X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 17.2
Область
Полтавська
Тип громади
Сільська
Населення громади
4 959
Кількість населених пунктів
10
Площа громади
209
км2

Петрівсько-Роменська територіальна громада утворена відповідно до ЗУ "Про добровільне об’єднання територіальних громад" внаслідок об’єднання чотирьох сільських рад. Петрівка-Роменська є адміністративним центром громади ( в 1935 році - центр Петрівсько-Роменського району у складі Харківської області).

Село знаходиться на правому березі річки Хорол, має свою давню і унікальну історію. Згідно з адміністративно-територіальним устроєм територія входить до складу Миргородського району, Полтавської області. Поруч проходить автомобільна дорога державного значення Київ-Харків та залізниця, збудована ще в 1890 роках. Аграрний сектор спеціалізується у галузях рослинництва. На території громади функціонує ряд сільськогосподарських підприємств. Освітні та культурні потреби задовольняють ДНЗ, ЗЗСО, будинки культури, клуби та бібліотеки. Лікувально - профілактичні заклади громади представлені АЗПСМ та фельдшерськими пунктами.

Відрадно відмітити, що при об’єднанні в громаду, збережена та розширена соціальна інфраструктура. Утворено ЦНАП, Центр культури, Центр надання соціальних послуг, Поліцейська станція, ЖКП, МПО. Розвинена природоохоронна та заповідна діяльність. Територія славиться цілющими джерельними водами, заповідними урочищами та великою кількістю курганів. Подих історії, мужня поетична душа народу - це неабиякий потенціал для розвитку туристичних проєктів.

Відродження музею - садиби П. Бойка

Туризм
Коротко про проєкт:
Відродження садиби є одним із знакових туристичних і культурних центрів нашої громади. В ній пройшли роки життя та творчості поета, тут написані кращі твори та збірки, відомі не лише в Україні, тут створена музика до поезії "Журавлі" (В синім небі весінні паради ….), яка давно стала народною піснею. Сьогодні стан садиби критичний, і ми маємо врятувати цей проект, адже це крок на шляху відродження національної пам’яті про П.П. Бойка - дитячого поета, композитора та науковця.
Детальний опис ідеї проєкту:
Ідея відродження садиби П.Бойка виникла при відвідуванні музею, який працює при Середняківському ЗЗСО І-ІІ ступенів.
Його діяльність могла бути ще більш продуктивною та корисною громаді, адже це об’єкт культурної спадщини, який мають знати не тільки жителі громади, а і далеко за межами. Але цьому заважає відсутність ресурсів для його подальшого розвитку.

В рамках проєкту планується відродити садибу та наблизити її побут до реального стану проживання автора, оформити кімнату речами, якими користувався П.Бойко, зібрати відомі твори "Проліски цвітуть напровесні" (1986 "Смішинки із Середняківської торбинки" (2003), "Журавлині зустрічі" (2008), "М.І. Савич із Середняків – однодумець Кобзаря" (2013), "Середняківська пісня про Кобзаря" (2014) та багато інших.

Робоча група по відродженню спадщини поета відшукала та поспілкувалась із рідними, які погодилися допомогти та віддати цінні речі для музею. Як продовження експозицій музею планується облаштувати двір, відтворити український колорит та створити зону відпочинку шляхом облаштування бесідок для відпочинку та висадження середняківських пролісків, які оспівані у творах; фруктового саду та чищення криниці. Створена зона відпочинку може бути майданчиком для проведення дозвілля, масових заходів, що дасть змогу залучити різні верстви населення.

Цей простір може стати не лише сучасною відпочинковою зоною для мешканців та гостей громади, а й привабливою туристичною локацією, що буде знайомити з постаттю поета.
Етапи реалізації:

Щоб створити проєкт, команда організаторів проводила низку досліджень: спостереження за територією, її фаховий аналіз, зустрічі із зацікавленими сторонами й опитування безпосередніх користувачів. На основі результатів дослідження були сформульовані завдання. Загалом проєкт поділений на три етапи.

Перший – виготовлення проектно-кошторисної документації для об’єкта.

Другий етап  реалізації проєкту передбачає - відродження садиби, а саме облаштування кімнат будинку меблями (стіл, ліжко, шафа, якими користувався П.Бойко), предметами побуту та елементами  декору, які мають пізнавальне значення; відтворення робочого кабінету та наповнення його зібраними книгами, вцілілими рукописами, листами (листування з діаспорою Канади) нотами, баяном, канцелярським приладдям.

Третій етап передбачає - облаштування зони відпочинку, а саме розчищення території, упорядкування криниці, стежини до ставка, висадження кущів та дерев, середняківських пролісків, а також придбання та  встановлення бесідок, лавок, урн для сміття.

 

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
680 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
73.5% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
140 000
грн
20.6% від загальної вартості
Внесок партнерів
40 000
грн
5.9% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Проєкт відповідає стратегії розвитку громади, оскільки облік історико-культурної спадщини є першочерговим завданням, виконання якого дасть змогу залучити інвесторів, а це розбудова території, створення нових робочих місць та інформація для широкого кола людей, не лише жителів. Однією із цілей стратегії розвитку є "сворення нових місцевих туристичних продуктів (нові обєкти, маршрути, масові події в туристично привабливих локаціях").

Очікувані результати проєкту

Реалізація заходів та виконання завдань, визначених проєктом, сприятиме економічному розвитку, популяризації туристичного потенціалу, впровадженню сучасних методів рекламно-презентаційної діяльності, залученню інвестицій на розбудову туристичної галузі, підвищенню якості надання туристичних послуг, створенню нових туристично-екскурсійних маршрутів, збереженню та використанню національної культурної спадщини.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

До реалізації проєкту залучені жителі громади, які працюють над упорядкуванням садиби та зони відпочинку, а також школярі, студенти та спеціалізовані науковці, фахівці, які будуть вивчати культурні надбання поета та займатися популяризацією творчості П. Бойка.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Проєкт буде цікавий дорослим і дітям усіх вікових категорій. Сприятиме освітньо-виховній та екологічній діяльності. Мешканці та гості громади матимуть можливість поринути у витоки життя літературних надбань та приємно відпочити.

Яку територію громади охопить проєкт?

Територію Петрівсько-Роменської ТГ.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"