X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 20.1
Область
Дніпропетровська
Тип громади
Селищна
Населення громади
14 634
Кількість населених пунктів
23
Площа громади
453
км2

Царичанська селищна об’єднана територіальна громада утворена 16 серпня 2016 року шляхом об'єднання Царичанської селищної ради, Бабайківської, Михайлівської, Прядівської та Юр'ївської сільських рад Царичанського району. Адміністративний центр — смт Царичанка, що знаходиться на правому березі р. Оріль.

Громада межує із територіями Китайгородської, Могилівської, Ляшківської сільських об’єднаних територіальних громад та Кобеляцьким і Новосанжарським районами Полтавської області. Громаду перетинає автомобільний шлях Н31 - Дніпропетровськ-Кобеляки-Решетилівка, який з’єднує Дніпропетровську та Полтавську області.

Перспективними напрямками розвитку громади згідно Стратегії розвитку, є: переробка сільськогосподарської продукції; тваринницька галузь; послуги із складського господарства; рекреаційні зони та туризм.

Царичанська ТГ є привабливою територією для розвитку рекреаційних зон, завдяки наявним унікальним природнім ресурсам: однієї з найчистіших в Європі річки Оріль, заповідного урочища «Лелія» та озера «Довге». Царичанка відома на всю країну своєю лікувальною мінеральною водою «Царичанська».

Створення нового тематичного арт-об’єкту 

Культура
Коротко про проєкт:
Робоча група з розробки Стратегії сталого розвитку Царичанської громади визначила одним із пріоритетних напрямків саме розвиток фестивального руху. Провівши ряд досліджень з вивчення попиту прямих та потенційних споживачів майбутнього культурного продукту та пропозиції, які вже існують на ринку, ініціативна група громади внесла пропозицію продовжити підтримку вже існуючого великоднього Фестивалю «Паска красна на Приоріллі» з подальшим переміщенням його на територію Царичанської ТГ.
Детальний опис ідеї проєкту:
Десять років поспіль працівники Царичанської ТГ на території теперішньої Китайгородської ТГ були організаторами щорічного фестивалю «Паска красна на Приоріллі». Раніше цей факт не надто впливав на проведення заходу, оскільки територія входила до одного Царичанського району і підтримувалась спільно. Останній XII фестиваль був проведений у 2019 р. (кількість відвідувачів становила понад 7500 чол), у 2020 р. – організаційний комітет фестивалю прийняв рішення про перенесення його на територію Царичанської ТГ.

Для Царичанської ТГ проведення даного фестивалю на своїй території – важливий етап, адже захід повинен не просто повторити процес попередніх років, а й вдосконалитись, поєднавши найбільш привабливі події, які вже стали традиційними, з новими. Логічним стало рішення про зміну символу фестивалю. Ґрунтуючись на вибірковому опитуванні місцевих жителів та пропозиціях гостей фестивалю, спільно з місцевим ковалем, був розроблений макет металевої конструкції у формі яйця з рослинним орнаментом. Також, одним із важливим фактором є заплановане підсвічування «Писанки», що вигідно підкреслюватиме об’єкт в нічний та вечірній час.

Розміщення конструкції географічно вигідно, оскільки знаходиться поруч зі шляхом Н-31 Дніпро-Кобеляки-Решетилівка, має зручне місце для паркування та поруч з входом до місця проведення фестивалю. Тож цей арт-об’єкт стане не тільки символом Фестивалю, а й цікавим об’єктом туристичних екскурсій, які проводитимуться на території громади протягом всього року.
Етапи реалізації:

 

  • Замовлення та виготовлення металевої конструкції, погодження макету орнаменту та надпису на конструкції;
  • Заходи з підведення електромережі для встановлення світлових елементів конструкції;
  • Монтаж конструкції та світлових елементів в бетонний подіум;
  • Заходи з благоустрою території;
  • Створення графічного зразку символу фестивалю (Логотипу);
  • Виготовлення макетів Фестивальної атрибутики з графічним символом;
  • Офіційне відкриття об’єкту (металевої конструкції) під час святкування 417 річниці селища Царичанка та офіційне повідомлення про перенесення Фестивалю, його локації та заплановані зміни;
  • Проведення рекламної кампанії в ЗМІ

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
630 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
79.4% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
130 000
грн
20.6% від загальної вартості
Внесок партнерів
0
грн
0% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

У Стратегії розвитку Царичанської громади до 2025 р. передбачено: Операційна ціль 4.2.Формування та розвиток туристичного потенціалу громади: 4.2.1.Розвиток інфраструктури гостинності 4.2.4. Промоція туристичного потенціалу громади Операційна ціль 4.3. Підвищення ефективності культурної інфраструктури у поєднанні з інтенсифікацією креативної участі мешканців у створенні культурних подій 4.3.2. Розвиток фестивального руху в громаді

Очікувані результати проєкту

Збільшення туристичної привабливості громади за рахунок підвищення показника користування туристичними послугами; підвищення рівня пізнаваності фестивалю серед інших та рівня його конкурентоспроможності; Збільшення замовлень на організацію та проведення тематичних екскурсій; збільшення суб’єктів підприємницької діяльності та самозайнятих осіб серед мешканців громади;

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Як зазначали, попередньо жителі були підключені під час вибіркового опитування стосовно фестивалю та його майбутньої символіки. Під час реалізації проєкту, місцеві жителі(в тому числі ковалі) залучатимуться до процесів розробки, виготовлення та розміщення металевої конструкції. Також, всі категорії населення будуть залученні на етапі виготовлення графічного символу фестивалю як туристично-впізнаваного логотипу та під час проведення рекламної кампанії.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

На нашу думку, результати проєкту позитивно вплинуть не тільки на громаду в цілому як туристично-привабливої зони відпочинку, а й на окремих мешканців, які матимуть бажання займатися діяльністю у сфері надання туристичних послуг та продажу брендованої туристичної продукції з відповідним логотипом. Тому результатами проєкту зможе користуватися кожен мешканець Царичанської громади.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт охопить всю територію Царичанської громади, зокрема одне з наймальовничіших місць - центральну частину селища Царичанка поруч з прибережною зоною річки Оріль.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"