1. Проведення комплексу демонтажних та підготовчих робіт (виконано);

2. Проведення підготовчих та організаційних робіт щодо виготовлення документації для земельної ділянки, проведення топографо-геодезичних вишукувань, виготовлення проєктно-кошторисної документації по об’єкту: сквер по вулиці Вокзальній, м. Арциз (на стадії виконання).

3. Проведення будівельних робіт з розбудови інфраструктури скверу (на стадії виконання):

 • будівництво колонади (на стадії виконання);
 • облаштування зони «патіо»;
 • облаштування зони «хакатон»;
 • облаштування зони відпочинку для дітей;
 • облаштування пішохідних зон;
 • освітлення функціональних зон скверу;
 • облаштування елементів ландшафтного дизайну, зелених насаджень (на стадії виконання);
 • встановлення малих архітектурних форм (лавки, урни, вказівники);
 • завершення проєкту.
 • звітування про результати реалізації проєкту

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
2 581 400 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
19.4% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
400 000
грн
15.5% від загальної вартості
Внесок партнерів
1 681 400
грн
65.1% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Проєкт відповідає Стратегічному пріоритету 3 «Інфраструктурний розвиток та глобалізація туристично-культурного середовища» (п.п .3.2.1) Стратегії розвитку Одеської області на період 2021-2027 року яка затверджена рішенням Одеської обласної ради №139-VIII від 16 квітня 2021 року. Проект «Затишне місто - успішна громада!» віднесено до переліку пріоритетних заходів які відповідають стратегічному пріоритету "Інфраструктурний розвиток" проекту Стратегії Арцизької міської ТГ.

Очікувані результати проєкту

Кількісні:

 • Будівництво колонади – 260 метрів;
 • Облаштування площі у внутрішній частині колонади – 2000 кв.м.
 • Будівництво санітарних зон – 2 шт, побутової та зливової каналізації.
 • Освітлення зон – 50 світлоточок; Висадження дерев – 150 шт., кущів - 300 шт.;
 • Придбання лавок, урн, елементів ландшафтного дизайну;

Якісні:

 • покращення екології міста та благоустрій скверу;
 • створення умов для відпочинку, дозвілля та соціальної активності поза межами приміщень;
 • підвищення привабливості міста.
Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Кожен житель громади може внести особистий вклад у реалізацію проєкту. Наразі за ініціативою та силами підприємців громади та місцевих жителів було розчищено територію скверу від сміття та залишків будівлі клубу та загиблих дерев, проведені підготовчі роботи, ведуться будівельні роботи. Проект реалізовується за фінансової підтримки підприємців громади. Ініціативні громадяни виявили бажання у подальшому приймати участь у будівельних та інших роботах на громадських засадах.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Користуватись результатами проєкту можуть усі жителі та гості Арцизької міської ТГ: діти, молодь, дорослі, люди третього віку, сім’ї з дітьми. А також творчі колективи, діячі культури та мистецтв, представники обєднань громадян сфери культури та туризму

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт охоплює території площею 3000 кв. метри, що знаходиться поблизу залізничного вокзалу в м. Арциз, по вулиці Вокзальній, на якій раніще розміщувався будиннок культури залізничників та парк біля нього, які в наслідок плину часу зазнали руйнування та відновленню не підлягали.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"