X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 1.5
Область
Сумська
Тип громади
Міська
Населення громади
56 215
Кількість населених пунктів
75
Площа громади
969
км2

Роменська міська територіальна громада сформувалася в 2020 році. Центром громади є місто Ромни, місто обласного значення, до якого приєдналося 16 сільських рад з 74 населеним пунктом. Територія громади становить 969,9 кв.км. Населення - 56 215 осіб. Важливою перевагою Роменської міської територіальної громади є наявність потужного природного та культурно-історичного потенціалу, що в сукупності з вдалим місцем розташування робить її перспективною для розвитку сільського (аграрного), зеленого, активного (пішохідного, водного та велосипедного) туризму.

Одним із осередків культурної спадщини Роменської громади є село Пустовійтівка, в якому планується створення культурно-туристичного маршруту з об'єктів історико-культурної спадщини доби козацтва, пов’язаних з видатним останнім кошовим отаманом Війська Запорізького Петром Калнишевським.

Шлях кошового отамана

Туризм
Коротко про проєкт:
Володіючи значним туристичним потенціалом, Роменська міська територіальна громада поки що не використовує цю можливість для економічного розвитку. Не зважаючи на наявність певного іміджу, туристичні можливості громади лишаються маловідомими серед цільових аудиторій, не створено належну туристичну інформаційну інфраструктуру, населення не усвідомлює переваг, що могли би дати розвиток туризму, неефективним є маркетинг території на національному та міжнародному ринках.
Детальний опис ідеї проєкту:
У 2021 році відзначається 330-річчя з дня народження видатного українського державного, культурного діяча - останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Івановича Калнишевського. Він пройшов шлях від джури до вищих посад у Війську Запорізькому, прожив 112 років, був за особистим наказом Катерини ІІ ув’язнений до темниці Соловецького монастиря, де провів останні 20 років свого життя та вийшов нескореним. Петро Калнишевський - єдиний український державний діяч козацької доби, що канонізований православною церквою. Його постать та діяльність по відстоюванню інтересів України замовчувались як у часи Російської імперії, так і у радянські часи.

На території с. Пустовійтівка вже є об'єкти, пов’язані з Петром Калнишевським, але вони створювались як меморіальні об'єкти, є частиною історико-культурного заповідника “Посулля” та в повній мірі не відповідають сучасним характеристикам культурно-туристичного маршруту. Це не дозволило сформувати достатній туристичний потік, хоча створило фундамент для його розбудови.

Реалізація проєкту передбачає доопрацювання локацій та створення додаткових інтерактивних об’єктів з орієнтацією на потреби сучасного туриста:
● інтерактивна темниця Соловецького монастиря, де був у заточенні Петро Калнишевський;

● козацький зимовник, створений із натуральних матеріалів на основі реальних зимовників часів українського козацтва;

● комора із предметами козацького побуту.
Етапи реалізації:


1. Розробка концепції і облаштування культурно-туристичного маршруту:

 • визначення ключових локацій (музей П. Калнишевського, церква П.Калнишевського, пам’ятник П.Калнишевському) та додаткових: місце народження Калнишевського, козацькі тренувальні знаряддя (3-4), дозорна вежа;
 • розробка загального сценарію культурно-туристичного маршруту;
 • розробка сценарію для маршруту загалом та окремих локацій;
 • облаштування додаткових локацій маршруту (4-5).

Бюджет: 300 тис. грн.

2. Брендування та маркування маршруту. Бюджет: 30 тис. грн.

3. Облаштування окремих локацій туристичного маршруту та фотозон. Бюджет: 20 тис. грн.

4. Створення інформаційних матеріалів та розробка веб-сайту «Шлях останнього Отамана» для презентації та просування туристичного маршруту. Бюджет: 100 тис. грн.

5. Створення та ведення акаунтів у соціальних мережах facebook та instagram. Бюджет: 30 тис. грн.

6. Цифровізація історичного, архівного матеріалу.

7. Створення сувенірної продукції. Бюджет: 20 тис. грн.

8. Проведення промоційних заходів офіційного відкриття туристичного маршруту.

9. Проведення офіційного відкриття туристичного маршруту:

 • розробка сценарію,
 • технічне забезпечення концертної частини, 
 • технічне забезпечення інтерактивних локацій,
 • локації майстер-класів,
 • проведення козацьких змагань пам'яті П. Калнишевського з проходження козацьких випробувань,
 • виготовлення фірмових позначень учасників заходу та почесних відзнак.

Бюджет: 200,00 тис. грн.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
700 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
71.4% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
200 000
грн
28.6% від загальної вартості
Внесок партнерів
0
грн
0% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Проєкт відповідає Програмі соціального та економічного розвитку Роменської міської територіальної громади на 2021-2023 роки, затвердженої рішенням Роменської міської ради від 23.12.2020 р. та Програмі сталого розвитку туризму в місті Ромни на 2019-2022 роки, затвердженої рішенням Роменської міської ради від 21.12.2018 р. Стратегія розвитку Роменської міської територіальної громади на період до 2027 року перебуває у стадії розробки у зв’язку із створенням громади у грудні 2020 року.

Очікувані результати проєкту

Проєктом передбачено створення нового культурно-туристичного продукту та розбудова туристичної інфраструктури на основі історико-культурної спадщини. Реалізація проєкту дозволить популяризувати історію України та українське козацтво. Проєкт сприятиме культурному розвитку громади, національно-патріотичному вихованню дітей та молоді, збільшенню туристистичного потенціалу та можливостей для економічного розвитку громади з використанням сучасних інтерактивних форм.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

До реалізації проєкту передбачається залучення представників різних культурних сфер (історії та краєзнавства, народних ремесел, спорту, фольклору), а також підприємців та органу місцевого самоврядування. Також до облаштування локацій на маршруті та підготовчих робіт до офіційних заходів будуть залучені мешканці громади.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Проєкт розрахований на декілька цільових аудиторій:

 • сім’ї з дітьми, які мають власний транспорт та подорожують Україною;
 • активні туристи та спортсмени, які віддають перевагу спортивному туризму, беруть участь у різноманітних аматорських змаганнях;
 • групи туристів, організовані туристичними операторами (люди старше середнього віку, які обирають комфортні подорожі з гідом; 
 • мешканці громади, які використовуватимуть локації маршруту як громадський простір для досугу, відпочинку чи фітнесу.
Яку територію громади охопить проєкт?

Туристичний маршрут "Шлях кошового отамана" стане частиною державного історико-культурного заповідника «Посулля», який функціонує з метою збереження, розвитку й популяризації пам'яток історичного району Посулля, що охоплює територію сучасних Роменської та Недригайлівської територіальних громад Сумської області, які багаті, як на історичні, так і природні пам'ятки.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"