X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 54.1
Область
Кіровоградська
Тип громади
Селищна
Населення громади
13 651
Кількість населених пунктів
31
Площа громади
588
км2

В кінці 2018 року три населених пункти Добровеличківського району – Добровеличківка, Дружелюбівка і Юр’ївка - об’єдналися в рамках реформи місцевого самоврядування і спромоглися вийти на шлях істотних змін на краще. В 2020 році до нас приєдналися території Липнязької, Новолутківської, Тернівської, Братолюбівської, Гнатівської, Карбівської, Марківської, Олександрівської, Троянської сільських рад. Кількість населених пунктів, що входять до складу ради - 31, населення громади становить 13,7 тис. осіб, загальна площа території громади 588,1 км².

Віра в краще майбутнє

Інклюзія
Коротко про проєкт:
З метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти 23 березня 2018 року рішенням сесії Добровеличківської районної ради №414 створено Комунальну установу "Інклюзивно-ресурсний центр", що дало можливість обслуговувати дітей не лише свого району, а й сусідніх: Вільшанського та Новоархангельського. Перемога у проєкті дасть змогу сворити сучасний простір для навчання і розвитку особливих дітей та втілити в життя ідеї фахівців.
Детальний опис ідеї проєкту:
На території обслуговування КУ "Інклюзивно-ресурсний центр" 8530 дітей: 1934 дитини віком від 2 до 5 років та 6597 дітей віком від 6 до 18 років. З них на обліку в центрі стоїть 241 дитина: 116 дошкільного віку та 125 дітей шкільного віку. Для функціонування ІРЦ районною радою було виділено приміщення та кошти на ремонт і облаштування, яких виявилося недостатньо. На період ремонтних робіт було змінено 3 приміщення, де не зовсім створені умови для навчання і розвитку особливих дітей та діяльності працівників закладу. Наразі залишилося питання облаштування кабінетів, наповнення їх відповідним обладнанням, матеріалами, оргтехнікою, підключення комунікацій, що дасть змогу створити відповідний простір для навчання і розвитку особливих діток. Облаштування ігрового майданчика дасть можливість дітям відпочивати і повноцінно працювати, адже наш центр обслуговує не лише особливих діток своєї громади, а й з сусідніх територіальних громад.
Етапи реалізації:

 

1. Створення відповідної матеріально-технічної бази ІРЦ для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами: забезпечення методичними матеріалами, відповідним обладнанням, оргтехнікою, меблями.

2. Облагородження території, облаштування ігрового майданчика для дітей з ООП.

3. Відкриття закладу.

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
660 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
75.8% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
160 000
грн
24.2% від загальної вартості
Внесок партнерів
0
грн
0% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Оскільки громада новостворена, Стратегія розвитку розробляється. Проєкт відповідає Програмі економічного і соціального розвитку Добровеличківської селищної ради на 2021 рік, затверженої від 24 грудня 2020 року № 43.

Очікувані результати проєкту

Реалізація проєкту позитивно вплине на розвиток дітей, що мають особливі освітні потреби, покращить їх умови навчання, адаптацію в соціумі та формування прогресивних поглядів на життя. Також покращить умови праці фахівців центру для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дітей, надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг дітям з ООП та забезпечення системного кваліфікованого супроводу.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

В рамках реалізації проєкту заплановано залучення трудового ресурсу жителів громади, що дозволить зменшити витрати на облагородження території центру та використати залишки коштів на розширення матеріальної бази закладу. Широке висвітлення проєкту на офіційному веб-сайті селищної ради, фейсбук-сторінці, інформаційно-видавничому об'єднанні "Сільське життя" для залучення громади до голосування та реалізації проєкту в майбутньому.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Діти віком від 2 до 18 років Добровеличківської територіальної громади та інших прилеглих громад.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт охопить 100% території Добровеличківської громади та інших громад, які заключатимуть угоди з Комунальною установою "Інклюзивно-ресурсний центр" Добровеличківської селищної ради.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"