X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 14.1
Область
Закарпатська
Тип громади
Міська
Населення громади
27 719
Кількість населених пунктів
10
Площа громади
157
км2

Свалявська територіальна громада створена 17 листопада 2020 року (цього дня відбулася перша сесія Свалявської міської ради восьмого скликання). До складу громади входять: місто Свалява (адміністративний центр Свалявської ТГ), с Драчино, с Дусино, с Лопушанка, с Мала Мартинка, с Плав’я, с Росош, с Стройно, с Тибава, с Черник. Громада входить до складу Мукачівського району Закарпатської області. До 2020 року місто Свалява було адміністративним центром Свалявського району, що славився й славиться своєю живописною природою, мінеральними водами та бальнеологічними оздоровницями. Десятки тисяч подорожників щороку приїжджають залізницею та автотранспортом до Сваляви й відпочивають у численних санаторіях, курортних готелях, на базах відпочинку, приватних садибах. Географічне розташування Свалявщини сприяє й численним мандрівкам відпочивальників мальовничими куточками всього Закарпаття.

Свалява має три візитівки:

• природну – могутній красень-дуб у центрі міста, вік якого сягає майже 500 років;

• історико-культурну – пам’ятка лемківської архітектури XVII ст. дерев’яна Михайлівська церква в присілку Бистрому;

• мінеральну – цілющу мінеральну воду «Свалява» міжнародного Боржомського типу, що зробила наше місто відомим ще в ХV ст. Мінеральна вода, яку неабияк цінують і місцеві жителі, і приїжджі відпочивальники.

Чудові краєвиди, чисте довкілля і сьогодні є тими магнітами, що притягують сюди туристів та шанувальників відпочинку на бальнеологічних курортах і зеленого туризму.

Чисте середовище – здорова громада

Екологія
Коротко про проєкт:
Головні проблеми:
1.Безвідповідальне ставлення до навколишнього середовища жителів Свалявщини, що недостатньо відчувають особисту відповідальність за стан екології рідного краю.
2.Відсутність сміттєсортувальних та сміттєпереробних потужностей на території громади, що сприяли б зменшенню її забруднення. Втілення в життя цього проєкту дозволить:
• організувати просвітницьку роботу;
• облаштувати території для збору сміття;
• придбати транспортний засіб для перевезення відсортованого сміття.
Детальний опис ідеї проєкту:
Екологічний проєкт "Чисте середовище – здорова громада" реалізується молодіжною ініціативною групою свалявців, покликаний розширити можливості уже здійсненого проєкту, який реалізується зараз, дозволить охопити більшу кількість об’єктів, який удалося розпочати завдяки грантовій допомозі від Посольства Великої Британії за сприяння МОМ. Спресовану вторинну сировину ми відправляємо до наших партнерів.
Проєкт допоможе удосконалити екологічну роз’яснювальну й просвітницьку роботу з населенням; встановити достатню кількість контейнерів для роздільного збору пластикових відходів на території всієї громади, а особливо в державних закладах самоврядування, освіти, культури, медицини та торгівлі.

Детальніше ознайомитися з нашою діяльністю за посиланнями https://www.facebook.com/groups/932455110850440

Приєднуйся у Viber до Еко Свалявщина https://invite.viber.com/?g2=AQB2qoUWCcvkN00HNJDU3GHjoT6CwI6Je4Gl7BBHfikxNV0rauUx07YCbzZ95jHJ .
Етапи реалізації:

 

1. Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з правильного сортування побутових відходів з жителями Свалявської ТГ через сторінки спільноти "Еко Свалявщина" у фейсбуку та вайбері.

2. Проведення з адміністрацією нарад з метою залучення працівників державних закладів самоврядування, освіти, культури, медицини та торгівлі Свалявської ТГ у межах проєкту "Чисте середовище – здорова громада".

3. Проведення навченими представниками адміністрацій та працівниками занять із правильності сортування відходів та розуміння її необхідності для працівників перерахованих установ.

4. Встановлення роздільних сміттєвих баків для сортування побутових відходів, відповідне облаштування майданчиків для збору сміття на території всіх населених пунктів Свалявської ТГ.

5. Встановлення роздільних сміттєвих баків для сортування відходів в державних закладах самоврядування, освіти, культури, медицини та торгівлі Свалявської ТГ та підготовка місць для контейнерів з сортування таких видів відходів: скло, макулатура, пластик.

6. Придбання транспортного засобу для своєчасного транспортування відсортованих відходів з об'єктів, де розміщенні сортувальні баки, на станцію подальшого розсортовування та пресування для виготовлення вторинної сировини.

7. Пресування зібраної вторинної сировини, відправка на утилізацію та рекуперацію.

8. Покращення екологічної ситуації в громаді.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
630 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
79.4% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
130 000
грн
20.6% від загальної вартості
Внесок партнерів
0
грн
0% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

В результаті діалогу з представниками влади встановлено, що проєкт повністю відповідає стратегії розвитку Свалявської ТГ і сприятиме її розвитку та зростанню туристичної та інвестиційної привабливості. Влада громади підтримує всі екологічні ініціативи молодіжної групи і сприяє втіленню в життя ідей проєкту. Місцеві жителі активно долучилися до реалізації ідей проєкту роздільного сортування побутових відходів, втіливши наші ініціативи в життя,і запропонували розширити сортувальну мережу.

Очікувані результати проєкту

 

• Проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з жителями;

• проведено виховні заходи з екологічної культури сортування відходів для учнів та студентів;

• встановлено на території громади у спеціально відведених і підготованих місцях 50 баків для роздільного збору сміття;

• придбаним транспортним засобом відсортований пластик, скло і папір транспортується до місця спресовування, а потім – на утилізацію та рекуперацію;

• надходження до бюджету громади зростають.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Залучення жителів громади до реалізації та втілення проєкту планується через:

1. Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з жителями Свалявської ТГ на сторінках спільноти "Еко Свалявщина" у фейсбуку та вайбері з правильного сортування побутових відходів.

2. Проведення з адміністрацією нарад в державних закладах самоврядування, освіти, культури, медицини та торгівлі Свалявської ТГ щодо змісту програми проєкту "Чисте середовище – здорова громада".

3. Зустрічі з населенням.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Усі жителі Свалявської громади зможуть користуватися баками, встановленими на території Свалявської ТГ, що дасть змогу зменшити загальну кількість побутових відходів, засміченість навколишнього середовища неорганічними побутовими відходами, кількість несанкціонованих сміттєзвалищ. Це сприятиме покращенню туристичної й інвестиційної привабливості громади та залученню додаткових коштів, які будуть реалізовані для подальшої модернізації та розвитку ініціатив цього та інших проєктів.

Яку територію громади охопить проєкт?

Цей проєкт за рахунок збільшення кількості металевих і картонних баків та придбання транспортного засобу для вивезення відсортованих відходів дозволить охопити такі території Свалявської ТГ: місто Свалява (адміністративний центр Свалявської ТГ), с. Драчино, с. Дусино, с. Лопушанка, с. Мала Мартинка, с. Плав’я, с. Росош, с. Стройно, с. Тибава, с. Черник.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"