X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 22.1
Область
Одеська
Тип громади
Селищна
Населення громади
15 900
Кількість населених пунктів
34
Площа громади
924
км2

Бородинська селищна територіальна громада (утворена в 2020 р.) займає східну частину колишнього Тарутинського району. В депресивній громаді, з депопуляцією населення, безробіттям, масштабною трудовою міграцією, екстенсивним веденням сільського господарства, низькою доданою вартістю продукції агропромислового комплексу регіону, зусиллями ентузіастів створені унікальні для регіону ресурси розвитку туризму.

Це, насамперед:

- ландшафтний заказник "Тарутинський степ", який входить до "Смарагдової мережі", друга за площею в Європі цілинна ділянка степу;

- заказник державного значення "Староманзирський" (його площа офіційно збільшиться за рахунок лісонасаджень навколо селища Бородино);

- статуя Чабана, внесена до Книги рекордів Гіннесса, як найбільш висока в світі;

- центр сільського зеленого та етнографічного туризму "Фрумушика-Нова" на базі якого створено першій в Україні однойменний агро-еколого-рекреаційний кластер.

В комплексі Фрумушика-Нова створнені вертикально інтегровані групи, які працюють за схемою "від ферми до виделки споживача", просувають зелений курс, якій дуже актуальний для розвинених країн Західної Європи та Північної Америки. Кластер є серед засновників Дороги вина та смаку Української Бессарабії. Ця атракція саме по собі є туристичним магнитом регіону, а створення нової дестинації в центрі громади збільшить фінансові надходження в її бюджет та покращить якості життя населення.

Створення музею «Полікультурна Українська Бессарабія»

Туризм
Коротко про проєкт:
Туристично-рекреаційна діяльність в Бородинській громаді розвивається за біцентричною схемою: села Лісне та Фрумушика-Нова. На цьому фоні їм значно поступається центр громади. Для комплексного інтегрованого розвитку туристично-рекреаційній галузі в громаді необхідно збільшити (сформувати) атракції в інших поселеннях, насамперед, в селищі Бородино та селах Надрічне, Євгенівка, Миколаївка, Петрівка.
Детальний опис ідеї проєкту:
Бородинська територіальна громада потребує впровадження нових підходів до розвитку громади. Центр спільноти та більшість поселень значно поступаються в якості соціально-економічних процесів двом центрам розвитку туризму та рекреації: Фрумушике-Нова та Лісне.

При обмеженості планувальних ресурсів для розвитку селища Бородино, активом громади запропонований варіант, створення там експозиції музею «Полікультурна Українська Бессарабія» з філіями в 4 селах громади.

Конкурентна перевага ідеї проекту полягає в облаштуванні мережі експозиції матеріальної та духовної культури населення поліетнічного регіону, яке формується на основі місцевих артефактів. Філії будуть створені в моноетнічних українських, російських, молдавських та болгарських селах. Це сприятиме залученню сталого контингенту туристів, які відвідують, насамперед, комплекс Фрумушику-Нова, до ознайомлення з новоутвореною експозицією. В перспективі це призведе до збільшення кількості туристів, які відвідують Бородинську громаду та, відповідно, збільшать фінансові ресурси, що залишатимуться в поселеннях громади.

Для створення комплексу-музею плануємо закупити пристосування для чищення взуття, вішалки, шафи для одягу, приналежності для виробництва винограду, вирощування ягнят, виробництво виноматеріалів тощо (назви в кожній спільноті різні).
Етапи реалізації:


- проведення дослідження етнокультурних особливостей розвитку населення Українського Бессарабія (вересень - жовтень 2021 р.);

- облаштування приміщень для розгортання експозиції музеїв (жовтень – листопад 2021 р.) – коштом громади;

- пошук, проведення переговорів, реставрація артефактів матеріальної та духовної культури населення регіону (вересень  2021 – березень 2022 р);

- формування експозиції історико-етнографічного музею «Полікультурна Українська Бессарабія» (вересень  2021 – березень 2022 р);

- проведення брендування Бородинської територіальної громади як моделі гармонійної безконфліктної взаємодії в полікультурном регіоні з метою передачи досвіду іншим регіонам Україні (вересень  2021 – березень 2022 р);

- створення мережі точок продажу сувенирів та локальної господарської продукції вироблених в Бородинській територіальній громаді (березень 2022 р. - безстроково).

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
625 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
80% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
100 000
грн
16% від загальної вартості
Внесок партнерів
25 000
грн
4% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

Проєкт розроблений на виконання програми соціально-економічного розвитку Бородинської територіальної громади на 2021-23 рр. Поліетнічна та полікультурна громада з непоганою логістикою, яка вже спеціалізується на розвитку туризму та рекреації, має формувати нові атракції, в центрі громади та інших населених пунктах задля концентрації туристів.

Очікувані результати проєкту

 

- залучено нових туристів в громаду – щорічно від 500 до 5000 протягом п’яти років;

- проведено дослідження та підготовлений методичний посібник "Етнокультурні ресурси Бородинської територіальної громади: особливості формування, сучасний стан та перспективи використання в туристичній індустрії" (мін. 70 стор.);

- покращення бренду Бородинської громади як моделі гармонійного поєднання різних культур для сталого розвитку;

- сформовано туристичні локації – музеї "Полікультурна Українська Бессарабія".

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Проєкт охопить як найбільшу чисельність місцевих мешканців. Дослідження етнокультурних ресурсів громади охопить всі поселення з компактним розселенням основних спільнот регіону (українців, росіян, молдаван, болгар тощо). Активність громадян в питанні пропагуванні ціннісного змісту проєкту матиме визначальне значення задля його ефективного впровадження.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

 

- Бородинська територіальна громада отримує нову туристичну атракцію;

- місцеві мешканці, які матимуть опосередковану вигоду від продажу сувенірів поблизу музею, та опосередковано – через збільшення надходжень до бюджету територіальної громади;

- туристи, які ознайомлюватимуться з особливостями гармонійного безконфліктного розвитку поліетнічного регіону;

- наукові установи, які отримують майданчик для проведення етногеографічних і історико-культурологічних досліджень та підготовки студентів.

Яку територію громади охопить проєкт?

Реалізація проєкту охопить всю територію громади. Музей історії та культури унікального напіванклавного, поліетнічного регіону Української Бессарабії буде створений в центрі громади – селищі Бородино та 4 селах громади. Враховуючі, що на початковому етапі основний контингент відвідувачів буде формуватися за рахунок туристів з Фрумушики-Нова та Семисотки вони відвідуватимуть і інші поселення громади. Природно, що в них також мають з’явитися туристичні атракції.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"