X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 26.8
Область
Черкаська
Тип громади
Сільська
Населення громади
5 573
Кількість населених пунктів
3
Площа громади
19474
км2

Мліївська сільська об’єднана територіальна громада була створена 29 жовтня 2017 року. Вона отримала повноваження, ресурси й велику відповідальність перед мешканцями за формування комфортного та безпечного середовища для проживання. Територія громади розташована в північній частині Городищенського району Черкаської області, на заході межує з Корсунь-Шевченківським та Черкаським районом. В географічному плані Мліївська ТГ знаходиться на правобережній частині України, в 60 км від русла р. Дніпро, в межах Придніпровської височини, в лісостеповій зоні.

Відкритий простір для соціальної адаптації та повернення до повноцінного життя людей поважного віку

Ініціатива для людей поважного віку
Коротко про проєкт:
На даний час в Мліївській ТГ у зв’язку з переведенням поштового відділення на триденний графік виникла проблема з оплатою комунальних послуг, що призвело до масового скупчення людей та збільшення навантаження на оператора. Оскільки на даний час все переводиться в електронний вигляд, ми б могли надавати допомогу в створенні та заповненні власних кабінетів, де люди могли самостійно проводи різні транзакції. Також планується в найближчий час установити банкомат, люди поважного віку не розуміють, як потрібно користуватись цією системою (наприклад видача пенсії).
Детальний опис ідеї проєкту:
Проблеми людей поважного віку є дуже важливими. Ми усвідомлюємо ці проблеми, оскільки щодня зустрічаємось з такими людьми, тому хотіли б допомогти їм вирішити їх, дати розуміння, що все можна налагодити. Розібратися в роботі сучасних гаджетів людям поважного віку не просто. Багато з них вагаються купувати «телефони без кнопок», тому що їх рідні не мають часу або не бажають вчити їх користуватися гаджетами. Через це люди літнього віку обмежені у використанні не просто зручних, але й життєво необхідних сервісів, як «My City», «Medics», «DozoR», «Дія», мобільні додатки комунальних служб, банків та ін. Планується проведення тренінгів для допомоги людям поважного віку, спрямовані на розробку методів подолання труднощів та формування навичок самодопомоги та семінарів з адаптації людей до суспільства та електронних гаджетів.

Учні ліцеїв будуть навчати бажаючих користуватися гаджетами на системі Андроїд, таке навчання допоможе їм користуватися смартфоном: зберігати контакти, фотографувати, переглядати та надсилати повідомлення, встановлювати та видаляти додатки PlayМаркет тощо.

Буде сформовано дві групи по 15 осіб (одна група – с. Старосілля, друга – с. Мліїв), також буде оприлюднений графік проведення семінарів, тренінгів та навчання. Планується придбання техніки, а саме:
- Проектор - 2 шт.
- Ноутбук - 2 шт.
- Планшет - 30 шт.
- Стілець - 40 шт.
- Стіл письмовий - 30 шт.
Етапи реалізації:1. Проведення моніторингу цін та постачальників.
2. Підготовка інформаційних флаєрів, оголошень в газеті та на   сайті, про створення такої допомоги.
3. Облаштування кімнати  технікою та меблями.
4. Проведення безкоштовних курсів по освоєнню  техніки.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
625 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
80% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
125 000
грн
20% від загальної вартості
Внесок партнерів
0
грн
0% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Так.

Очікувані результати проєкту

Ліквідація неграмотності та малообізнанності в користуванні новітніми технологіями людей поважного віку, подолання людських страхів. Підвищення цифрової та інформаційної грамотності, вдосконалення комп`ютерних навичок.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Була підписана партнерська угода із Старосільським та Мліївським  ліцеєм, згідно з якою старшокласники будуть обмінюватися досвідом та матимуть можливість навчити людей похилого віку користуватися гаджетами та додатками, оплачувати комунальні послуги.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Населення поважного віку с Старосілля та с. Мліїв, 1 102 особи.

Яку територію громади охопить проєкт?

Два із населених пунктів, що входять до складу Мліївської сільської територіальної громади.

Село Старосілля та Мліїв.

 

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"