X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 36.8
Область
Миколаївська
Тип громади
Сільська
Населення громади
5014
Кількість населених пунктів
6
Площа громади
205
км2

Радсадівська ТГ – перлина півдня причорноморської Миколаївщини, край виноградарства та виноробства, сільського господарства та фермерства, розташована на мальовничому правому березі Бугського лиману. У грудні 2016 року процес децентралізації та волевиявлення мешканців зацікавлених громад призвів до появи Радсадівської об’єднаної територіальної громади, до складу якої увійшли Радсадівська, Кіровська та Козирська сільські ради. Територія громади згідно з адміністративно-територіальним устроєм України входить до складу Миколаївського району Миколаївської області.

Відстань від адміністративного центру громади до районного центру – 25 км. Відстань від адміністративного центру громади до обласного центру – 28 км. Територія Радсадівської громади є нерозривною, її межі визначаються по зовнішніх межах юрисдикції територіальних громад що об’єдналися: селища Радісний Сад, сіл Новобогданівка, Стара Богданівка, Зарічне, Козирка, Михайлівка.

Територія громади межує з: 1) північного сходу – м. Миколаїв; 2) північного заходу – Веснянською ТГ; 3) півночі – м. Миколаїв; 4) сходу – м. Миколаїв; 5) південного заходу – Веснянська ТГ; 6) півдня – Куцурубська ТГ; На території Радсадівської сільської ради розташовані 4 загальноосвітніх навчальних закладів із загальною кількістю учнів – 441 особа. Дошкільну освіту забезпечують 4 дошкільних навчальних заклади.

РЕКРЕАЦІЙНО-ТУРИСТИЧНИЙ МАРШРУТ "РАДСАД-ВЕЛОСКІФ"

Туризм
Коротко про проєкт:
Головна ідея проєкту – створення унікального туристичного веломаршруту "РАДСАД-ВЕЛОСКІФ" вздовж мальовничого правого берегу Південно-Бузького лиману, що дозволить підвищити туристичний потенціал, як Радсадівської територіальної громади так і Миколаївщини в цілому. Основна проблема, яку вирішує проєкт, полягає у відсутності належної інфраструктури, необхідної для розвитку велотуризму на території Радсадівської ТГ, створення якісного туристичного продукту (веломаршрутів).
Детальний опис ідеї проєкту:
Мета проєкту: підвищення рівня доступності туристичних об’єктів громади, активізація їх розвитку та соціального-економічного розвитку сільських територій шляхом створення якісної велоінфраструктури для велотуризму на території Радсадівської ТГ.

Завдання проєкту :
1. Розвиток діючих чотирьох рекреаційно-туристичних маршрутів для велотуристів, включаючи річкові перевезення туристів між м. Миколаїв та Радсадівською ТГ, а також прогулянки вздовж Південно-Бузького лиману;

2. Розробка уніфікованої системи маркування веломаршрутів;

3. Створення якісної велосипедної інфраструктури вздовж рекреційно-туристичного маршруту «РАДСАД - ВЕЛОСКІФ»;

4. Придбання велосипедів для прокату, обладнання і технічне оснащення туристично-екскурсійних маршрутів; облаштування малими об’єктами обслуговування, встановлення туристичних знаків, інформаційних щитів і покажчиків;

5. Створення пунктів туристичної інформації та забезпеченні їх відповідними рекламно-інформаційною продукцією;

6. Створення системи туристичного обслуговування на маршруті шляхом залучення населення громад через які він проходитиме;

7. Апробація і реєстрація туристичних маршрутів; розробка, видання та поширення інформаційно-поліграфічної продукції (буклети, путівники тощо);

9. Інформування потенційних туристів про веломаршрути та туристичні об’єкти;

10. Активізація сільського населення через залучення його до створення інфраструктури велотуризму;

11. Створення туристичного кластеру навколо рекреаційно-туристичного маршруту "РАДСАД-ВЕЛОСКІФ".
Етапи реалізації:


1. Облаштування рекреаційно-туристичних маршрутів малими об’єктами обслуговування (лавки, урни, велопарковки, автомати для чеканки сувенірних монет з логотипом веломаршруту "РАДСАД–ВЕЛОСКІФ".

2. Виготовлення та встановлення туристичних позначень, знаків, інформаційних щитів, карт-схем і покажчиків навколо туристичних об’єктів.

3. Придбання велосипедів 30 шт. та іншого необхідного обладнання для Центру з прокату велосипедів, взяття на баланс ГО "Агенція місцевого розвитку "Громада можливостей".

4. Розробка, видання та поширення презентаційних буклетів, путівників, мап.

5. Виготовлення презентаційного відеоролика про рекреаційно-туристичний маршрути в Радсадівській громаді, поширення його в соціальних мережах та сайті ТГ, презентація на регіональному телебаченні та центральних телеканалах України.

6. Виготовлення сувенірної продукції.

7. Організація та проведення школи екскурсоводів серед мешканців Радсадівської ТГ.

8. Проведення семінарів для місцевого населення з тем самозайнятості та підприємництва.

9. Організація заходів екологічної спрямованості на базі наявної інфраструктури, включення таких заходів у навчально-виховний процес у закладах освіти, діяльність гуртків, проведення екопросвітницької діяльності на базі ГО "Агенція місцевого розвитку "Громада можливостей".

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
625 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
80% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
25 000
грн
4% від загальної вартості
Внесок партнерів
100 000
грн
16% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Створення та діяльність рекреаційно-туристичного маршруту "РАДСАД-ВЕЛОСКІФ" відповідає Стратегії розвитку Радсадівської територіальної громади відповідно до Стратегічній цілі №1 "Економічний розвиток громади, як аграрно-промисловий та туристичний центр", завданням 1.3.1 "Брендування території ОТГ, як культурно-історичного центру" та 1.3.2 " Створення сучасних туристичних продуктів, що враховують місцеві можливості". Окрім цього, проєкт також відповідає "Плану сталої мобільності Радсадівської ОТГ"

Очікувані результати проєкту

Створення інфраструктури, необхідної для розвитку туризму на території Радсадівської ТГ, забезпечть неохідні умови для розробки та промоції місцевого туристичного продукту, формування сприятливого економічного та інвестиційного клімату, активізації підприємницької діяльності, появи нових робочих місць для сільського населення. Крім того, для мешканців громади будуть розширені можливості організації змістовного дитячого, молодіжного та сімейного дозвілля, в тому числі і можливості громадських організацій.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Маючи успішний досвід в реалізації громадських проєктів, ГО "Агенція місцевого розвитку "Громада можливостей" у тісній співпраці з місцевими жителями, планує, за рахунок місцевих краудфандінгових кампаній, завершити вже розпочату роботу щодо встановлення мережі туристичних позначень, знаків, інформаційних щитів, карт-схем і покажчиків навколо туристичних об’єктів, що розташовані вздовж Рекреаційно-туристичного маршруту.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Цільовими групами проєкту є мешканці Радсадівської ТГ, як надавачі послуг з організації дозвілля та оздоровлення, а в майбутньому – як суб’єкти малого підприємництва, залучені з надання туристичних і супровідних послуг. Мешканці м. Миколаїв та Миколаївської області, інших міст як споживачі екскурсійних, туристичних, спортивно-оздоровчих послуг.

Яку територію громади охопить проєкт?

Географія діяльності рекреаційно-туристичного маршруту розповсюджується на всю територію Радсадівської громади та м. Миколаїв.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"