X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 1.1
Область
Чернігівська
Тип громади
Селищна
Населення громади
15376
Кількість населених пунктів
41
Площа громади
806.4
км2

Сосницька громада знаходиться на півночі України в межах Чернігівського Полісся на Придніпровській низовині. Центр громади містечко Сосниця знаходиться в 90 км від обласного центру м Чернігів, територією громади проходить автодорога регіонального значення Н27, що веде до кордону з Росією: Чернігів – Мена – Сосниця – Новгород-Сіверський – КПП Грем`яч.

Територією громади протікають річки Десна, Убідь, Сейм та інші. Усі річки належать до Дніпровського басейну. Особливість Сосницької громади – значні площі кормових угідь, що значною мірою пов`язано із заплавою річки Десни.

Сосницька громада – батьківщина всесвітньо відомого кіномитця Олександра Довженка, тут діє літературно-меморіальний музей О. П. Довженка. Громада є партнером Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Проєкті «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). Основа економіки громади – сільське господарство. Переважає рослинництво. Це сфера діяльності середніх сільгосппідприємств. Громада має хороший екологічний стан – немає крупних забруднювачів довколишнього середовища, небезпечних речовин, шість звалищ ТПВ паспортизовано.

Діють спеціалізовані навчальні заклади - аграрний ліцей, технікум бухгалтерського обліку, реабілітаційний центр. Більшість мешканців сільської місцевості працюють на засадах самозайнятості. Основні культури, що вирощуються ними, є картопля та інша городина, частково – садівництво. Тваринництво розвинуто переважно в дрібних господарствах.

Розвиток сільскогосподарської кооперації – шлях до успіху Сосницької громади

Розвиток підприємництва
Коротко про проєкт:
Відсутність справедливої ціни на молоко стримує розвиток приватних домогосподарств на селі, рівень їх достатку. В Сосницькій громаді складається загрозлива ситуація із знищенням молочного скотарства. При наявності значних площ кормових угідь ціна на молоко є суттєво заниженою. Це є наслідком відсутності дієвої централізованої системи збору та реалізації якісного молока. Тільки через об’єднання здавачів молока, закупівлю для них необхідної техніки,обладнання можна досягти розвитку життя на селі.
Детальний опис ідеї проєкту:
В Сосницькій громаді серед працездатного населення домінує приховане безробіття (самозайнятість). Більшість мешканців негативно оцінює можливість заснування свого бізнесу, діяльність об`єднань малих сільгосптоваровиробників не розвинена. Тваринництво представлено переважно в дрібних господарствах як молочне скотарство. Щорічно кількість корів зменшується через збитковість їх утримання. Низька закупівельна ціна на молоко в 5,50 грн за 1 л є причиною поганих умов життя та розвитку на селі, зростає трудова міграція.

Вирішенням цих проблем є сільгоспкооперація на прикладі місцевої Волинківської молочарської спілки. Тут здійснюється прийом молока від приватних домогосподарств з контролем якості.

На сьогодні, її діяльність незначна - поширена в 9 селах (із 40 наявних). Поза спілкою люди здають молоко різним здавачам, які диктують низькі ціни та свідомо занижують якість отриманого молока.

Стримуванням діяльності молочарської спілки є відсутність власного автомобіля-молоковозу, завдяки якому буде запроваджено збір молока в інших населених пунктах, зросте партія щоденного збору молока від 1 до 4 тон на день , і ціна - більше 2 грн за 1 літр.

В громаді спілка і селищна рада проводить широку інформаційну кампанію щодо важливості об’єднання здавачів молока.
Додаткові кошти дозволять підвищити рівень життя на селі, умови утримання ВРХ та якість молока будуть відповідати стандартам якості ЄС. А також є реальна перспектива - постачання якісних молокопродуктів в освітні заклади громади.
Етапи реалізації:

 1. Підготовчий етап:

- інформування мешканців громади про Конкурс DOBRE/USAiD "Наша громада";

- узгодження ідеї проєкту, етапів реалізації та формування команди проєкту;

- підготовка документів та матеріалів для участі у конкурсі.

2. Проведення інформаційної кампанії щодо важливості об’єднання здавачів молока.

3. Проведення тендерних процедур закупівлі молоковозу та іншого обладнання.

4. Поставка закупленої техніки та обладнання.

5. Запуск розширеної мережі здачі молока.

7. Підготовка фінального звітування за проєктом перед донором.

8. Підтримка подальшої життєдіяльності проєкту та його розширення (в т.ч. переробка) за рахунок коштів місцевого бюджету та інших донорів.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
626 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
79.8% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
63 000
грн
10.1% від загальної вартості
Внесок партнерів
63 000
грн
10.1% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

В діючій стратегії розвитку Сосницької об’єднаної територіальної громади на 2019-2027 роки визначена стратегічна ціль «Створення умов для сталого розвитку відновлювальної економіки громади», з якої виходить операційна ціль – «Підтримка малого сільськогосподарського товаровиробника та переробки його продукції» та її завдання – «Надання консультативно-дорадчої та іншої необхідної допомоги дрібним сільськогосподарським товаровиробникам та просування сільськогосподарської кооперації»

Очікувані результати проєкту

1. Збільшення закупівельної ціни для населення на молоко з 5,5 до 7,5 грн. за 1 л.

2. Розширення мережі пунктів прийому молока серед всіх населених пунктів громади (з 9 до 40 сіл), де в домогосподарствах утримують корів.

3. Підвищення умов утримання корів у власних домогосподарствах та рівня якості молока.

 

4. Збільшення кількості здавачів молока та обсягів молока від приватних домогосподарств, в яких утримують корів. 5. Додаткове отримання до 5 млн. грн. коштів в економічку громади.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Мешканців громади, які мають у власних домогосподарствах корів та є учасниками молочарського кооперативу, залучатимемо - для промоції заходів проекту з метою збільшення обсягів молока, яке здаватиметься до молочарського кооперативу, - популяризації сільгоспкооперації , - стимулювання розвитку молочного тваринництва в приватних домогосподарствах.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Мешканці громади - власники домогосподарств, які утримують корів, а також мешканці громади - працівники молочарського кооперативу (по прийому, контролю та доставці молока), які матимуть стабільний заробіток. В майбутньому – діти в дитячих садочках та здобувачі освіти в закладах освіти, які споживатимуть якісне молоко від місцевих виробників.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт охопить всю територію Сосницької громади

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"