X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 43.3
Область
Чернігівська
Тип громади
Міська
Населення громади
69 011
Кількість населених пунктів
5
Площа громади
110
км2

Ніжинська міська територіальна громада була створена шляхом добровільного приєднання територіальної громади сіл Кунашівка, Переяслівка, Паливода та Наумівське до територіальної громади міста Ніжина. Центр громади – місто Ніжин – місто обласного значення, районний центр Чернігівської області. Розташоване у північній частині України, на берегах річки Остер, лівої притоки Десни. Ніжинська громада знаходиться за 83 кілометри від обласного центру м. Чернігова та за 150 км. від столиці України м. Києва. Місто Ніжин є історичним та культурним центром регіону. На території міста знаходяться 117 пам’яток архітектури, 17 діючих храмів та більше ніж 20 історичних локацій. Тут розташовано 11 музейних установ, театр, а також картинна галерея з унікальним зібранням полотен. На жаль ХХ століття не пережило 11 пам’яток архітектури, серед них унікальні храмові споруди, а також пам’ятки громадського призначення. У межах міста розташовані 2 території природно-заповідного фонду. Найстарішим парком на території міста є Графський парк, створення якого було розпочато у другій половині XVIII ст. На сьогодні – це пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення загальною площею 5 га, що налічує близько 100 рідкісних порід дерев і кущів.

Створення туристичного маршруту "Ніжин - забута історія"

Туризм
Коротко про проєкт:
Проєкт передбачає створення нового туристичного маршруту, який охоплюватиме втрачені пам’ятки архітектури міста. Основна мета проєкту - привернути уваги спільноти до проблеми втрачених пам’яток на регіональних рівнях та всеукраїнських теренах. Для цього у рамках проєкту планується встановити 10 інформативних стендів, які міститимуть 3-D зображення втраченої пам’ятки та коротку довідку про неї. Результатом проєкту стане візуальне відтворення 10 втрачених об’єктів історико-культурної спадщини.
Детальний опис ідеї проєкту:
У нашому місті упродовж XVII - XVIIІ століть інтенсивно будувалися монументальні споруди – храми, дзвіниці, будівелі, що своєю красою і величчю вражали кожного. Протягом першої половини ХХ століття було повністю зруйновано 11 пам’яток архітектури, а ще більша кількість втратила окремі об’єкти у ансамблі історичних будівель.
У рамках реалізації проєкту буде створений туристичний маршрут, який охоплюватиме втрачені пам’ятки архітектури. А на місці втрачених пам’яток будуть встановлені 10 інформативних стендів, які міститимуть 3-D зображення втраченої пам’ятки коротку довідку про неї на українській та англійській мовах, а також згенероване посилання на відео з описом та візуалізацією пам’ятки. Розміщення зображення на прозорому пластику створюватиме ефект реальної присутності пам’ятки.
Реалізація проєкту вплине на формування спільних цінностей громадянського суспільства на те що на сьогодні хвилює людство – ставлення до спадщини та її збереження. І це не лише сфера уваги науковців та фахівців, це належить громаді. Наша ідея – ефективний інструмент для підтримки і зростання свідомості як мешканців, так і туристичної спільноти щодо історико-культурних цінностей, відповідальності перед історичним минулим рідного міста.
Новий туристичний маршрут слугуватиме справі всебічного привернення уваги до минувшини, додасть туристичної привабливості громаді.
Підтримку проєкту також наддадуть партнери, зокрема Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, Посольство Греції.
Етапи реалізації:

Реалізація проєкту передбачає наступні етапи:

- проведення наради з місцевими краєзнавцями та викладачами Ніжинського державного університету з метою складання опису втрачених пам’яток; - робота над формування дизайну стендів, формування векторів втрачених будівель та зйомка відео-матеріалів про втрачені пам’ятки;

- медійний супровід реалізації проєкту (місцеві ЗМІ – веб-портал "MyNizhyn", "Вкорінь", "Нежатин", "NizhynCity", газета "Вісті", офіційний сайт Ніжинської міської ради, офіційні сторінки структурних підрозділів виконавчого комітету Ніжинської міської ради у соціальні мережі Фейсбук);

- робота над встановленням стендів;

- проведення краєзнавчої конференції "Ніжин: втрачена історія" за участі представників Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Посольства Грецької Республіки в Україні, Представництва Фонду міжнародної солідарності "Solidarity Fund PL" в Україні;

- висвітлення події в ЗМІ (місцеві ЗМІ – веб-портал "MyNizhyn", "Вкорінь", "Нежатин", "NizhynCity", газета "Вісті", офіційний сайт Ніжинської міської ради, офіційні сторінки структурних підрозділів виконавчого комітету Ніжинської міської ради у соціальні мережі Фейсбук);

- подання звітності по проєкту донору.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
625 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
80% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
125 000
грн
20% від загальної вартості
Внесок партнерів
0
грн
0% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Маючи унікальну архітектурну спадщину та славетну історію туризм ніжинської громади є важливим аспектом у розвитку її економіки та просування на теренах України та за її межами. Тому, Стратегією розвитку Ніжинської територіальної громади до 2027 року визначено 4 оперативні цілі, однією з яких є "Розвиток туристичного потенціалу громади", що конкретизується у оперативній цілі 2.1. "Ефективне використання наявних туристичних можливостей та створення нових якісних туристичних продуктів".

Очікувані результати проєкту

Результати проєкту: активне використання маршруту "Втрачена історія Ніжина" в екскурсійній роботі, поширення інформаційної складової маршруту у соціальних мережах та туристичних блогах, регіональних та всеукраїнських ЗМІ, збільшення кількості відвідувачів об'єктів маршруту на 25 %, виготовлення 10 табличок, замовлення 10 QR-кодів, облаштування 10 оглядових майданчиків з прив’язкою до туристичного порталу міста Ніжина, налагодження взаємодії з лідерами громадських об’єднань.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Залучення мешканців громади до втілення проєкту буде відбуватися шляхом реалізації комплексу заходів відповідно до розробленого медіа-плану. Основними джерелами комунікації будуть веб-ресурси, офіційний сайт міської ради, міська газета "Вісті", офіційні сторінки у соціальних мережах та місцеві групи у соціальній мережі Facebook. Анонси також будуть розміщені на засобах зовнішньої реклами (сіті-лайти), які знаходяться у комунальній власності та дошках оголошень.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Бенефіціарами проєкту будуть мешканці громади, а також гості міста. За попередніми підрахунками понад 10 го тис. гостей міста щорічно, переважна більшість з яких молодь до 35 років. Непрямою цільовою аудиторією виступатимуть у тому числі онлайн-відвідувачі, користувачі соціальних мереж та туристичного блогінгу. Аудиторією проєкту також є представники національних меншин, які проживали на території міста, зокрема проєкт передбачає візуальне відтворення пам’яток польської та грецької культури.

Яку територію громади охопить проєкт?

Новостворений туристичний маршрут охопить історичну частину міста Ніжина. Однак, проєкт є перспективним з точки зору міжмуніципальної співпраці та поширення даної практики серед інших громад регіону.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"