X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 37.1
Область
Одеська
Тип громади
Сільська
Населення громади
21 980
Кількість населених пунктів
58
Площа громади
1022
км2

Куяльницька громада - це аграрна столиця Одещини, багата родючими чорноземами, розташована на узбережжі річок, зі ставками і озерами, з розвиненим та привабливим для інвесторів аграрним виробництвом, працьовитими людьми, об’єднана історичними та культурними традиціями народів, що проживають на цій землі. Куяльницька громада утворена під час першої хвилі децентралізації та має вже трьох річний досвід діяльності як ТГ. Розташована на півночі Одещини, характеризується незвично великою кількістю населених пунктів (56 сіл і 2 селища, що об’єднані у 17 старостинських округів),.

Основним економічним потенціалом громади – є сільське господарство. На території зареєстровано понад 85 підприємств які займаються сільським господарством. Населення громади в повній мірі забезпечено медичними послугами. Діти громади мають змогу отримувати освіту в нових, модернізованих закладах освіти громади. Всі сфери необхідні для комфортного проживання на території Куяльницької громади активно працюють, керівництво громади чує кожного.

Євген Чикаленко: повернення із забуття

Туризм
Коротко про проєкт:
Запуск економіки відвідування Куяльницької громади шляхом покращення інтерпретації місцевої спадщини та створення нових туристичних атракцій, базованих на культурній спадщині громади. Увічнення пам’яті видатного земляка, відомого громадського діяча, мецената культури – Євгена Чикаленка. До 160-річчя встановити пам’ятник відомому діячу, присвоїти ім’я Євгена Чикаленка публічній бібліотеці громади із встановленням на її будівлі пам’ятної дошки, видання літератури про життя та працю земляка.
Детальний опис ідеї проєкту:
"Легко любити Україну до глибини душі, спробуйте любити її до глибини власної кишені", - казав Євген Чикаленко.

Громадянин і політик, національний діяч і меценат, хлібороб і літератор, журналіст і великий українолюб Євген Чикаленко народився в сім’ї нащадка козацького і хліборобського роду в селі Перешори Куяльницької громади і залишив свій слід в усіх площинах національного життя України.

Видавець першої щоденної україномовної газети "Громадська думка" (згодом "Рада"), меценат багатьох видань українських письменників, землевласник, новатор сільського господарства, автор сільськогосподарської енциклопедії, збирач народного фольклору (пісень лірників), "будитель української нації", для якого українське національне відродження було тою ідеєю, яка панувала над усім життям і який усі зароблені кошти жертвував на розвиток української культури.

Сучасне покоління мешканців громади має знати і брати за приклад життя великого земляка, щоб так, як він дбати про рідне село та Україну.

Для увічнення пам’яті видатного земляка громада планує встановити в селі Мардарівка Куяльницької громади пам’ятник, присвоїти ім’я Чикаленка публічній бібліотеці громади, встановити на її будівлі пам’ятну дошку, придбати літературу, для бібліотек громади, виготовити мобільну планшетну виставку, що сприятиме створенню нової туристичної атракцій, базованій на природній та культурній спадщині громади, що слугуватиме туристичним магнітом громади.
Етапи реалізації:

 

1 етап  –  проведення просвітницької діяльності серед населення громади, шляхом кінопоказів короткометражної стрічки "Гра долі" в кінотеатрах під відкритим небом;

2 етап – створення робочої групи для узагальнення наявної інформації із біографії та життя Євгена Чикаленко;

3 етап  – замовлення в книгарні необхідної кількості екземплярів книг про Євгена Чикаленка;

4 етап – замовлення, встановлення та відкриття пам’ятника Євгену Чикаленко;

5 етап – присвоєння ім’я Євгена Чикаленко публічній бібліотеці та виготовлення і встановлення пам’ятної дошки.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
700 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
71.4% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
200 000
грн
28.6% від загальної вартості
Внесок партнерів
0
грн
0% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Проєкт відповідає Стратегії розвитку Куяльницької сільської об’єднаної територіальної громади на період до 2027 року затвердженої рішенням Куяльницької сільської ради № 4018-VII від 20.02.2020 року. Стратегічна ціль: 2. Розвиток сільського туризму, оперативна ціль: 2.2. Створення туристичних маршрутів, завдання: 2.2.2. Інформаційне забезпечення туристичних маршрутів.

Очікувані результати проєкту

Підвищення патріотичного духу мешканців громади, можливість доторкнутися до історії, культури, побуту та традицій рідного краю, отримання нових знань, розширення власного кругозору, виховання у молоді національної самосвідомості і гідності, дбайливого ставлення до рідної мови, культури, традицій, потреби зробити свій внесок у долю батьківщини, розвитку свого села, його привабливості та благоустрою, адже не кожна людина може сказати, що вона є земляком Євгена Чикаленка.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

В рамках проєкту для учнів місцевих шкіл та мешканців сіл громади пройдуть масові заходи (презентації мобільної виставки, відеолекторії) в рамках просвітницької акції "Євген Чикаленко. Повернення із забуття Дон-Кіхота з Перешор" в шкільних та клубних закладах. Жителі громади будуть запрошені на урочисті відкриття пам’ятнику та пам’ятної дошки Є. Чикаленку, презентації добірок літератури про життя і діяльність Чикаленка в бібліотеках громади, на краєзнавчі екскурсії в рамках туристичного маршруту.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Туристи, творча спільнота (музиканти, майстри народної творчості, ремісники), мешканці громади, які цікавляться історією, культурою та народними традиціями свого краю, учні шкіл, активна молодь громади, викладачі історії, локальні підприємці-аграрії, які хочуть зробити свою продукцію цікавою та пізнаваною .

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт охопить не тільки Куяльницьку громаду, як батьківщину Є. Чикаленка, а й загалом північ Одещини. Дослідники та поціновувачі робіт та вкладу в українську державність не залишаться осторонь рідної землі видатного мецената, політика, народного діяча Євгена Чикаленко, в усіх куточках нашої України.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"