X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 23.9
Область
Дніпропетровська
Тип громади
Селищна
Населення громади
15 179
Кількість населених пунктів
30
Площа громади
626
км2

Межівська селищна територіальна громада утворена рішенням Межівської селищної ради від 14.02.2017 року №324-15/VII «Про добровільне об'єднання територіальних громад». До складу громади входять сім старостинських округів, які налічують 30 населених пунктів (2 селища міського типу, 28 сіл). Адміністративним центром громади є селище міського типу Межова, яке розташоване практично у географічному центрі об’єднаної громади.

Територія, на якій розташована громада, знаходиться на крайньому сході Дніпропетровської області, межує з Донеччиною та входить до складу Синельниківського району. Громада розташована на відстані 168 км від міста Дніпро та понад 700 км від столиці України - міста Києва. Через територію громади проходять  такі автомобільні маршрути: міжнародний шлях - Е50, місцевого значення Т0428, Т0431 та дороги обласного значення. З заходу на схід перетинають двоколійна залізниця Чаплино - Ясинувата Донецької залізниці, одноколійна залізниця Павлоград – Покровськ Придніпровської залізниці, залізничні вузли - Станція "Межова" та Станція "Демурине".

Загалом, територія Межівської СТГ – це ландшафт степової зони. Ґрунти – чорноземи, корисні копалини – поклади каміння піщаного, глини червоної, піску, титану, поверхневі води – річки Вовча, Солона, Бик та штучні ставки. Основним ресурсом громади є сільськогосподарські землі, на які припадає 95% всього наявного земельного фонду, 82% сільськогосподарських угідь займає рілля.

"Степова перлина" - культурно-туристична візитівка Межівщини

Культура
Коротко про проєкт:
Відсутність поінформованості серед населення України унеможливлює комерціалізацію проведення міжрегіонального мистецького фестивалю хореографії, вокалу, декоративно-прикладної творчості "Степова перлина". Шляхом популяризації, залучення додаткових ресурсів громада отримає можливість приросту кількості учасників, туристів, що в свою чергу надасть промоцію та буде ефективним способом монетизації і творення туристичної привабливості громади.
Детальний опис ідеї проєкту:
З 2010 року на Межівщині на базі комунального закладу "Центр культури та дозвілля" Межівської селищної ради проходить міжрегіональний мистецький фестиваль хореографії, вокалу, декоративно-прикладної творчості "Степова перлина". У зв'язку з пандемією COVID-19 у 2020 фестиваль не проводився, на сьогодні ситуація залишається складною, тому ювілейний десятий фестиваль вирішено перенести на травень 2022.

Починаючи із VІ міжрегіонального мистецького фестивалю-конкурсу, географія його учасників значно розширилася. Його учасниками стали танцювальні колективи, вокалісти та майстри декоративно-ужиткового мистецтва із Донецької, Луганської, Запорізької, Полтавської, Дніпропетровської та Харківської областей (з 2017 у фестивалі почали брати участь дитячі колективи та виконавці 3-6 років). Під час фестивальних днів Межівщина приймає понад тисячу учасників художньої самодіяльності.

За рахунок участі в проєкті та залучених коштів ми зможемо осучаснити, покращити привабливість фестивальних локацій (головна сцена фестивалю, локація "Перлинка-ярмаринка" - виставка-продаж робіт майстрів декоративно-прикладної творчості, "Величальна Короваю" - конкурсна локація короваїв, "Межівські смаколики"- гастролокація, "Гастротур – Межівська затірка як елемент нематеріальної культурної спадщини Межівщини" ), провести широкомасштабну рекламну кампанію, яка допоможе збільшити кількість учасників, туристів, що в свою чергу активізує малий та середній бізнес громади, зробить привабливішим її інвестиційний простір.
Етапи реалізації:


1. Організаційний (створення робочої групи, розробка комунікаційного плану ) - жовтень-листопад 2021.

2. Підготовчий этап (проведення престуру, закупівля реквізиту та обладнання, локальний моніторинг стану готовності до проведення заходу) – грудень – квітень 2022.

3. Інформаційний супровід (рекламна кампанія, зокрема виготовлення проморолика, друкованої та сувенірної продукції з використанням символіки фестивалю)- жовтень 2021 – квітень  2022.

4. Проведення фестивалю (облаштування локацій, прийом та розміщення учасників, організація та проведення майстер-класів, туристичних турів ) - травень  2022.

5. Підготовка звітності –  травень- червень 2022.

6. Презентація реалізованого проекту в рамках святкування Міжнародного Дня захисту дітей – червень  2022 року.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
630 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
79.3% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
100 000
грн
15.9% від загальної вартості
Внесок партнерів
30 000
грн
4.8% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Проєкт відповідає стратегічній цілі 1. Економічний розвиток громади 1.1. Створення та покращення можливостей для розвитку малого та середнього бізнесу у всіх галузях економіки громади, залучення інвестицій, 1.4. Розвиток туризму. Стратегічній цілі 3. Соціальний розвиток, розвиток людського потенціалу 3.1. Створення умов для покращення якості надання послуг закладами соціальної сфери та комунальними підприємствами громади.

https://mezhova.otg.dp.gov.ua/ua/diyalnist/proekt-strategiyi-rozvitku-otg

Очікувані результати проєкту

 

  • забезпечення високого рівня поінформованості про фестиваль;
  • покращення матеріальної бази ;
  • підвищення ролі культури у зміцненні позитивного іміджу громади, зменшення напруги у суспільстві;
  • створення відповідних умов для залучення інвестицій, спонсорських та благодійних коштів у розвиток культурно-мистецької сфери Межівської громади;
  • привернення уваги до звичаїв, культури, мови, етнографії, фольклору;
  • налагодження, розширення та зміцнення зв'язків від Сходу до Заходу України.
Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Залучення жителів розглядаємо через різні форми індивідуальної і групової участі, серед яких: різноманітні форми активної індивідуальної і групової допомоги, зокрема волонтерство, громадські слухання, консультації, круглі столи, опитування громадської думки. З використанням друкованих засобів, масової інформації, інтернет-ресурсів, внутрішньої та зовнішньої реклами.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Жителі громади, влада, учасники фестивалю, майстри, туристи з усіх куточків України, студенти ВНЗ галузі культури та туризму, викладачі спеціалізованих навчальних закладів культури та туризму, волонтери, малий та середній бізнес, благодійники, ГО "Дивна Україна", Спілка підприємців Дніпра.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт буде реалізуватися в адміністративному центрі Межівської селищної територіальної громади, але його результатами матимуть змогу скористатися учасники аматорських колективів, народні умільці, туристи, малий та середній бізнес з усіх областей України. Маємо амбітні плани, що завдяки участі в проєкті коло учасників може розширитися і за межі України.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"