X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 16.7
Область
Харківська
Тип громади
Сільська
Населення громади
7 614
Кількість населених пунктів
25
Площа громади
655
км2

Олексіївська територіальна громада створена згідно рішення 1 сесії Олексіївської сільської ради 7 скликання від 18.07.2019 року та відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». До складу Олексіївської об’єднаної територіальної громади увійшло 7 сільських рад Первомайського району (15 населених пунктів).

У 2020 році згідно затвердженого Перспективного Плану до Олексіївської сільської ради приєдналися ще 2 сільських рад (10 сіл). Таким чином, сьогодні до складу Олексіївської сільської ради входить 25 населених пунктів (7 614 осіб.), а саме: 3 селища та 22 села. Центр громади- село Олексіївка - колишній районний центр -неповторний куточок Слобожанщини, що має багату історію, унікальне географічне положення, родючі і щедрі на природні багатства землі і, найважливіше, працьовитих, енергійних, зі світлою душею людей, які люблять його, вірять у перспективи, і горять бажанням зробити рідне село заможним і процвітаючим, дати можливість молодому поколінню реалізувати власні знання і вміння на своїй землі.

Сполучення – асфальтована автомобільна дорога. Відстань до обласного центру м.Харків – 87 км. Відстань до районного центру м.Лозова – 66,5 км. Відстань до залізничної станції Ліхачове – 7 км.

Будівництво парку активного та сімейного відпочинку "Олексіївський лелека"

Культура
Коротко про проєкт:
Проблема дитячої злочинності, відсутність здорового способу життя серед молоді, булінг - вкрай актуальні для нашої громади. Існуючі в селі Олексіївка сквери включають в себе посаджені дерева і поодинокі клумби, а упорядкованої території для відпочинку і прогулянок молоді та спільного проведення активного відпочинку сім'єю немає. Короткострокова мета проєкту: створення умов для цілорічного, повноцінного сімейного відпочинку та забезпечення різноманітного дозвілля жителів і гостей села Олексіївка
Детальний опис ідеї проєкту:
В селі Олексіївка відсутні парки активного та сімейного відпочинку. Тому молодіжною радою, створеною при сільській раді, було запропоновано створити парк для молоді і відпочинку сім'єю. Ділянка запланованого Парку «Олексіївський лелека» розташована у сквері №2 села по вулиці Центральна. На сьогодні - це посаджені дерева з поодинокими клумбами.

Ми ж маємо намір створення принципово нового виду парку, особливістю якого є наявність 10 різних локацій, де кожен зможе здійснити свої бажання і уподобання. Площа ділянки реконструкції Парку становить 0,65 га. Проєктом реконструкції скверу та створення Парку «Олексіївський лелека» передбачено будівництво алей, встановлення майданчиків різного призначення (дитячого ігрового та спортивного), малих архітектурних форм (великої корзини квітів, інсталяції підкови та серця), облаштування фонтану, прокладку мереж поливу та зовнішнього освітлення території Парку, реконструкцію пам’ятного знаку «Заснування села Олексіївка», а також облаштування зони для кінотеатру під відкритим небом.

Вздовж алей Парку будуть встановлені лавки для відпочивальників. Передбачено майданчики для сміттєвих контейнерів та біотуалету. Для проїзду інвалідних візків по території парку запланована окрема асфальтова доріжка. Даний проєкт відповідає запитам сучасної молоді і вимогам часу. Його успішна реалізація вдихне нове життя в сільську територію.
Етапи реалізації:


- наведення належного санітарного стану у сквері;

- розробка ескізного проєкту майбутнього Парку; 

- проведення тендерних процедур;

- укладання договорів на проведення робіт, закупівля матеріалів, майданчиків тощо;

- планування території Парку (земляні роботи);

- встановлення інсталяцій: Серце, Підкова, Великий Кошик квітів;

- встановлення дитячого ігрового майданчика;

- реконструкція пам’ятного Знаку «Заснування села Олексіївка»;

- встановлення спортивного майданчика;

- монтаж системи поливу та зовнішнього освітлення Парку;

- встановлення фонтану;

- вимощення з тротуарної плитки алей та доріжок;

- облаштування території кінотеатру під відкритим небом;

- благоустрій Парку (встановлення лавок, урн для сміття);

- відкриття парку;

- висвітлення виконання проекту в засобах масової інформації.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
871 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
57.4% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
355 000
грн
40.8% від загальної вартості
Внесок партнерів
16 000
грн
1.8% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Будівництво Парку відповідає стратегічним напрямкам розвитку громади на 2021 рік, передбачених у Програмі соціально-економічного розвитку Олексіївської сільської ради Лозівського району Харківської області на 2021 рік, затвердженої рішенням сільської ради від 22.12.2020р. №90, а саме: -п.3.3.2. Створення належних умов для розвитку системи культурного обслуговування населення; -п.3.3.10. Сприяння розвитку туристичної діяльності; -п.3.4.2. Популяризація здорового способу життя.

Очікувані результати проєкту

1.Створення сучасних умов для культурного сімейного відпочинку населення села (дітей, молоді та їх батьків), у т.ч. з обмеженими можливостями;

2.Залучення молоді до активного відпочинку та здорового способу життя;

3.Вирішення проблеми незайнятості дітей та зменшення злочинності серед молоді;

4.Збільшення туристичної привабливості громади;

5.Об’єднання зусиль мешканців громади для вирішення спільних завдань;

6.Формування ритуального місця проведення виїзних обрядових весільних заходів.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Ініціатива створення Парку належить Молодіжній раді, створеній при Олексіївській сільській раді. Активна молодь села сумісно з працівниками сільської ради провели до належного санітарного стану територію майбутнього Парку. Небайдужі мешканці села прийняли участь у благоустрою території, будівництві перших інсталяцій Парку, розбитті алейних доріжок. Сумісна співпраця між сільською радою та громадою продовжиться і надалі.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Проєкт відповідатє умовам сімейного відпочинку та охоплює всі вікові категорії населення громади. Відвідувачами парку можуть бути, як діти так і дорослі. Цільова аудиторія парку – усі активні мешканці села (1 250 осіб) (особливо діти до 14 років – 193 осіб, молодь у віці 14-25 років – 143 осіб, (близько 20% чисельності населення села Олексіївка) та гості громади, туристи.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт реалізується в центрі територіальної громади – селі Олексіївка з населенням 1 784 мешканців. Проект реалізується як пілотний та буде поширюватися по основних населеним пунктам громади, а саме в селищах Трійчате, Троїцьке, Слобідське, в селах Картамиш та Верхній Бишкин. Таким чином, ініціатива в селі Олексіївка матиме продовження по усій території громади.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"