X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 4.1
Область
Кіровоградська
Тип громади
Міська
Населення громади
20010
Кількість населених пунктів
16
Площа громади
448
км2

Новоукраїнська міська територіальна громада Кіровоградської області утворена у 2015 році шляхом об’єднання 12 населених пунктів. Після приєднання у 2020 році, до складу громади увійшли ще 4 населені пункти. Сьогодні у 16 населених пунктах проживає 20010 осіб, з них 10 829 жіночої статі, 9 181 чоловічої.

Серед основних видів виробництва переважають аграрні та видобувні підприємства, підприємства переробки сільськогосппродукції: 55 - сільськогосподарських та фермерських господарств, 5 - підприємств харчової промисловості, 2 - хлібопекарських, 6 - гірничо-видобувних, що видобувають граніти та здійснюють їх переробку.

Сучасним екологічним та технологічно новим напрямком розвитку економіки громади є будівництво та експлуатація фотоелектричних станцій, 4 потужних сонячних станції працюють на території ТГ. Активно розвивається рибальство та бджільництво.

Найбільш плідна співпраця поєднує громаду з USAID DOBRE, UNICEF, Корпусом Миру США в Україні, Офісом Ради Європи, DESPRO та ін. У такій співпраці громада отримала Стратегію розвитку, Комунікаційну стратегію, Паспорт і Лого громади, Гендерний і Економічний профілі громади, План реалізації ініціативи ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді», Плани МЕР та покращення послуг, громадські простори, механізми участі і спільні проєкти.

Головним завданням влади та пріоритетним для жителів є створення умов для комфортного і безпечного проживання в громаді, що базується на наданні доступних та якісних послуг через залучення до прийняття рішень.

Новоукраїнці! Натиснемо на сміття!

Екологія
Коротко про проєкт:
У 2019 році громадою реалізовано проєкт з запровадження роздільного збору ТПВ у 75 багатоквартирних будинках. За підтримки Програми DOBRE було придбано спецавтомобіль, за кошти громади побудовано 35 майданчиків та придбано 147 контейнерів для роздільного збору сміття. Але з'явилась проблема накопичення сортованого мешканцями сміття та неможливості його збуту через відсутність спец. приміщення з обладнанням для досортування, подальшої обробки, пресування, пакування, зоною зберігання до реалізації.
Детальний опис ідеї проєкту:
Необхідність реалізації проєкту склалась у зв’язку з відсутністю комплексного підходу в галузі поводження з ТПВ, що призводить до накопичення відсортованої сировини та неможливості її збуту через невідповідність сировини вимогам ринку. Як наслідок, зниження мотивації жителів до сортування через відсутність результатів, зростання стихійних сміттєзвалищ, забруднення водойм, лісосмуг, зниження рівня здоров’я населення.

У рамках проєкту планується придбати і встановити мобільний павільйон на території санкціонованого сміттєзвалища громади із спеціалізованим обладнанням і робочими зонами, де буде здійснюватись розподіл за кольором та типом сировини, подрібнення пластику/жерстяних/паперових виробів, пресування, зберігання до збуту на переробні підприємства. У рамках проєкту буде проведено інформаційні акції, навчання жителів щодо підвищення еко-культури, еко-заходи, що мотивуватиме населення до сортування, зменшить кількість і об’єми стихійних сміттєзвалищ.
Пластик є пріорітетним за рахунок аналізу складу ТПВ на території Новоукраїнської ОТГ, а проблема поводження з відходами є пріоритетною для жителів за результатами проведених опитувань.

Реалізація даного проєкту у Новоукраїнській громаді стане яскравим прикладом «життя без сміття, еко-громада, відходи – це теж кошти», що є важливим для впровадження Плану удосконалення надання послуги поводження з відходами вцілому. Реалізація відсортованих відходів гарантує фінансову сталість проекту, зростання якості та охоплення надання послуг.
Етапи реалізації:

1. Мобілізація громади до участі у проекті через інформаційну кампанію. Промоція здійснюватиметься через інформаційний вісник Новоукраїнської міської ради та друковане видання «Новоукраїнські новини», сторінку міської ради у фейсбук, поширення буклетів тощо.

2.  Закупівля та монтаж мобільного павільйону на паспортизованому сміттєзвалищі громади.

3.  Закупівля, встановлення, введення в експлуатацію сортувальної, пресувальної, пакувальної ліній, подрібнювача, підйомника для транспортування.

4.  Підвищення еко-культури жителів громади та їх мотивації до сортування через проведення навчання, поширення і популяризація медіа продуктів, проведення еко-акцій, еко-майстер-класів, еко-флешмобів, еко-конкурсів, створених молоддю та мешканцями громади.

5  Проведення моніторингів під час виконання проєкту та здійснення оцінки проєкту вцілому та його впливу на громаду. Висвітлення результатів та популяризація практики реалізації ініціативи «Новоукраїнці! Натиснемо на сміття!».

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
1 805 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
27.7% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
1 285 000
грн
71.2% від загальної вартості
Внесок партнерів
20 000
грн
1.1% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Проєкт відповідає Стратегії розвитку та напрямам: Створення свідомої та активної громади з високою якістю життя, Економічний розвиток. Оперативним цілям:Система санітарної очистки та благоустрій;Оптимізація стану полігонів та системи збирання і вивезення ТПВ;Запровадження системи роздільного збирання ТПВ;Відновлення лісосмуг і зелених насаджень https://cutt.ly/WbdIW9x Проєкт є одним із етапів Плану удосконалення надання послуги поводження з відходами, підготовлений в рамках Програми USAID DOBRE.

Очікувані результати проєкту

 - Впроваджено комплексний підхід в галузі поводження з ТПВ.

- Сформовано нове джерело доходів для КП та місцевого бюджету.

-  Підвищено еко-свідомість мешканців, збільшено кількість мотивованих до сортування, зменшення к-ті і об’ємів стихійних сміттєзвалищ.

-  Створено і облаштовано від 3 робочих місць.

- Покращено екологічний стан громади, здоров’я жителів, інвестиційну привабливість.

- Залучено жителів до реалізації, збільшено рівень довіри до влади .

- Проєкт є реальним для втілення через наявність ЖКП.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Жителів було залучено до визначення пріоритетних проблем громади через опитування, оцінки надання послуги та розробки Плану удосконалення надання послуги, до якого входить проєкт. Волонтери та представники молоді будуть залучені до проведення інформаційних кампаній, створення відеороликів, буклетів та їх розповсюдження. Для жителів громади будуть проведені навчання щодо підвищення їх еко-свідомості, впровадження у побуті сортування. Щорічно буде проводитись моніторинг якості надання послуги.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Усі жителі громади, незалежно від території проживання, віку, як чоловіки, так і жінки, особливо груп ризику, так як кожен зазнає вплив неефективного поводження та від яких залежить генерування сміття. ОМС, який відповідальний за організацію надання послуг.

Результати позитивно вплинуть на поточний стан об’єктів комунальної форми власності, забезпечать їх оновлення та розвиток. Повноваження власника матеріальних продуктів, одержаних за результатами проєкту, набуде Новоукраїнське ЖКП.

Яку територію громади охопить проєкт?

Павільйон з обладнанням буде встановлено з терміном в 2 місяці на території паспортизованого сміттєзвалища. Проєкт охопить території м Новоукраїнка, сіл Звірівка, Воронівка, Мар’янопіль, Кам’яний Міст,70.4% від всієї громади. При досягненні цілей проєкту, планується поширити його ефект і результати на інші території. Наступним кроком після реалізації «Новоукраїнці! Натиснемо на сміття!» стане імплементація проєкту з встановлення контейнерних майданчиків з сортування сміття у приватному секторі.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"