X

Щоб проголосувати за проєкт громади - зареєструйтесь

X

Ваш голосвраховано! Ви можете проголосувати іще 4 рази за інші проєкти громад

Рівень підтримки 15.5
Область
Черкаська
Тип громади
Сільська
Населення громади
8 746
Кількість населених пунктів
3
Площа громади
190
км2

У самому серці України, на Черкащині знаходиться Білозірська територіальна громада. Вона утворена у серпні 2015 року шляхом добровільного об’єднання села Білозір’я, хутора Баси та селища міського типу Ірдинь. Центром громади є с. Білозір’я. Вибори першого в Україні сільського старости відбулися 17 січня 2016 року в смт Ірдинь. Населення громади складає 8 746 осіб. Територія охоплює 192,1 км. кв., з них 65% займають масиви хвойно-листяних лісів та заказник місцевого значення Ірдинське болото. Завдяки реформі децентралізації бюджет громади зріз більше ніж удесятеро, з 6 млн грн в 2015 році до 65 млн грн у 2020 році. На розвиток інфраструктури вдалося залучити 45 млн грн. Суттєві зміни відбулися у всіх сферах життя: проведені реформи в галузі освіти та охорони здоров’я, створено Центр надання адміністративних та соціальних послуг, Центр соціальних послуг, Центр культури та дозвілля, значно поліпшилося надання житлово-комунальних послуг.

Екостежинами древнього русла Дніпра

Туризм
Коротко про проєкт:
На Черкащині знаходиться унікальний природний об’єкт – Ірдинське болото. Тисячу років тому тут протікав Дніпро. Місцина охоплює території Білозірської, Балаклеївської та Мліївської громад, на яких по-своєму облаштовано рекреаційні об'єкти навколо древнього русла Дніпра. Проблемою є невідповідність рівня розвитку туристичної індустрії наявному потенціалу та низький рівень екообізнаності громад. Створення туристичних маршрутів, рекреаційних зон, екостежинок, проведення екоакцій сприятиме розвитку регіону та підвищить рівень екологічної культури.
Детальний опис ідеї проєкту:
Наявність природно-ресурсного та історико-культурного потенціалу у поєднанні з вигідним географічним положенням та співпраця громад мають створити необхідні передумови для розвитку сфери спортивного туризму, екологічного та націонал-патріотичного виховання в регіоні.

Ідеєю проєкту "Екостежинами древнього русла Дніпра" є поєднання наявних рекреаційних зон, туристичних локацій, екологічних стежинок з новоствореними та реконструйованими туристичними об’єктами в єдиний кільцевий екопросвітницький туристичний маршрут , що проходить територіями Білозірської,Балаклеївської та Мліївської громад загальною протяжністю 50 км.

В рамках проєкту планується:
1. Створення двох рекреаційних зон біля закинутих будиночків пасічників
2. Реконструкція входу до печер виноградського Свято-Успенського монастиря.
3. Створення екостежинки від Ірдинського ліцею до Хоминого дуба.
4. Створення туристично- спортивної смуги перешкод.
5. Будівництво двох екомісточків на старій Іванівській греблі.
6. Облаштування 4 місць відпочинку на маршруті.
7. Встановлення знаків, інформаційних стендів маршрутом та маркування маршруту фарбою.
8. Проведення екотолоки за підтримки перевіреного проєктами партнера БО БФ "МХП-Громаді".
9. Організація екскурсійної діяльності (проведення навчання екскурсоводів та тренерів зі спортивного орієнтування та екологічних квестів)
10. Створення карти і мобільного додатку для презентації мешканцям та гостям туристичних об’єктів.
Етапи реалізації:

Реалізація проєкту складається з таких етапів:

- створення оргкомітету по реалізації проєкту;

- інформування жителів громади та регіону про перемогу проєкту "Екостежинами древнього русла Дніпра" у конкурсі проєктів "Наша громада";

- проведення громадських консультацій;

- залучення волонтерів з мешканців громад-партнерів проєкту;

- дослідження місцевості, збір історичних матеріалів щодо проєкту;

- проведення екотолоки за підтримки Благодійного фонду "МХП-Громаді";

- проведення тендерних процедур із закупівлі матеріалів та виробів для туристично-рекреаційних об'єктів;

- проведення робіт з відновлення, реконструкції, розширення мережі туристично-рекреаційних об'єктів;

- встановлення направляючих знаків та інформаційних стендів на маршруті, маркування маршруту фарбою;

- створення карти і мобільного додатку для презентації мешканцям та гостям туристичних об’єктів на маршруті;

- організація екскурсійної діяльності (проведення навчання екскурсоводів та тренерів зі спортивного орієнтування та екологічних квестів);

- інформування жителів громади, України про реалізацію проєкту "Екостежинами древнього русла Дніпра";

- офіційне відкриття екотуристичного маршруту "Екостежинами древнього русла Дніпра".

Бюджет проєкту:

Загальний бюджет Проєкту
720 000 грн
100%
Внесок Організатора Конкурсу
500 000
грн
69.4% від загальної вартості
Внесок органу самоврядування
100 000
грн
13.9% від загальної вартості
Внесок партнерів
120 000
грн
16.7% від загальної вартості
Чи відповідає проєкт стратегії розвитку громади

"Стратегія розвитку Білозірської сільської ради на період 2017-2025 років" затверджена Білозірською сільською радою 12.01.2017 року №30-1/VII, зокрема: стратегічна ціль №1 "Підвищення конкурентоспроможності громади" - операційна ціль 1.5. розвиток туристично–рекреаційної сфери; стратегічна ціль №3. "Екологічна безпека та збереження довкілля" - операційна ціль 3.1 Забезпечення екологічної безпеки розвитку громади.

https://bilozirska-gromada.gov.ua/strategiya-14-04-30-05-12-2018/

Очікувані результати проєкту

Створено екотуристичний кільцевий маршрут протяжністю 50 км, що пролягає територіями трьох громад Черкаської області (Білозірської, Балаклеївської, Мліївської) та охоплює 16 локацій. 12 осіб пройшли навчання екскурсоводів. Учасниками реалізації проєкту стали близько 800 осіб, з них 200 - гості/туристи громади. Про ініціативу трьох громад Черкащини в рамках конкурсу "Наша громада" дізналися понад 100 тис. мешканців області та 500 тис. осіб з України через публікації в ЗМІ.

Як плануєте залучати жителів громади до втілення проєкту?

Проведення громадських консультацій. Офіційні сайти Білозірської,Балаклеївської та Мліївської громад. Соціальну мережу "Фейсбук". Інформаційний бюлетень «Інформаційний вісник Білозірської громади» Проведення екотолоки за підтримки Благодійного фонду «МХП-Громаді» Проведення екопросвітницької роботи серед дітей та молоді. Регіональні ЗМІ.

Хто буде користуватися результатами проєкту?

Результатами проєкту будуть користуватися: жителі громад учасників реалізації про.кту, зокрема: 2 023 учня навчальних закладів та молоді 4 402 особи, спортсмени та учасники щорічних заходів з трейлового бігу Irdyn Trail Run, лижного напівмарафону Ірдинь-Хутір Баси Білозір’я, близько 600 осіб Туристи м. Черкаси та м. Київ близько 2-3 тис. осіб. Зелені садиби навколишніх громад а також їхні відвідувачі. Екскурсоводи та тренери зі спортивного орієнтування та екологічних квестів.

Яку територію громади охопить проєкт?

Проєкт охопить територію трьох громад Черкаської області: Білозірської, Балаклеївської, Мліївської.

Розгорнути
Згорнути

Новини конкурсу "Наша Громада"